Klaipėdos rajone pradėjo statyti daugiafunkcį centrą

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-27

Pirmadienį įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Klaipėdos rajone, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils 8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat čia atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, bus įrengtos bibliotekos patalpos. Naujoje mokykloje galės mokytis 550 mokinių, o darželis priims 230 vaikų.

Taip pat bus sukurta ir visa reikalinga lauko infrastruktūra su mini futbolo, rankinio aikštele, krepšinio ir tinklinio, lauko teniso ir padelio aikštelėmis, lengvosios atletikos užsiėmimams reikalinga infrastruktūra ir lauko treniruokliais.

Daugiafunkcis centras statomas viešos ir privačios partnerystės būdu. Sutartis su investuotojais pasirašyta 15-ai metų. Rangovas įsipareigojo suprojektuoti ir pastatyti centrą, o savivaldybė jį išsimokėti per 12 metų, kasmet mokėdama po maždaug 2,9 mln. eurų. Viso projekto vertė siekia daugiau nei 35 mln. eurų. Jį įgyvendins investicijų valdymo bendrovės „Nter Asset Management“ fondas „Nter Social Infrastructure Fund“. Projekto rangovas – bendrovė „Infes“.

„Tai itin svarbus projektas mūsų rajonui. Sendvaris – sparčiai auganti seniūnija ir čia labai trūksta tiek mokyklų, tiek darželių. Statybos šią problemą tikrai spręs. Pastačius ugdymo įstaigą, tikimės, kad mažės ir eismo kamščiai į Klaipėdą, kurie aktualus būtent mokslo metais, nes vasarą ar vaikų atostogų metu jų nelieka. Todėl šiuo projektu išspręsime ne vieną, o kelias problemas, palengvindami kasdienybę tėvams, vaikams ir visiems čia gyvenantiems“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Mantas Skipitis, „Nter Asset Management“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius teigia, kad šis projektas – svarbus žingsnis į priekį ne tik bendrovės fondui, bet ir visai įmonei.

„Tikrai ne visi projektai gali pasigirti tokia akivaizdžiai ir aiškiai apčiuopiama nauda bendruomenei kaip kad daugiafunkcis Sendvario centras. Tai vienas iš gerųjų pavyzdžių, kai suderinant valdžios subjektų, visuomenės ir investuotojų interesus, viešosios ir privačios partnerystės būdu efektyviai gerinama šalies infrastruktūra. Džiugu, kad tokie projektai, kurie Vakarų Europos šalyse seniai tapo pasiteisinusia praktika, pastaruosius keletą metų sėkmingai įgyvendinami ir Lietuvoje. Matydami tokios sinergijos naudą ir toliau aktyviai prisidėsime prie socialinės infrastruktūros plėtros Lietuvoje“, – sakė „Nter Asset Management“ vadovas.

„Didžiuojamės šiuo projektu, nes mūsų komandos laukia įdomi ir daug iššūkių kelianti patirtis. Po vienu stogu reikia suderinti darželį, mokyklą, daugiafunkcines erdves ir visiems jiems taikomi labai specifiniai reikalavimai. Mūsų tikslas, kad projektas būtų funkcionalus, patogus ir kuriantis pridėtinę vertę bendruomenei“, ‒ komentavo UAB „Infes“ projektų direktorius Mantas Šalčius.

Žemę daugiafunkcio centro statybai Klaipėdos rajono savivaldybė įsigijo dar 2020 m. Dalį projektui reikalingų lėšų investuotojui – iki 11,8 mln. Eur – paskolino SEB bankas.

Statybų pabaiga planuojama 2026 metais.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Gargžduose duris atvėrė „Spiečius“

Trečiadienį Gargžduose duris atverė jau 15-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius“. Centras veiks kaip erdvė, skatinanti regiono verslumą, teikianti nemokamas ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

Išrinko pavadinimą Triušelių daugiafunkciam centrui

Klaipėdos rajono gyventojai siūlė pavadinimus naujai statomam daugiafunkciam centrui Trušeliuose. Dvi dienas vykobalsavimas, kurio metu 189 Sendvario seniūnijos gyventojai rinkosi ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

Gargžduose koncertuos NATO džiazo orkestras

XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalis plečia festivalio geografiją – jo organizatoriai skelbia, kad birželio 27 dieną Gargždų parke pasirodymą surengs ...
2024-06-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This