Rengia dar vieną smarvės sutramdymo projektą (5)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-30

Valstybės valdoma bendrovė „KN Energies” (buvusi „Klaipėdos nafta“) sudarė 95 590 eurų vertės sutartį dėl tamsių naftos produktų rezervuarų angliavandenilių garų ir junginių, turinčių sieros junginių, surinkimo bei utilizavimo techninio projekto parengimo. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sandorio tikslas – suprojektuoti reikalingas rezervuarų (12 x 20 tūkst.kub. m ir 4 x3 2000 kub. m) angliavandenilių garų ir junginių, turinčių sieros junginių (sieros vandenilio, merkaptanų) surinkimo ir utilizavimo sistemas. Šias paslaugas, įskaitant statybą leidžiančio dokumento gavimą, UAB „Provivo LT“ įsipareigojo suteikti per penkis mėnesius.  

UAB „Provivo LT“ turi suprojektuoti visas reikalingas sistemas saugiam naftos produktų garų surinkimui iš talpyklų ir jų utilizavimui oro teršalų valymo įrenginyje, visus reikalingus technologinius vamzdynus, aptarnavimo tiltelius, kėlimo įtaisus ir kt. Garų valymo proceso vyksmui taip pat turi būti suprojektuotos visos reikalingos elektros, automatikos, valdymo ir apsaugos sistemos. 

Tokie statybos darbai bus vykdomi nestabdant ir netrukdant vykdomų technologinių krovos procesų, tad naujieji įrenginiai turi būti suprojektuoti taip, kad būsimas statybos rangovas galėtų juos sumontuoti ir įrengti atlikdamas kuo mažiau ugnies darbų įrenginių montavimo vietoje. Taip pat visi reikalingi statybos darbai turės būti atliekami netrukdant gamybinių procesų.

Skelbiama, kad naftos terminalo metinė apyvarta gali siekti 1,5 mln. tonų benzino, dar tiek pat dyzelinio, aviacinio kuro, 2,1 mln. tonų mazuto, vakuuminio gazolio ir 2 mln. tonų naftos.

Bene paskutinį kartą „Klaipėdos nafta“ smarvės kontekste viešai buvo linksniuojama 2022-ųjų vasarį, kai klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė nuotoliniu būdu „ant kilimėlio” buvo išsikvietusi pagrindinių uostamiesčio įmonių, kurios įtariamos nemalonių kvapų skleidimu, atsakingus darbuotojus. Įmonės aplinkosaugos vadovė Jurgita Lengvytė tada aiškino, kad specifinį kvapą skleidžia tik vadinamieji tamsieji naftos produktai – mazutas ir žaliavinė nafta.

Specialistė tuomet pristatė, kad įmonė jau per 20 metų eksploatuoja lakiųjų organinių junginių deginimo įrenginį, o geležinkelio estakadoje yra įrengusi benzino garų rekuperatorius. Šios priemonės esą 90 proc. sumažina teršalų pateikimą į aplinką, o tuo pačiu ir kvapų koncentraciją, kuri pagal atliktus tyrimus, anot įmonės, yra 4 kartus mažesnė už numatytą normatyvą.

2021 m. naftininkai modernizavo katilinę, taip pat įdiegė naują oro teršalų įrenginį, kuris esą pašalino mazuto kvapą. Tada skelbta, kad iki 2023 metų dar 10 talpyklų planuojama pajungti į valymo įrenginį.

„Suma summarum mes esame įdiegę 2/3 numatytų aplinkosauginių priemonių, ką buvome įsipareigoję tiek aplinkosaugos institucijoms, tiek prieš gyventojus”, – tuomet aiškino J. Lengvytė.

Įmonė savo ruožtu skelbė, kad 2017-2021 metais į aplinkosaugines priemones investavo daugiau kaip 5 mln. eurų.

Žymos: | | | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “Rengia dar vieną smarvės sutramdymo projektą”: 5

 1. jurgis parašė:

  reikia saugoti ir puošti klaipėdą o ne paversti savartynu vilniaus biurokratai tik vilniui užkampyje lėšas dideles skiria jei būtų klaipėda sostinė taip nebūtų

 2. klp parašė:

  O kas šalia KN ex Lubienes terminalo smarve kontroliuos ? ar privatus verslas šiko ir tapšnojo ant visų ? Miesto centre naftos imones .protu nesuvokiama ,kazkoks sovietinis palikimas po manęs nors tvanas

 3. Petras parašė:

  Tiesos su smarvėm dulkėm ir triukšmais tokios jog niekas piršto nejudino ir nejudintų,tačiau likimo dėka prezidentu tapo Nausėda prieš 5 metus,tad ir susilėkė visko matuotojai, net juokinga buvo stebėt.Viskas paprasta kaip visais laikais,taigi tėvukas prezidento gyveno šioj smarvės triukšmo ir dulkių pagailėjo,tad ir mums mirtingiesiems pasisekė podraug.

 4. Petras parašė:

  Už tuos pinigus jau seniai galėjo išsinešdint su savo naftom į kokias dykras ir smurdėt.O dabar tik žmones piktina užsigrobę unikalų pajūrio kampą.

 5. Reiškia parašė:

  Dabar visi budai leidžiami į aplinka. Mes kvepuojame: angliavandenilių garų ir junginių, turinčių sieros junginių (sieros vandenilio, merkaptanų)

  Dabar smarvė dėl to kad į butus ateina šie junginiai….
  O gentviliukas įsakė prie kiekvieno automobili gamtininka -tikrintojai pastatyti. Kiek papiktino.
  To šitu savu nežiūrėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvė niekur nedingo, bet kaltų nerasta

Nors savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose pietinėje miesto dalyje gyvenantys klaipėdiečiai vėl skundėsi padidėjusia smarve, į antradienį Aplinkos ministro Simono Gentvilo ...
2024-07-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Naftininkai susirūpino „aukštesniu saugos kultūros lygiu”

„Saugos kultūros lygio įvertinimo, audito ir gerintinų sričių identifikavimo paslauga. Saugos strategijos 2030 metams parengimas ir strategijos įgyvendinimo plano parengimas”, ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

ELTA

Kodėl kitąmet augs SGD terminalo veiklos kaštai?

Lietuvai iki kitų metų išpirkus suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“, terminalo veiklos kaštai didės dėl iki nulio sumažintos pastoviosios ...
2024-06-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This