Prokuratūra pateikė ieškinius dar dviem Kretingos politikams

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-23

Prokuratūra pranešė, kad teismui pateikė civilinius ieškinius, kuriais prašoma iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario Virginijaus Domarko ir dabartinio tarybos nario Dariaus Petreikio priteisti lėšų į šios savivaldybė biudžetą.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės atlikto tyrimo duomenimis, Kretingos rajono tarybos nariui V. Domarkui per 2019–2021 metų kadenciją dalis – 6 012 eurų – kompensacijos už kurą buvo išmokėta nepagrįstai. Išanalizavus V. Domarko savivaldybei teiktus 239 kvitus už kurą, nustatyta, kad degalus tarybos narys pirko kelis kartus per dieną, dvi, tris ir daugiau dienų iš eilės, buvo perkamas skirtingos rūšies kuras. Patikrinus tarybos nario automobilio ridą, buvo gauta duomenų, kad per kadenciją tarybos narys nuvažiavo gerokai mažiau kilometrų, todėl išlaidos degalams V. Domarkui kompensuotos nepagrįstai, kasos aparatų kvitai nepatvirtina, kad jis patyrė deklaruojamas išlaidas. Dalį – 193 eurus – nepagrįstai gautos išmokos V. Domarkas Kretingos rajono savivaldybei grąžino.

Prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, Kretingos rajono tarybos nariui D. Petreikiui už 2019–2023 metais vykdytas tarybos nario funkcijas buvo nepagrįstai kompensuota kelis kartus didesnė suma, nei jis turėjo realių išlaidų. Tyrimo metu nustatyta, kad D. Petreikis savivaldybei teiktais kvitais prašė kompensuoti išlaidas už kurą beveik 97 000 kilometrų atstumui, nors tyrimo metu patikrinus tarybos nario naudoto automobilio ridą nustatyta, kad realiai per kadenciją jis galėjo nuvažiuoti apie 40 000 kilometrų.

Vertinant šio tarybos nario už kurą savivaldybei pateiktus kvitus nustatyta, kad dalis D. Petreikio dokumentų buvo pripažinti kaip pagrindžiantys patirtas kuro išlaidas pagal automobilio ridą, tačiau ši suma dalinama į dvi dalis, nes tarybos narys transporto priemonę naudojo ne tik tarybos nario funkcijoms vykdyti, bet ir asmeniniais tikslais. Tyrimo metu nustatyta, kad D. Petreikiui išlaidos už telefono įsigijimą ir įrangą taip buvo buvo kompensuotos nepagrįstai.

Uostamiesčio prokuratūros VIGS prokurorės pateikė du civilinius ieškinius, kuriais Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų prašoma Kretingos rajono savivaldybės naudai iš V. Domarko priteisti 5 819 eurų, o iš D. Petreikio – 8 283 eurus.

Savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 37 civilinius ieškinius per 455 tūkst. eurų sumai.

Šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai bendrai savanoriškai yra atlyginę daugiau nei 592 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Ieškinys - ir prekes iš brolio įmonės pirkusiai politikei  

Viešąjį interesą ginanti prokuratūra pateikė Plungės apylinkės teismui civilinį ieškinį dar vienam Kretingos politikui. Šįkart 7 693,71 Eur siekiama priteisimo ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Regionas

Prokurorų ieškinys - ir Klaipėdos darbo inspektoriams vadovaujančiam politikui

Plungės apylinkės teisme antradienį buvo gautas prokuratūros civilinis ieškinys dėl 10 156,42 Eur priteisimo iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Regionas

Prokuratūros ieškiniai - dar trims Kretingos politikams (atnaujinta)

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai pranešė, kad sulaukė dar dviejų Klaipėdos apygardos prokuratūros civilinių ieškinių 2019-2023 metų kadencijos Kretingos rajono ...
2024-04-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This