Ruoniukams padėti sveikti gali visi

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-24

Kasmet į Lietuvos jūrų muziejaus globą patenka apie 20 Baltijos jūros pilkųjų ruonių jauniklių, randamų šalies pajūryje. Šiuo metu Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre slaugoma 19 mažylių, kurių kokybiškai priežiūrai, greitesniam paleidimui į laisvę ir vėlesnei stebėsenai būtina nuolatinė finansinė parama. Nuo 2021 m. „Lidl“ pirkėjų dėka jau surinkta beveik 170 tūkst. eurų, kurie padėjo išslaugyti ir paleisti į laisvę 53 ruoniukus.  

Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre sveikstančių ruoniukų būklė gerėja, 11 ruoniukų jau būna lauke ir maitinasi savarankiškai. Kai kurių gyvūnų svoris būnant reabilitacijos centre padvigubėjo ir dabar jie sveria apie 20–25 kg. Tikimasi, kad juos atgal į jūrą bus galima paleisti liepos mėnesį.

Iš viso muziejus per 30 savo veiklos metų yra reabilitavęs ir atgal į jūrą paleidęs net 174-is Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius. „Lidl Lietuva“ surinktos paramos dėka prie 18-os iš jų yra pritvirtinti specialūs siųstuvai, kurie teikia informaciją apie ruonių judėjimą ir mitybą.

„Siųstuvų duomenys mums yra itin reikšmingi, nes tai vienintelis būdas sužinoti, ar reabilituotas ruoniukas sėkmingai išgyveno Baltijos jūroje ir prisitaikė. Tokios žinios leidžia spręsti apie reabilitacijos metodų efektyvumą, jei reikalinga – daryti pakeitimus. Turime tikslą iš viso pritvirtinti siųstuvus prie 30-ies atgal į laisvę paleidžiamų ruonių“, – sako Lietuvos jūrų muziejaus vyriausioji biologė Laura Lupeikaitė.

Tam, kad ruoniukus būtų lengviau prižiūrėti ir vėliau juos stebėti, kasmet globotiniams yra suteikiami vardai. Šiemet „Lidl Lietuva“ su Lietuvos jūrų muziejumi, minėdami žemaitiško rašto metus, kvietė visus gyventojus siūlyti ruoniukams iš Žemaitijos kilusius vardus. Iš beveik 900 pasiūlytų vardų buvo atrinkti 30 geriausių, o vardų autoriai apdovanoti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre vykusiose ruoniukų vardynose. Vardų autoriams įteiktos 50 eurų „Lidl Lietuva“ dovanų kortelės ir kiti prizai. 

„Prie Baltijos pilkųjų ruonių, kurie yra itin svarbi Baltijos jūros ekosistemos dalis, išsaugojimo prisidedame jau ketvirtus metus. Už kiekvieną nupirktą daugkartinį „Duok ruoniukui penkis“ maišelį 0,05 euro keliauja ruoniukų reabilitacijai. Kartu su pirkėjais ruonių jaunikliams esame paaukoję jau daugiau nei 168 tūkst. eurų, kurie skiriami globotinių vaistams, maistui, vitaminams, specialiems siųstuvams. Tikimės, kad Lietuvos gyventojai ir toliau išliks aktyvūs ruoniukų gelbėjimo rėmėjai“, – sako Antanas Bubnelis, „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.

Taip pat naudojant daugkartinius maišelius prisidedama prie plastiko, kurio atliekos kenkia gamtai ir gyvūnams, vartojimo mažinimo.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Ruoniukams suteiks žemaitiškus vardus

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Kultūra

Tarptautinę muziejų dieną - nemokami renginiai Jūrų muziejuje

Šių metų gegužė muziejuose išskirtinė: sutampa Tarptautinės muziejų dienos ir Europos muziejų nakties datos – abi švenčiamos gegužės 18 dieną, ...
2024-05-07
Skaityti daugiau

Regionas

„Lidl“ renka komandą Slengių parduotuvei 

„Lidl Lietuva“ skelbia, jog naujai parduotuvei, kuri baigiama statyti Slengiuose, jau buriama komanda. „Šiuo metu naujai parduotuvei buriame apie 30 ...
2024-04-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This