Vyriausybė palaimino Klaipėdos pietinio aplinkkelio projektavimo darbus (1)

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-22

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog pradedamas rengti Klaipėdos pietinio aplinkkelio susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planas. Tam trečiadienį savo posėdyje pritarė Vyriausybė.

Pietinis aplinkkelis sujungs Klaipėdos miesto gatvių tinklą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritoriją su valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda, o per jį – ir su kitais transeuropinio tinklo keliais.

Jūrininkų pr. Palmiros Martinkienės nuotr.

Klaipėdos pietinio aplinkkelio 6,8 km ilgio kelio ruožas patenka į Rytų–Vakarų transporto koridoriaus Lietuvoje ruožų sąrašą ir priskiriamas ypatingos valstybinės svarbos projektui.

Inžinerinės infrastruktūros vystymo plane bus numatytas inžinerinės infrastruktūros objektų išdėstymas, jų bei gretimų teritorijų naudojimo ir apsaugos priemonės. Šio plano sprendinių įgyvendinimo stebėseną vykdys Susisiekimo ministerija.

Klaipėdos pietinio aplinkkelio statybos projektui įgyvendinti ketinama pasitelkti viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) modelį. Šiuo metu AB ,,Via Lietuva“ atlieka parengiamuosius darbus, pradėtos konsultacijos su rinkos dalyviais dėl galimybių parengti investicijų projektą.

Sprendimas dėl šio projekto įgyvendinimo VPSP būdu būtų priimtas tik parengus investicijų projektą, kuriame galimos alternatyvos būtų įvertintos ir pagrįstos remiantis Centrinės projektų valdymo agentūros nustatytais analizės metodais, įtraukiant ir kitus būtinus elementus (finansinė analizė, finansiniai rodikliai, socialinė-ekonominė nauda ir pan.). 

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Vyriausybė palaimino Klaipėdos pietinio aplinkkelio projektavimo darbus” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    Tai vistiek kam ta nauja estakada kai šis kelias turėjo būti prioritetinis miesto gyventojų atžvilgiu. Padidinote tarša mieste?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų ...
2024-06-01
Skaityti daugiau

ELTA

Seime pateikti siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą

Ketvirtadienį Seime pateikti valdančiųjų ir opozicijos siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą. Tiek Vyriausybės siūlymui mokestį pratęsti metus laiko, tiek opozicijos ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Švietimas

Dezinformacijos raštingumo egzamino nugalėtojai - Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai

Vyriausybės kanceliarija praneša, jog pirmą kartą šalyje vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine geriausiai pasirodė Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This