Prokuratūra nebeturi pretenzijų statyboms Liepų gatvėje (8)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-05-22

Šio sausio viduryje Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva pradėtas tyrimas dėl Liepų gatvėje esančio sklypo ir jame vykdomų statybų baigėsi nenustačius pažeidimų, vertų virsti byla.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kai kurie Liepų gatvėje stovėję gyvenamieji pastatai prieš kelis dešimtmečius buvo nugriauti dėl čia statyto viaduko. Minėtų namų gyventojai gavo nemenkas kompensacijas ir buvo priversti išsikelti, o jų namai buvo nugriauti. Tačiau dalyje tų sklypų dabar vėl vykdomos statybos. Vienų tokių statybų peripetijas sklype Liepų g. 61 dar 2018-2019 metais nagrinėjo dienraštis „Klaipėda“. Tuo metu prokuratūra buvo nusprendusi pradėti gilintis į jau pradėtų statybų sklype Liepų g. 73 reikalus.

„Atsižvelgiant į prokuratūroje gautą informaciją apie šioje teritorijoje (Liepų gatvė 73) šiuo metu vykdomus pastato rekonstravimo darbus, prokurorams kilo įtarimų dėl nesančių namų vietoje atliekamų rekonstrukcijos darbų teisėtumo ir galimo viešojo intereso pažeidimo”, – buvo rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Jame taip pat teigta, jog prokuroras nutarė, kad yra tikslinga pradėti tyrimą, siekiant nustatyti, ar atliekami statybos darbai teisėti, neprieštarauja teritorijų planavimo dokumentams bei teisės aktų reikalavimams.

Tuo metu sklype jau buvo ne tik įrengti pamatai, bet ir kilo pirmojo aukšto konstrukcijos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūra, atsakydama į „Atviros Klaipėdos“ klausimus, informavo, jog atliekant tyrimą buvo kreiptasi į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kad ji atliktų patikrinimą dėl išduoto statybos leidimo ir vykdomų statybos darbų teisėtumo.

„Inspekcija nustatė, kad gyvenamo namo rekonstravimo į administracinį pastatą Liepų g. 73, Klaipėda projekto sprendiniai prieštarauja detaliojo plano sprendiniams, t. y. detaliajame plane numatyti du įvažiavimai į sklypą, o tuo tarpu projekte viena įvažiavimo vieta (iš esamų dviejų) nesutampa su detaliuoju planu. Tačiau šis pažeidimas buvo įvertintas kaip formalus, nesukuriantis reikšmingų padarinių, nes principinė detaliojo plano nuoroda, kad iš rytinės sklypo pusės būtų 2 privažiavimai techniniame projekte išlaikoma – techniniu projektu numatoma rytinėje sklypo pusėje įrengti 2 įvažiavimus. Atsižvelgiant į tai, prokurorui nėra pagrindo taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – rašoma prokuratūros atsakyme.

Sklypą, kuriame anksčiau stovėjo 1930 m. pastatytas pastatas, dabar valdo UAB „Energo projektas“, jį įsigijusi 2022-ųjų rugsėjį iš keturių fizinių asmenų. Leidimas rekonstrukcijos darbams buvo išduotas dar 2020-ųjų vasarą.

Žymos: | | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “Prokuratūra nebeturi pretenzijų statyboms Liepų gatvėje”: 8

 1. Kas kaltas, naujieji statytoja iar savivladybė? parašė:

  Leidimas statybai teisėtas, legalus, o gal kas apsimiegojęs, sumaišė dokumentų bylas ir uždėjo antspaudą, nes kam tada tos žmogeliu iš jų namų išvarėm jei jų namai niekam netrukdė, ir ištaškėm krūvą pinigų. Manau prokuroras per anksti byloje deda tašką, arba naujieji statytojai arba savivaldybė.

 2. viskas aišku parašė:

  Kai esi geležinkelio garvežio mašinistas, o jautiesi esąs vyr. architektu, kas rytą, visai dienai, užvaldo pyktis, todėl tai eilinis jo nepagrįstas skundas. Visi dirbo, nagrinėjo ir….nieko. Kada pagaliau jis bus pradėtas bausti už melagingų pareiškimų teikimą? Mašinistas teikęs skundą siekia savo politinio populiarumo, nes niekaip nepavyksta patekti į miesto tarybą.

 3. "feniksas" parašė:

  „Kai kurie Liepų gatvėje stovėję gyvenamieji pastatai prieš kelis dešimtmečius buvo nugriauti dėl čia statyto viaduko. Minėtų namų gyventojai gavo nemenkas kompensacijas ir buvo priversti išsikelti, o jų namai buvo nugriauti. ” Fokusininkai ar aferistai” , is serijos „tut vsio zakonno”, „keturi komisarai „isigijo’,- Ka,kada,uz kiek,is ko … !?
  P.S Montes g-ve pastatu vietoje esancioje „lenino dykvieteje-garaze”,ar neatsirado TIKRI pastatu seiminkai,pamatai tai YRA !?

 4. O, parašė:

  kaip šie keturi asmenys įsigijo sklypą 2022 metais ?Jokio sklypo ten jau nebebuvo

 5. Romas parašė:

  Kodėl neatsakyta į klausymą, o kaip ši žemė tapo nuosavybė, nes pastatai buvo parduodami tik nugriovimui , o žemė buvo valstybinė?

 6. Stai kaip parašė:

  Įmonės darbuotojų metinis atlyginimo vidurkis yra 398 eur.

 7. Stebėtojas parašė:

  Pastatai buvo vieno aukšto su mansarda. Kokia čia rekonstrukcija? Naujas namas su naujais pamatais. Vėjų, vėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Telekomunikacijų salono vadovė išmaniosios įrangos pasisavino už beveik 125 tūkst. eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rimantas Cibauskas toliau bombarduoja teismus prašymais ir skundais  

„Aš esu pasiruošęs ir penkis, ir 10 metų dar kovoti“, – balandį teisme pareiškė nelegalią tvorą, juosiančią valstybinį žemės sklypą ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos hospiso vadovė atleista nuo atsakomybės pagal laidavimą, bet turės sumokėti baudą

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu pripažinta, kad Klaipėdoje veikiančio sveikatos centro vadovė Rasa Dagienė ir ...
2024-06-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This