Sodino medžius (3)

Mums rašo
Liudvika Kuzminčiūtė, Dangės bendruomenės pirmininkė
2024-05-22

Dangės bendruomenė jau penktus metus vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamą projektą „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet įgyvendinamas projektas su šūkiu „Mūsų bendrystė – raktas į sėkmę”.

Pernai krašovaizdžio architektė Viktorija Jonutė sukūrė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos teritorijos sutvarkymo projektą ir, tęsdami praėjusių metų ąžuolų ir vyšnaičių sodinimo darbus S. Daukanto g., šiemet vėl tęsėme miesto apželdinimą.

Malonu, kad gimnazijos administracija aktyviai dalyvauja įgyvendinant projektą, nes darbų tikrai daug – apželdinti S.Daukanto g. ties gimnazija, įrengti laisvalaikio erdves, lauko klasę, atlikti tinkamų rangovų darbams atlikti paiešką.

Nuolat susiduriame su iššūkiais, bet drauge su administracija judame link tikslo.

Šiemet vėl gimnazijai pirkome medelius, kuriuos praėjusią savaitę draugiškai sodino penkios ketvirtos gimnazijos klasės. Sodinant bendruomenės pagalbos jau nereikėjo, nes gimnazistai turėjo darbo įrankius ir skanduodami šūkius iškilmingai pasodino medelius. Moksleiviai išradingi. Vienas gimnazistas prieš nuleidžiant medelį į paruoštą duobę įmetė dirbtinį peliuką – kad sėkmingai augtų ir sodintojus prisimintų.

Medeliai dar nedideli, bet užaugs kaip ir gimnazijos moksleiviai. Jie taps neatsiejama gimnazijos ir pačių gimnazistų prisiminimų dalis. Dangės bendruomenė ypač dėkinga gimnazijos administracijai už tokią mums netikėtą, gražią akciją.

Žymos: | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Sodino medžius”: 3

 1. Ar čia medžiai? parašė:

  Tokiu mutantu nereikia miestui

 2. Dalia parašė:

  Įdomu. Be abejo puiku sodinti medžus. Ar jie augs sparčiai , nenudžiūs?Kas juos globos, prižiūrės? Ar nebus toks jų likimas kaip prie naujos, dar nepradėjusios veikti, Tauralaukio progimnazijos (Kretingos gt,) prieš mėnesį -balandyje pasodintiems medeliams? Iš 20 pasodintųjų jau 6-7 nudžiūvo, žūsta…Kaip tai vertina Dangės bendruomenė, krašt. architektė V.Jonutė? Juk ši mokykla yra Danės upės baseino teritorijoje… Įdomu, kokia kr . architektės nuomonė dėl naujos T. mokyklos teritorijos tvarkymo ir pn? O kodėl savivaldybė tinkamai neprižiūri pasodintų medžių ne tik šiuo atveju? Gal savivaldybė galėtų paskelbti viešai – kiek medžių mieste paskutiniais metais pasodinta ir kiek jų neprižiūrimi nudžiūvo , žuvo…

  • Liudvika parašė:

   Nenudžius. Jau antrus metus iš eilės prie gimnazijos sodinami medžiai. Nenudžiuvo. Gimnazija juos prižiūri. Nuolat laisto. Manau su naujais sodintais šermukšniais ir vyšnaite bus tas pat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Ar mums dar liks gėlo vandens?

Kodėl taip taškomas mūsų gėlas vanduo? Gal todėl, kad Lietuva – viena daugiausiai gėlo vandens atsargų turinčių valstybių Europoje. Lietuva ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų atsiras cigarečių detektoriai 

Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius. Teigiama, kad ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Spyglys

Arvydas Vaitkus - medkirtys!*

„Prieš ką kovoja Klaipėdos miesto valdžia? Ko labiausiai nekenčia? Istorinio ikisovietinio paveldo. Medžių. Gyventojų. Šiandienos renginys – susidorojimas su Donelaičio ...
2024-03-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This