Saulutės seniūnaitijoje – Kaimynų šventė (2)

Fotoreportažai, Mums rašo
Šventės organizatoriai
2024-05-26

Saulutės seniūnaitijoje Klaipėdoje pirmą kartą surengta Kaimynų šventė.

Dešimtys žmonių iš aplinkinių kiemų bei namų sekmadienį mėgavosi geru oru ir įvairiausiomis pramogomis. Čia savo lankstumą galima buvo išbandyti lendant po vis žemiau leidžiama kartimi, o kojų ir rankų miklumą rangantis ant didžiulio, spalvoto lauko žaidimo tento.

„Tokios šventės bendruomenei yra didelė atgaiva po įvairių pasaulį sukrėtusių negandų. Bent kelioms valandoms galima pamiršti kasdienes bėdas ir tiesiog pasimėgauti puikiu oru, pramogomis bei linksma kompanija“, – sako viena iš šventės organizatorių Kristina Pancerova-Čiapienė.

Organizatorių nuotr.

Vaikai dūksta ant milžiniško pripučiamo batuto, o tėveliai gali atsipūsti čia pat ant žolės pasitiesę pledus ir surengę improvizuotą šeimos iškylą. Tačiau net pamiršę namuose užkandžius, jų gavo šventėje.

„Kai pradėjau šią šventę organizuoti, nesitikėjau, jog visos mūsų kaimynystėje veikiančios įstaigos bei įmonės taip geranoriškai pažiūrės į prašymą padėti. Pavyzdžiui, šį batutą su kitomis lauko pramogomis mums dovanojo jūrinių krovinių kompanija „Bega“ pakvietusi renginių organizatorių „Vakarų pramogos“. Čia pat veikia ir šio rajono pagrindinė bei kaimynų mėgstama parduotuvė IKI. Jie padovanojo net tris tortus! Mūsų rajone neseniai atsidarė restobaras „Caucasus“. Iš čia atkeliavo išskirtiniai, rankų darbo Kaukazietiški užkandžiai. Daugiabučių administratoriai „Mano Būstas“, pakeitė šiuos namus prižiūrinčią įmonę ir skyrė vaikams estafetes su dovanomis, o „Atvirų jaunimo erdvių“ administracija padėjo su šventės organizavimu“, – džiaugiasi K. Pancerova-Čiapienė.

Į šventę atvyko ir policijos bendruomenės pareigūnės. Suaugusiems jos pasakojo, kaip įsteigti saugios kaimynystės grupę, o vaikams dalino spalvinimo knygelės. Vis tik mažiesiems šventės dalyviams labiau patiko fotografuotis su tvarką renginyje prižiūrinčiu policijos bičiuliu, šuniuku Amsiumi.

„Žinokit, tikrai nesitikėjau, kad čia bus taip smagu. Iš ryto galvojau bus blogas oras, nes lynojo, tačiau prasidėjus šventei, kaip užsakyta, išlindo saulė ir sukūrė visai kitokią nuotaiką“, – įspūdžiais dalinasi čia gyvenanti Laura.

„Maistas, linksma muzika ir būrys kaimynų – ko dar galima norėti sekmadienio popietę?“ – retoriškai klausia klaipėdietis Mantas.

„Žinokit, pažinojau tik savo namo kaimynus. Ir tai ne visus. Čia per kelias valandas jau susipažinau su kone visais aplinkinių namų gyventojus. O kitus žinosiu bent iš matymo“, – juokiasi ypač aktyviai visuose žaidimuose dalyvavusi Sandra.

Kaip sako Saulutės seniūnaitijos seniūnaitis Artūr Truš, tokio žmonių aktyvumo jis nesitikėjo.

„Su didžiausiu džiaugsmu stebiu, kaip mūsų seniūnaitija tampa vis bendruomeniškesnė ir atviresnė tokiems renginiams. Esu nuoširdžiai dėkingas visiems organizatoriams, kurie skyrė savo laiką ir pastangas šventei surengti, ir, be abejo, mūsų rėmėjams, kurių dėka ši šventė galėjo įvykti, suteikdama vaikams ne tik skanių vaišių, bet ir daugybę linksmų pramogų. Saulutės seniūnaitijoje tokios šventės nebuvo, tad ši diena tampa simboliniu būsimų bendruomenės renginių atidarymu, kupinu puikaus oro ir šviesių nuotaikų“, – sako seniūnaitis.

O šventės organizatoriai žada – kitąmet šventė sugrįš ir bus dar griausmingesnė.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Saulutės seniūnaitijoje – Kaimynų šventė”: 2

  1. Draugiškasis kaimynas Žmogus Voras parašė:

    Labai ačiū Kristinai už šią šventę! 🙂

  2. Lukas parašė:

    Oho!! Kad taip kiekvienoje bendruomenėje būtų!! Kaip taip padaryti?? Ir kas turi daryti? Vau! Super! Kaip užsienyje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste rengiamasi naudoti techniką, varomą žaliuoju vandeniliu

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė bendradarbiauti siekiant klimato kaitos mažinimo. ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Apdovanos nusipelniusius jūrinei kultūrai

Artėjant Europos jūros dienai, gegužės 17-ąją, penktadienį, 14 val., Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“ bus apdovanoti reikšmingiausių praėjusių kalendorinių metų darbų ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

„Mūzos“ apdovanojimas - Eglei Barauskaitei

Šeštadienį vakare į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Fragmentas“ susirinkę žiūrovai tapo tradicinio „Mūzos“ apdovanojimo teikimo ceremonijos liudininkais. Jau eilę metų ...
2024-04-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This