Palangoje vykstančioje vandentiekiečių konferencijoje kalbama ir apie potvynius (1)

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-29

Naujausios vandentvarkos sektoriaus tendencijos, gėlo požeminio vandens resursai Baltijos šalyse, šiltėjančio klimato ir stichinių liūčių „suvaldymas“, įvairių ES direktyvų įgyvendinimas – šios bei kitos temos bus aptariamos gegužės 29–31 dienomis vyksiančioje Baltijos šalių vandentvarkos sektoriaus konferencijoje „Baltic Water Works Conference 2024“.

Pasak Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos (LVTA) prezidento Broniaus Miežutavičiaus, konferencijoje siekiama sujungti valstybinių, privačių ir akademinių partnerių žinias įgyvendinant pokyčius vandentvarkoje.

Trijų dalių konferencijoje bus aptariami Žaliojo kurso prioritetai vandentvarkos sektoriuje, naujoji Miesto nuotekų valymo direktyva. Panelinėje diskusijoje apie direktyvos pokyčius ir iššūkius dalyvaus Latvijos, Estijos ir Lietuvos aplinkos ministerijų atstovai. Konferencijoje ekspertai dalinsis ir inovatyviais technologiniais sprendimais, skaitmenizavimo ar dirbtinio intelekto panaudojimo galimybėmis bei tvarumo pasiekimais.

Konferencijoje bus skiriamas dėmesys ir geriamojo požeminio vandens išteklių išsaugojimui Baltijos šalyse.

Pasak vieno pranešėjų „Sweco Lietuva“ viceprezidento Egidijaus Kunevičiaus, Lietuvoje vis aktualesnės tampa klimato kaitos padarinių suvaldymo problemos.

„Vandentvarkos sektoriuje didžiausias iššūkis yra tvarūs padažnėjusių ekstremalių liūčių metu susidarančių paviršinių nuotekų tvarkymo sprendimai, – teigia E. Kunevičius. – Esami paviršinių nuotekų tinklai nesugeba priimti ir nutekinti smarkiai padidėjusių trumpalaikių paviršinių nuotekų srautų. Dėl to po liūčių patvinsta ištisi miestų kvartalai“.

Pasak E. Kunevičiaus, paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcija reikalauja labai didelių investicijų. Kita vertus, tokio tipo statybos darbai dėl transporto eismo ribojimų sukelia ilgalaikių nepatogumų miestų gyventojams. Tad planuojant ir projektuojant paviršinių nuotekų sistemų atnaujinimą bei plėtrą vis dažniau taikomi tvaraus paviršinių nuotekų tvarkymo principai, kuriais skatinamas paviršinių nuotekų panaudojimas laistant ar drėkinant žalius plotus ar įrengiant „žaliuosius stogus“ bei įvairaus dydžio akumuliacines talpas.

Ekspertų teigimu, klimatas ir toliau šiltės pora laipsniu ar net ir daugiau, tuo pačiu metu kritulių daugės apie 150 mm per metus. Tai turėtų papildyti požeminio vandens atsargas, bet, deja, skaičiavimai rodo, kad išgaravimas bus didesnis nei gruntinio vandens pasipildymas. Negana to, prognozuojama, kad daugės lietaus „bombų“ – kai iškrenta itin didelis kiekis vandens ir tas vanduo nesusigeria į žemę, o nušniokščia paviršiumi išgrauždamas rėvas, gadindamas kelius, ariamus plotus, pylimus ar net paplūdimus.

Tris dienas truksiančioje tarptautinėje Estijos, Latvijos ir Lietuvos vandens tiekėjų asociacijų konferencijoje Palangoje dalyvauja per 230 dalyvių iš 9 šalių. Septyniolikoje pranešimų bus dalinamasi inovacijų, tvarumo, gėlo požeminio vandens bei nuotekų priežiūros kasdieniais iššūkiais bei pasiekimais.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Palangoje vykstančioje vandentiekiečių konferencijoje kalbama ir apie potvynius” komentarų : 1

  1. Ar rimtai? parašė:

    Nežino kad 1 medys sugeria 800 l vandens per para. GENTVILAS MASIŠKAI KIRTO SU KONSERVAIS MIŠKUS. NENIŠKIS IR GRUBLIAUSKAS IŠKIRTO BEVEIK VISA KLAIPĖDA. AR JUS RIMTAI IR NORITE KAD NESKĘSTU MIESTAI IR LIETUVA??????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje Algis Kriščiūnas kviečia į paveikslus pasinerti ir virtualioje realybėje

„Kablys + Jūra“ patalpose Palangoje įsikūrusios Algio Kriščiūno galerijos lankytojai galės ne vien apžiūrėti naujus menininko paveikslus, bet ir pasinerti ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje padaugėjo geriamojo vandens fontanėlių

Palangos savivaldybė praneša, jog vasaros pradžią kurortas pasitinka su mieste naujai įrengtais keturiais geriamojo vandens fontanėliais. Pasak pranešimo, taip siekiama ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Regionas

„Angelų takais“ bus galima vaikščioti Palangos koncertų salėje

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Kurorto svečiai ir gyventojai nuo birželio 20 ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This