„Banginio“ transformacija „laikinai“ sustabdyta (1)

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-05-23

2022-ųjų lapkritį baigti prekybos centro „Banginis“ rekonstrukciją ir paversti jį klaipėdietiška „Mega“ žadėjusi bendrovė apie tokių planų likimą kalba itin skurdžiai.

Projektuotojų vizualizacija

Apie tokį suplanuota projektą, kurio metu bendrą objekto plotą numatyta padidinti apie 60%, UAB „Baltic RED“ paskelbė 2021-ųjų pradžioje. Vėliau buvo surengtas uždaras kviestinis architektūros konkursas, kurio metu architektai galėjo teikti savo projektines koncepcijas aukštybinio administracinio pastato „architektūrinei raiškai“. Konkursui buvo pateiktos keturios idėjos. Užsakovams ir konkurso komisijai labiausiai patikusią idėją sugalvojusi UAB „313 Architects” tų metų vasarą parengė ir pristatė projektinius pasiūlymus.

Jų autorius architektas Lukas Sturis buvo suplanavęs vieno aukšto 98 vietų požeminę automobilių saugyklą, esamą pastato dalį paaukštinti iki dviejų aukštų, o šiaurės vakariniame kampe projektuoti 3 485 kv. m ploto administracinį korpusą – aukštuminę dalį. Klaipėdos miesto bendrasis planas čia leidžia statyti iki 80 m aukščio pastatus, o naujasis administracinis buvo numatytas 71 m aukščio (15 aukštų).

Po viešo pristatymo, kurio metu nebuvo sulaukta nė vieno pasiūlymo ar pastabos, UAB „Baltic RED“ išplatino pranešimą spaudai. Pastarajame buvo žadama, jo statybos prasidės 2022-ųjų pradžioje.

Projektuotojų vizualizacija

„Planuojamas prekybos centro atidarymas po rekonstrukcijos – 2022 m. lapkričio pabaiga, aukštybinio pastato – 2023 m. I ketvirtį“, – buvo rašoma pranešime spaudai, kartu paminint, jog į projektą planuojama investuoti daugiau kaip 20 mln. Eur.

Buvo nurodoma, kad po rekonstrukcijos ir plėtros darbų atnaujinto pastato prekybinis plotas sieks 34 tūkst. kv. m. Apie 15 proc. prekybinio ploto buvo numatyta skirti pramogoms, apie 10 proc. – restoranams ir kavinėms. Minėta, kad čia per du aukštus išsidėstys edukacinis pramogų centras „CurioCity“. Kartu teigta, jog jau tuo metu buvo išnuomota daugiau nei 70 proc. prekybos centro patalpų ploto.

Leidimas atlikti šio objekto rekonstrukcijos darbus buvo išduotas dar 2022-ųjų vasarį, tačiau jie taip ir neprasidėjo.

Projektuotojų vizualizacija

„Baltic RED“ į „Atviros Klaipėdos“ klausimus, apie tai, kas nulėmė projekto sustabdymą, ar jis toliau bus vykdomas ir ar keičiasi koncepcija, raštu atsakė itin lakoniškai.

„Mega“ projekto statusas nepasikeitė, laikinai nevystomas. Kai turėsime naujienų žiniasklaidai, būtinai su Jumis pasidalinsime“, – rašoma atsakyme.

„Banginis“ bei Kauno prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ priklauso įmonių grupei „Litvalda“, kuri valdo įvairų komercinį nekilnojamąjį turtą visoje Lietuvoje. „Litvalda“, kurios savininkas yra verslininkas Augustinas Rakauskas, nuo 2021-ųjų rugpjūčio valdo ir UAB „Baltic RED“, skelbusią apie tokius rekonstrukcijos planus. Prieš tai pastaroji priklausė Nyderlanduose ir Kipre įsikūrusioms kompanijoms.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “„Banginio“ transformacija „laikinai“ sustabdyta” komentarų : 1

  1. Jonas parašė:

    22 vasaris susije su ukraina . Gali but kad nebestatys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Naujoji aukštybinė „Mega“ klaipėdiečiams – nė motais (atnaujinta)

Prekybos centro „Banginis“ transformacija į „Megą“ ir greta jos iškilsiantis 70 metrų biurų pastatas nesujaudino nė vieno klaipėdiečio. Antradienio pavakare ...
2021-07-21
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Pradeda „Banginio" transformaciją

Uždarame kviestiniame architektūriniame konkurse iš keturių pasiūlymų labiausiai patikusią idėją išsirinkę Klaipėdos prekybos centro „Banginis“ valdytojai jau skelbia projektinius pasiūlymus, ...
2021-07-02
Skaityti daugiau

Verslas

Vietoj „Banginio“ atsiras „Mega“: pasiūlytos architektūrinės koncepcijos

Baigėsi pusantro mėnesio trukęs uždaras kviestinis architektūros konkursas, kada architektai ir jų grupės galėjo teikti savo projektines koncepcijas dabartinio Klaipėdos ...
2021-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This