Kuršių nerijoje vyks masinė talka: gelbės smėlynų buveines (2)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-24

Šį šeštadienį Kuršių nerijoje vyks didelio masto talka – per 200 LIONS klubų narių iš visos Lietuvos raus svetimžemius augalus Juodkrantėje bei invazinius augalus Pervalkoje ir Naglių gamtiniame rezervate.

„Kuršių nerijoje yra saugomos Europos Bendrijos svarbos smėlynų buveinės. Ši talka prisidės prie autentiškų nerijos buveinių išsaugojimo, kuriomis Lietuva yra įsipareigojusi rūpintis pagal Europos Sąjungos Tarybos patvirtintos buveinių direktyvos reikalavimus“, – pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė Lina Dikšaitė.

Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, LIONS savanoriai rinks svetimžemio augalo japoninės reinutrės šaknis, Naglių gamtiniame rezervate raus ir kirs pasisėjusias pušeles bei raus invazinės rūšies, šluotinio sausakrūmio, dar vadinamo zuikiakrūmiu, krūmus, o Pervalkoje kas gausialapius lubinus.

„Išvardinti augalai okupuoja teritoriją ir išstumia vietines augalų rūšis, kurios yra įprastos mūsų smėlynų buveinėms ir miškams. Invazinės rūšys netgi pakeičia dirvožemį, stambūs krūmai sukuria šešėlį, dėl to pasikeičia mikroklimatas, kuris tampa nepalankus Kuršių nerijos augalams, – aiškina L. Dikšaitė.

Stiprūs vėjai, pustymas, sausi ir greit įkaistantys nederlingi dirvožemiai, druskingas vanduo, staigios ir dažnos oro permainos suformavo tradicinių Kuršių nerijos augalų išskirtinumą.

„Mums svarbu ne tik vartoti – atostogauti Kuršių nerijoje, bet ir duoti jai, būti naudingais, kiek galime. Visa LIONS klubų veikla paremta šūkiu „Mes tarnaujame!“ – tad Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija žino, kuriose vietose darbo rankų labiausiai reikia, o mes duodame savo liūtiškas jėgas ir rankas“, – sako Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorė Audronė Balčiūnienė ir priduria, kad aplinkos apsauga visame pasaulyje yra viena iš penkių prioritetinių LIONS veiklos krypčių.

Lietuvoje veikia 36 LIONS klubai, vienijantys per 700 narių daugiau kaip 20-yje šalies miestų ir miestelių. LIONS talka Kuršių nerijoje jau tapo tradicine – šiemet ji vyks septintą kartą.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Kuršių nerijoje vyks masinė talka: gelbės smėlynų buveines”: 2

  1. Anonimas parašė:

    Norima kopas išjudinti???

    • Daiva parašė:

      Atvirkščiai. Norime, kad neišjudintų. Padirbėjome tikrai nebolgai. Mano grupė, apie 50 žmonių dirbo Gintaro įlankoje, rovėme invazinio augalo šaktinis. Darbo nebaigėme, manyčiau, kad reikia dar tokių 3 talkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Nidoje statys apartamentų kompleksą

Nekilnojamojo turto projektų kompanija „Citus“ Nidoje vykdys projektą „Nidos bangos by CITUS“, kuriame numatomas apartamentų kompleksas. „Nidos bangos by CITUS“ ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Regionas

Pajūryje - spalvotas smėlis

„Lietuvos gyventojai smėlį dažniausiai įsivaizduoja gelsvą, bet ir mūsų šalyje jo yra kitokių spalvų. Pavyzdžiui, akinamai balto, violetinio ar net ...
2024-04-29
Skaityti daugiau

Miestas

Kviečia švarinti Klaipėdą

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia prisijungti prie akcijos „Švarinam Klaipėdą“, kuri vyks balandžio 26-27 dienomis talkininkauti pasirinktoje miesto viešojoje vietoje. Balandžio ...
2024-04-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This