Rusija atšaukė pranešimą apie valstybės sienų prie NATO šalių Baltijos jūroje pakeitimus

ELTA
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
2024-05-22

Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, trečiadienį rašo leidinys „The Moscow Times”.

Vyriausybės nutarimo projektas dėl valstybės sienos geografinių koordinačių patikslinimo, paskelbtas antradienį, gegužės 21 dieną, trečiadienį dingo iš teisės aktų portalo. Oficialioje svetainėje regulation.gov.ru rašoma, kad „projektas pašalintas“. Šio sprendimo priežastys nenurodytos.

Pasak dokumento, kurį parengė Gynybos ministerija, Rusija ketino paskelbti savo vidaus vandenimis dalį akvatorijos Suomijos įlankos rytuose, taip pat prie Kaliningrado srities Baltijsko ir Zelenogradsko miestų. Tuo tikslu buvo planuojama pakeisti taškų, nuo kurių brėžiamos linijos matuojant Rusijos Federacijos teritorinių vandenų plotį, geografines koordinates, o nuo 1985 metų galiojusį SSRS Ministrų Tarybos nutarimą dėl valstybinių sienų Baltijos jūroje ketinta pripažinti iš dalies negaliojančiu.

Dabartinės geografinės koordinatės „nevisiškai atitinka esamą geografinę padėtį“, o jas patikslinus „keisis jūra einanti Rusijos Federacijos valstybinė siena“, – buvo rašoma dokumente.

Prieš pat projekto pašalinimą valstybinė agentūra „RIA Novosti“, remdamasi šaltiniu Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, pranešė, kad planų keisti Rusijos sienas Baltijos jūroje „nebuvo ir nėra“. O Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį vykusiame brifinge ragino nematyti „nieko politiško“ idėjoje perkelti valstybės sieną. Didėjanti įtampa ir išaugęs konfrontacijos lygis Baltijos regione „reikalauja, kad mūsų atitinkamos tarnybos imtųsi atitinkamų priemonių mūsų saugumui užtikrinti“, sakė jis.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kodėl Baltijos jūros vanduo ne toks kaip Graikijos ar Italijos paplūdimiuose?

Ar kada nors pasvajojote, kad, atvykę į Baltijos pajūrį, galėsite džiaugtis turkio spalvos skaidria ir šilta jūra? Neabejoju, kad taip. ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Nuo rusų okupacijos pabėgusi ukrainietė Klaipėdą vadina mažuoju Mariupoliu

38 metų Anna į Klaipėdą su vyru, 10-mete dukra ir 6 metų sūnumi atvyko praėjusių metų rugpjūtį. Iki tol jie ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Nuomonės

Putinas vejasi Lukašenką

Tremtyje veikiantys Rusijos žiniasklaidos kanalai trečiadienį surengė bendrą paramos šalies politiniams kaliniams maratoną. Tai buvo antra tokia akcija. Pirmoji įvyko ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This