Išvargo parkingo mokesčio reformą  (17)

Svarbu, Transportas
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-05-30

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį apsisprendė keisti mokamo automobilių stovėjimo tvarką.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Posėdžio metu Savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus informavo, kad buvo atsižvelgta į daugiausiai diskusijų kėlusius klausimus – dviejų nemokamų valandų pietų metu senamiestyje ir dėl lengvatos automobilių dalijimosi paslaugos teikėjams. Žinia, pastarieji tikino, kad panaikinus tokią lengvatą gal net trauksis iš Klaipėdos.

Pasak R. Mockaus, dabar siūloma tokio mėnesio leidimo kaina siektų 60 Eur už dalijomisi platformų valdomą transporto priemonę, nes Vilniuje ji siekia 67 eurus ir ten dar esą ketinama didinti. Šiuo metu Klaipėdoje toks mokestis siekia 50 eurų už metus. Taip pat pasiūlyta, kad nuo 12 iki 14 val. nemokamai automobilius nuo sausio 1-osios būtų galima laikyti ne tik senamiestyje, bet piliavietės aikštelėje bei Žvejų g. ruože tarp pasukamojo tiltelio ir Pilies g.

Konservatorius Andrius Petraitis atkreipė dėmesį, kad vienai parkavimo vietai raudonojoje zonoje šiuo metu yra išduoti keturi leidimai ir siūlė geriau palikti nemokamas valandas tik piliavietės aikštelėje. Visgi R. Mockus sakė, kad administracija pasilieka prie savo siūlymų.

Savo pasiūlymus buvo registravęs ir Miesto plėtros ir strateginio komiteto, kuris buvo nepritaręs tokiam sprendimo projektui, pirmininkas Raimondas Tamošauskas, tačiau jie nebuvo svarstomi.

Po diskusijų, kurias įplieskė R. Tamošausko siūlymai, Vidmanto Dambrausko pavadinti kardinaliais, politikai pirmiausia ėmėsi balsuoti dėl viso sprendimo projekto atidėjimo kitam posėdžiui. 14 balsavus už atidėjimą, 11 – prieš ir penkiems susilaikius buvo nuspręsta svarstymą tęsti toliau. Administracijos pasiūlymams buvo pritarta taip pat gana minimalia persvara – už balsavo 16, susilaikė – 14.

Sprendime numatyta nuo liepos 1 d. praplėsti Raudonąją parkavimo zoną, Mėlyną zoną priskirti Žaliajai (kaina čia siekia 30 euro centų už valandą), tačiau atsisakyti rinkliavos rinkimo ne sezono metu – nuo rugsėjo 16 d. iki balandžio 30 d. savaitgaliais ir švenčių dienomis Piliavietės aikštelėje ir Žvejų gatvės atkarpoje tarp pasukamojo tiltelio ir Pilies g. Vitės kvartale, esą atsižvelgus į gyventojų siūlymus, rinkliavos zona pratęsta iki Klaipėdos centrinio stadiono, kvartalo teritorija taip pat priskirta žaliajai zonai.

Pailgintas terminas, per kurį galima susimokėti „užmaršumo“ mokestį. Vietoje paros nustatytas 3 parų terminas.

Taip pat visus metus nuo 2025-ųjų bus atsisakyta rinkliavos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje nuo Danės upės iki Liepų ir Naujojo Sodo gatvių kiekvieną dieną nuo 12 iki 14 valandos.

Pakeista ir metinių lengvatinių leidimų gyventojams bei juridiniams asmenims išdavimo tvarka: metiniai lengvatiniai leidimus bus išduodami sveikatos priežiūros įmonėms, įstaigoms, kurios teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugą rinkliavos zonoje pacientų namuose (iki šiol užtekdavo turėti tik sutartį su ligonių kasomis); atsisakyta lengvatinių abonementų, subjektams, vykdantiems veiklą vandentvarkos, energetikos arba atliekų tvarkymo srityje; atsisakyta lengvatos automobilių dalijimosi paslaugų teikėjams.

