Klaipėdos rajone pristatyti pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Fotoreportažai, Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-23

Dar kovo mėnesį pirmųjų savarankiško gyvenimo namų duris Klaipėdos rajone atvėrusi bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ džiaugiasi projekto sėkme. Vos per kelis veiklos mėnesius užpildytos visos vietos: trečiadienį tuo galėjo įsitikinti ir į simbolinį namų atidarymo renginį pakviesti svečiai.

Aštuoniems vienišiems senyvo amžiaus bei socialinę atskirtį patiriantiems žmonės galimybė rasti užuovėją savarankiško gyvenimo namuose suteikta įgyvendinus VVG „Pajūrio kraštas“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotą projektą. Gyventojams suteiktos patalpos atskiruose 17 kv. m moduliniuose nameliuose, kuriuose yra kambarys, virtuvėlė ir sanitarinis mazgas. Čia gyvenantys žmonės patys tvarkosi patalpas ir gaminasi maistą, o prireikus gali konsultuotis su socialinės darbuotojos padėjėja.

Savarankiško gyvenimo namuose įrengtos ir bendro naudojimo patalpos susirinkimams ir laisvalaikiui, taip pat – skalbimo patalpa. Gyventojų savarankiškumą bendruomenė skatina ir kitais būdais: teritorijoje įrengtas ir šiltnamis, kuriame jau laukiama pirmojo daržovių derliaus.

Bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ nupirko ne tik 9 modulinius namelius ir juos įrengė, bet ir susitvarkė aplinką: įsirengė takelius, pasirūpino teritorijos apželdinimu, kiemo apšvietimu, vandens filtrų, priešgaisrinės signalizacijos ir kamerų įrengimu. Savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė kiek daugiau nei 160 tūkst. eurų.

„Džiaugiuosi, kad mūsų projektas pavyko. Bet visada reikia turėti ir daugiau svajonių. Kol kas turime 8 gyvenamuosius namelius, o norėtume išsiplėsti iki 19. Užbaigėme pirmąjį projekto etapą, o dabar bandysime jį tęsti ir toliau. Turime didelį žemės plotą, kuriame jau įrengtos visos komunikacijos, tad belieka spręsti tolesnės plėtros klausimus“, – sako kaimo bendruomenės „Smilgynai ir kaimynai“ pirmininkas Algirdas Žemgulis.

„Išties galime pasidžiaugti, kad esame tas rajonas, kuris daug dėmesio skiriame socialinei apsaugai. Veikia ne vienas socialinių paslaugų centras, teikiamos ne tik dienos socialinės globos, bet ir integralios pagalbos paslaugos. Turime ir globos namus, įkurtas ne vienas naujas vaikų dienos centras. O savarankiško gyvenimo namų atsiradimas svarbus ne tik gyventojams, kuriems reikalinga tokia pagalba. Džiugina tai, kad jau turime ne vieną bendruomenę, kurios tampa Savivaldybės socialiniais partneriais, kuriančiais žymius pokyčius visuomenėje. Taip žengiame svarbų žingsnį link tikslo kai kurias socialines paslaugas perduoti į bendruomenių rankas“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Gargžduose duris atvėrė „Spiečius“

Trečiadienį Gargžduose duris atverė jau 15-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius“. Centras veiks kaip erdvė, skatinanti regiono verslumą, teikianti nemokamas ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

Išrinko pavadinimą Triušelių daugiafunkciam centrui

Klaipėdos rajono gyventojai siūlė pavadinimus naujai statomam daugiafunkciam centrui Trušeliuose. Dvi dienas vykobalsavimas, kurio metu 189 Sendvario seniūnijos gyventojai rinkosi ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

Gargžduose koncertuos NATO džiazo orkestras

XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalis plečia festivalio geografiją – jo organizatoriai skelbia, kad birželio 27 dieną Gargždų parke pasirodymą surengs ...
2024-06-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This