Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-22

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį vykusio Eismo saugumo komisijos posėdžio metu kalbėjo jos pirmininkas, Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas. Ši komisija trumpai aptarė klausimą dėl eismo organizavimo tvarkos tuo metu, kai gatvė bus remontuojama.

Pasak vienos iš daugiausiai konkursų Klaipėdoje laiminčios UAB „Plungės lagūna“ atstovo, Paryžiaus komunos gatvės atnaujinimo darbus ketinama pradėti birželio 1 dieną. Nors visam projektui įgyvendinti pagal sutartį su savivaldybe yra skirti dveji metai, jis taip pat neatmetė galimybės pagrindinius darbus juo baigti dar šiemet.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš pradžių transporto eismas nebus ribojamas – vyks tik paruošiamieji darbai. Kelininkai žadėjo, kad visiškai riboti eismą stengsis tik trumpai, o kai tik bus išlietas asfalto sluoksnis jį vėl atnaujins.

Darbai vyks dviem etapais. Per pirmąjį bus atnaujinama gatvės atkarpa nuo Šilutės plento ir iki Malūno Tvenkinio (anksčiau vadintos Komunarų) gatvės. Jis užtruks apie tris mėnesius. Tuo metu šia atkarpa eismas bus vienpusis – nuo Šilutės plento link Taikos prospekto.

Vėliau bus imtasi likusios gatvės dalies tarp Rumpiškės ir Ryšininkų gatvės ir toliau Taikos prospekto link. Kelininkai sako, kad darbuojantis čia iš pradžių eismo visiškai neuždarys – išardys pėsčiųjų taką, juo ir bus laikinai paleistas transporto eismas, o pėstiesiems nutiestas takas per pievą.

Parengta ir informacinė schema, kaip transportui judėti per gyvenamųjų namų kiemus. Tačiau policija atkreipė dėmesį, kad šią schemą reikia derinti su kiemų ir įmonių savininkais. Taip pat pasiūlė schemoje vietoj eismą draudžiančių kelio ženklų naudoti ženklus, kurie įspėja apie galimas spūstis.

Savivaldybės ir UAB „Plungės lagūna“ sutarties vertė – 2,5 mln. eurų. Paprašytas patikslinti (Eismo saugumo komisijos posėdis internete buvo transliuojamas su trikdžiais), ar tikrai šios gatvės remontą norima užbaigti dar šiemet, A. Kamarauskas pakartojo: „Yra toks noras arba bent 80-90 procentų”.

1970 m. nutiesta Paryžiaus komunos gatvė jungia Taikos prospektą ir Šilutės plentą. Šiuo metu dangos būklė yra bloga: asfalte yra plyšių, provėžų ir kitų defektų, šaligatviai nelygūs, susibangavę, gatvėje įrengti lietaus surinkimo šulinių dangčiai susmegę. Remontuojamo ruožo ilgis – 1,08 km. Įgyvenant projektą bus sutvarkyta ir sankryža su Malūno Tvenkinio gatve – įvertinus įtaką eismo saugumui pasirinktas žiedinės sankryžos sprendinys.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Spyglys

Pas šoferius ir elektrikus - pinigų kaip šieno*

Savivaldybei nusprendus pamaloninti savo įmonę „Klaipėdos paslaugos”,  kurios vadovai teisiami už „gerus darbus”, 1,2 milijono eurų vertės vidaus sandoriu ir 1,7 ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This