Elektromobilių lengvata galės naudotis nemokamai tik tie asmenys, kurie deklaravo gyvenamąją vietą Klaipėdoje arba turi nekilnojamojo turto apmokestintoje zonoje ne daugiau 2 automobilių vienam subjektui (rinkliava netaikoma automobiliui kraunantis).

„Įvertinus, kad pajūryje ir Smiltynėje gyvenantys asmenys moka už metinį gyventojo leidimą, nors šiose zonose rinkliava renkama tik sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d.), siūloma gyventojo leidimo kainą pirmam ir antram automobiliui nustatyti rinkliavos rinkimo laikotarpiui, t. y. pajūrio ir Smiltynės gyventojams įvesti naują sezoninio leidimo rūšį, nustatant jo kainą: pirmam automobiliui – 4,00 Eur (vietoje 10,00 Eur), antram automobiliui pajūryje – 10,00 Eur (vietoje 29,00 Eur), Smiltynėje – 24,00 Eur (vietoje 72,00 Eur)”, – tokia žinia pasiųsta gyvenantiesiems pajūryje.

„Siekiame, kad šie pokyčiai atneštų daugiau gyvybės į senamiestį. Būtent šių pokyčių labiausiai laukė verslininkai. Tikimės, kad numatytos dvi nemokamos valandos po vidurdienio paskatins žmones atvykti pietauti į šioje miesto dalyje esančias kavines, aplankyti parduotuves, susitvarkyti reikalus čia įsikūrusiose įstaigose. Numatyta ir daugiau lengvatų – šaltojo sezono savaitgaliais ir švenčių dienomis aikštelėje prie Piliavietės ir Žvejų gatvės dalyje ties pasukamuoju tilteliu automobilius bus galima statyti apskritai nemokamai“, – savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (17):

Atsakymų į “Išvargo parkingo mokesčio reformą ”: 17

 1. zxcvzxcvzcv parašė:

  Europoje tokiuose miesteliuose kaip Klaipėda draudžiamas parkingas tik mieteliių katedrų aikštėse. Nereikia imituoti Londono

 2. zxcvzxcvzcv parašė:

  Europoje tokio dydžio kaimuose nėra jokių parkomatų, nebent miestelių katedros aikštėje parkingas draudžiamas. Nereikia sirgti Londono ar Venecijos ligomis

 3. Na parašė:

  Vargas miestui su tokiais protais.

 4. Vėtra parašė:

  Atsiliekame ne tik nuo Vakarų Europos miestų , bet net nuo Kauno, kuris draudžia tranzitą senamiesčiu. Ir taip nuo kitų metų turės daryti visi miestai. Klaipėda – išskirtinė savo provinciniu požiūriu į senamiestį į jo gyventojus. KKT gal kaip nors sugebėkite nugramdyti nuo parkomatų automatų dešimtmečių purvą , samanas , kerpes ir visokius ten apsigyvenusius parazitus.

 5. kas kas? parašė:

  kas yra „pajūrio gyventojas”? kažkaip nesupratau kam čia taikoma? gal ir palangiškiams?

 6. Auditorius parašė:

  Čia ne senamiesčio atgaivinimas o bandymas flirtuoti su verslu, nes dabar žmones renkasi pietauti ten kur nėra rinkliavų ir kavines kūrėsi pakraštyje.

 7. cipolinas parašė:

  Pirmiausią reikėjo numarinti senamiestį , visus išvaikyti, dabar bandoma atgaivinti kaž kokiomis nuolaidomis, kaž kaip mistiškai visi subegs atgal 😀

 8. Liūdesys parašė:

  Jo jo, duokim laisvę apkraut visą tą mažiuką mūsų senamiestį mašinomis, puikus sprendimas atgaivinimui:))))))

  Ir už ką kažin Klaipėdai taip nepasisekė turėti tokią atsilikusią valdžią, kažkokia tragedija.

