Miškams – gaisrų pavojus

Vasara
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-30

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, dėl labai netolygiai krentančio lietaus, kai vienur labai daug kritulių iškrenta, o kitur – nė lašo, toliau daugelyje vietovių auga miškų gaisringumas.

Šiuo metu beveik visoje Lietuvoje yra pasiektas vidutinis ir didelis gaisrų pavojaus lygis (3–4 klasės iš 5). Druskininkų ir Ukmergės apylinkėse jau pasiekta pati aukščiausia penktoji miškų gaisringumo klasė.

Artimiausiomis dienomis, nors truputį palis daug kur, tačiau lietūs bus lokalūs ir labai netolygūs. Prognozuojama, kad toliau vyraus trečios ir ketvirtos, o kai kur bus pirmos ir antros klasės miškų gaisringumas.

Penktadienio naktį kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas silpnas. Temperatūra 13–18 laipsnių šilumos. Dieną daug kur trumpas lietus, perkūnija. Vietomis lis smarkiai, kris kruša. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 23–28 laipsniai šilumos.  

Šeštadienio dieną daug kur trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas naktį silpnas, dieną rytinių krypčių, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 22–27 laipsniai šilumos.

Sekmadienio naktį vietomis, dieną daugelyje rajonų trumpi lietūs, perkūnija. Kai kur lis smarkiai. Vėjas naktį silpnas, dieną besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 21–26 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienį didžiojoje šalies dalyje stebimas nedidelis vandens lygio svyravimas. Vakaruose vietomis kilimas iki 15–21 cm per parą. Numatomas tolesnis vandens lygio svyravimas.

Vandens temperatūra upėse ir ežeruose – 17–22, Kuršių mariose – 20–21, Baltijos jūroje – 13–15 laipsnių šilumos.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kodėl Baltijos jūros vanduo ne toks kaip Graikijos ar Italijos paplūdimiuose?

Ar kada nors pasvajojote, kad, atvykę į Baltijos pajūrį, galėsite džiaugtis turkio spalvos skaidria ir šilta jūra? Neabejoju, kad taip. ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Vasara

Meteorologinė vasara Klaipėdos rajone prasidėjo trimis savaitėmis anksčiau

Praėjęs gegužės mėnuo ir vėl buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją. Gegužės mėn. pasaulinio vandenyno paviršiaus temperatūros (angliškas ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This