Dėl grėsmės vaikų gyvybėms mokyklos siekia atsitverti nuo automobilių (4)

Svarbu, Švietimas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-24

Nors mokyklų kiemuose pavojingai manevruojantys automobiliai nuolat kelia grėsmę vaikų sveikatai ir gyvybėms, Klaipėdos miesto valdžia neskuba pritarti prašymams leisti ugdymo įstaigoms įsirengti pakeliamus užtvarus prie savo teritorijų ribos.

Palmiros Martinkienės nuotr.

„Mokymo įstaigų tarybos konstatuoja, kad yra susidariusi situacija, realiai kelianti grėsmę mokinių saugumui pakeliui į švietimo įstaigas ar iš jų, vykstant į sporto treniruotes, vykstant ugdymo procesui – organizuojant užsiėmimus lauke ir panašiai”, – tokį laišką savivaldybei surašė „Aukuro“ gimnazijos ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos tarybos.

Jos paprašė įrengti pakeliamus užtvarus prie įvažiavimų į šias dvi greta esančias įstaigas, įsikūrusias pastatuose Statybininkų pr. 5 ir 7.

Jų prašymas trečiadienį buvo svarstytas Eismo saugumo komisijoje. Ir nors specialistai teigė, kad panašių klausimų kyla ir kitoms vaikų ugdymo įstaigoms bei siūlė „ugdymo įstaigoms, kurios turi jiems priskirtas teritorijas, teisės aktų nustatyta tvarka, įstaigų lėšomis leisti įsirengti pakeliamus užtvarus”, komisija nepriėmė sprendimo ir pasiūlė iki rugsėjo 1 d. paieškoti vietos naujoms parkavimo vietoms įrengti. Esą netoliese yra žaliuojančių vejų.

„Nesinori skriausti gyventojų”, – sakė komisijos pirmininkas vicemeras Algirdas Kamarauskas ir siūlė „dar paieškoti kitokių variantų”. Mat abi mokyklos yra daugiabučių namų apsuptyje ir tų namų gyventojai stato savo automobilius įstaigų kiemuose.

Minėtų mokyklų vadovės Jolita Šlajienė ir Ramunė Urbienė pasakojo, kad jau būta susitarimų su gyventojais, bet ne visų gyventojai jų laikėsi.

„Yra tik vienas įvažiavimas į abi mokyklas, kuris baigiasi akligatviu. Mūsų labai mažose aikštelėse – ir gyventojai, ir jaunieji vairuotojai moksleiviai, ir rūpestingi tėveliai, kurie nori savo vaikus atvežti arčiau durų. Situacijos nesaugios, bet kada gali įvykti labai skaudi nelaimė”, – beveik unisonu nerimaudamos kalbėjo jos.

Pedagogės pasakojo, kad pernai kreipėsi į savivaldybę ir policiją, „buvo akcijų, jos pasibaigė”, bet situacija kartojasi. Norą įvesti tvarką mokyklų kiemuose jos pavadino „Sizifo darbu”.

„Baigiasi pamokos po 20 valandos. Žiema, tamsu, 825 mokiniai, 111 pedagogų. Vaikai nuo 6 iki 18 metų. Tamsoje vaiko nesimato. Vaikai – iš viso miesto. Kad ir kaip gerai vairuotojai manevruoja, pavojus vaikams yra labai didelis”, – taip ir panašiai situaciją apibūdino vienos mokyklos direktorė.

Klaipėdos miesto savivaldybės daugumos 2023-2027 metų koalicinės veiklos programoje yra įrašytas pažadas „Laikinų sustojimo vietų prie mokyklų ir vaikų darželių ,,Kiss and Ride” įrengimas”.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Dėl grėsmės vaikų gyvybėms mokyklos siekia atsitverti nuo automobilių”: 4

 1. Kokie parašė:

  dar uztvarai ir kam tuos vaikus saugoti jei mūsų saunioji savivaldybes administracija net po naujom mokyklom jau net gatves stato – „Senvagės progimnazija”.

  • Visai nesusigaudote parašė:

   koks liberalus cinizmas buvo palikęs vaikus nesaugius einant ar grįžtant iš mokyklos ?

  • O gal žinote už kokią " paskolą " parašė:

   Vaikščiodamas po statybvietę meras neslėpė nusivylimo daugeliu sprendimų. Pasak jo, vien jau pačio sklypo, per kurį nutiesta gatvė į būsimą gyvenamąjį kvartalą, o dėl to suprojektuoti du atskiri mokyklos korpusai, jungiami galerijos, pasirinkimo aplinkybes galiausiai turėtų išnagrinėti specialios tarnybos._______P.S. o gal žinote kas tie kvartalo statytojai ?

 2. Na kaip čia pasakius parašė:

  dėl tokio rūpesčio, jei vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose yra arti gatvių kur gyventojai ” manevruoja ” ir net pasirinkimo kito nėra . Darosi labai sudėtinga ir neramu , nes vaikai žaidžia slėpynių tarp automobilių ! Iki nelaimės …neduok Dieve….Gal reikėtų pradėti nuo tokių aikštelių užtvėrimų ? Deja, liberalus cinizmas ilgai valdė miestą .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Spyglys

Pas šoferius ir elektrikus - pinigų kaip šieno*

Savivaldybei nusprendus pamaloninti savo įmonę „Klaipėdos paslaugos”,  kurios vadovai teisiami už „gerus darbus”, 1,2 milijono eurų vertės vidaus sandoriu ir 1,7 ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This