 9. Ramunė Staševičiūtė parašė:

  Na, priskaldė malkų. Civilizuotas pasaulis uždaro senamiesčius lengviesiems auto, kad žmogus pėsčias ir atsipūtęs juo pasidžiaugtų, o mūsų valdžia atveria. Dalinimosi platformos, kurias reikia skatinti ir puoselėti, apmokestinamos. Viskas atvirkščiai. Atgal į Rytus! Senamiestyje ir taip pilnos kavinės per pietus, Turgaus gatvėje auto stovi su avariniais mirksiukais dviem eilėm. Ar jie kažką mato, tie rajono gyventojai, išrinkti į miesto savivaldybę? Ar užsuka į senamiestį nors kada per pietus? Vienintelį, ką reikėjo gražinti, tai nemokamą stovėjimą senamiestyje savaitgaliais. Baisus nusivylimas ir nesuvokimas šiuolaikinių miestų vystymosi perspektyvų, senamiesčio gyvybės elementų. Liūdna. Gaila miestelio dėl neišprusiusios valdžios. Tiesiog nesiseka jam.Negi Klaipėda ir toliau stagnuos? Na, mes, gyventojai, prakentėsim, tik pastagnuosim dar kokį dešimtmetį kitą.

  • Anonimas parašė:

   Čia ne rinkimai,kažką sumaišėte

  • Tikrai gaila neišpususių rinkėjų parašė:

   miesto taryba!!!!priėmė sprendimą !!!! Kiek iš jų rajono gyventojų ? 🙂 Kiek iš MIESTO TARYBOS NARIŲ BALSAVO PRIEŠ ? NEI VIENAS ! O gal, Ramunė nežino kokių partijų atstovai dirba taryboje ? Tobulėkite. Liūdna skaityti tik tooookio supratimo komentarus, gal ir apie šiuolaikinius miestus , tik tiek težinote ?

  • qwe parašė:

   Visiškai sutinku. Turime abelių miesto valdžią.

 10. :) parašė:

  Numatyta ir daugiau lengvatų – šaltojo sezono savaitgaliais ir švenčių dienomis aikštelėje prie Piliavietės ir Žvejų gatvės dalyje ties pasukamuoju tilteliu automobilius bus galima statyti apskritai nemokamai“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Automobilius piliavietės aikštelėje bei Žvejų gatvės dalyje ties pasukamuoju tilteliu šaltojo sezono savaitgaliais ir švenčių dienomis nemokamai bus galima statyti jau nuo ateinančio šaltojo sezono – laikotarpiu nuo rugsėjo 16 iki balandžio 30 d.

 11. Klaipėdietė parašė:

  Šaunuoliai! Pagaliau po tiek metų pirmieji požymiai, kad bus atgaivintas senamiestis! O A. Petraitis kaip buvo Klaipėdos miesto “kenkėjas”, taip ir liko

  • Stebėtojas parašė:

   Dvi valandos nemokamo parkavimo atgaivins Senamiestį. Ir jūs tuo tikit? Tikėkit , jeigu jums to norisi, bet nesukit mazgų klaipėdiečiams.

  • Kvailė parašė:

   Tikrai „atgaivins” orą . Taip ir norėsis kuo ilgiau pasivaikščioti / pasivažinėti pro langelį auto į senamiestį pažiūrėti. O pėstieji nušluostys savo drabužėliais mašinų šonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Arvydas Vaitkus nuo rinkėjų pavargo itin greit*

Uostamiesčio savivaldybės meras ir jo paskirti vicemerai vis labiau slepiasi nuo rinkėjų ir net vietinių tarnautojų: už daugiau nei septynis ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Spyglys

„Vilties bėgime” valdžia „bėgiojo” už valdiškus pinigus*

Nors Klaipėdos miesto valdžios damų ir džentelmenų „Vilties bėgimo“ parade bėgant šiemet lyg ir nesimatė, tik pozuojant, bet formaliai sudalyvauta: ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Spyglys

„Būkit žmonės, neskambinkit merui naktimis!“*

Seimo sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Antanas Matulas, vykstant komiteto posėdžiui, kuriame buvo svarstoma padėtis Klaipėdos universiteto ligoninėje, neslėpė nuostabos, kodėl ...
2024-07-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This