„Lighthouse Hub” gimtadienyje – mokslas, diskusijos bei inovacijų menas

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-28

„Lighthouse Hub”, kuriame per pirmuosius tris vystymosi etapus įsikūrė bendradarbystės erdvė, aukštoji mokykla bei Skaitmeninių inovacijų centras, gegužės 31 dieną, penktadienį, vyksiančios gimtadienio šventės metu kvies net į kelis renginius.

„Per penkerius metus sukūrėme gerąsias pasaulio praktikas atitinkančią, inovacijų plėtrai reikalingą infrastruktūrą bei sukonsolidavome ir sustiprinome Klaipėdos IT sektorių, startuolių ekosistemą. Iš esmės Klaipėdoje atsirado vieta, kurioje galima sukurti viską nuo skaitmeninio prototipo iki kompleksiškiausio IT sprendimo ir dėl to nebereikia vykti į Vilnių ar Kauną“, – pranešime cituojamas „Lighthouse Hub” įkūrėjas Šarūnas Butkus.

Savo gimtadienio proga centras inicijuoja konferenciją „Klaipėda 2030: geriausios gyvenimo kokybės ir longevity miestas Lietuvoje?“. Jos metu bus nagrinėjamos profilaktinės, senėjimą lėtinančios medicinos (longevity) galimybės ir strategijos, siekiant užtikrinti maksimaliai kokybišką gyvenimą bei kaip Klaipėda gali tapti pavyzdiniu miestu Lietuvoje ir Europoje. Šarūno Butkaus teigimu, Klaipėda gali tapti ateities miesto pavyzdžiu.

„Lietuva parodė ekonominį stebuklą, mūsų visuomenė sparčiai turtingėja, auga ir žmonių sąmoningumas. Žmonės pradeda labiau vertinti savo laiką ir savijautą. Būtent todėl Klaipėdą matome kaip sveiko ir kokybiško gyvenimo sostinę, kurioje galima laimėti daugiau laiko sau ir prasmingiems dalykams. Apie tai yra ir „Lighthouse hub¥ penktasis plėtros etapas – šiuo metu projektuojame analogų Baltijos šalyse neturintį objektą, kuriame apjungsime rytų civilizacijų išmintį su technologijomis ir naujausiais mokslo pasiekimais tam, kad pagerintume žmonių savijautą ir išplėstume žmogaus galimybių ribas”, – teigia jis.

Konferencijos metu pranešimus skaitys bei diskusijose dalyvaus prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Vaidas Augustinavičius, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stratgienė, Klaipėdos miesto akademikai, sveikatos sektoriaus atstovai bei verslininkai.

5-oje gimtadienio šventės programa yra skirta bendruomenei ir svečiams. Gimtadienio dieną svečiai galės mėgautis nuotaikingu Vaidoto Šiožinio Stand Up pasirodymu, pirmieji išvys eksponuojamą unikalią Yuge Kurt parodą bei dalyvaus analogų Lietuvoje neturinčios menininko Lino Kutavičiaus laboratorijos atidaryme. ​

Taip pat gimtadienio dieną vyks „Lighthouse“ kartu su KTU organizuojamas pirmasis ES gynybos hakatonas. EUDIS karinės tematikos hakatonas vyks vienu metu 6 skirtingose šalyse gegužės 31 – birželio 2 dienomis.

Nuo birželio 3 iki 10 d. darbo dienomis „Lighthouse Hub” erdvėse Yuge Kurt paroda bus atvira visiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams. Ši paroda jungia muziką, meną ir dirbtinį intelektą. Šalia eksponuojamų paveikslų pristatomi interaktyvūs sintetiniai vaizdai, tai personažų mintys. Jas sukūrė algoritmai, mokydamiesi iš meno kūrinių ir teksto.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos galerijoje - Ričardo Šileikos „Inkliuzai“ ir „Pertrauka“ 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) birželio 20 d., ketvirtadienį, 18.30 val., bus atidaroma rašytojo, fotomenininko, ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Verslas

Gynybos hakatone pristatyta 13 inovatyvių sprendimų

Pirmąjį birželio savaitgalį vienu metu šešiose Europos šalyse vyko Europos gynybos temai skirtas EUDIS hakatonas 2024, pakvietęs technologijų entuziastus ir ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Kultūra

Pilies muziejuje - vilnietiškų pypkių paroda

Europos archeologijos dienų proga birželio 14 d., 16 val., Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) bus atidaroma Lietuvos Nacionalinio ...
2024-06-07
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This