Ekskursijų metu vėl ieškos Palangos burmistro ženklų

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-31

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dienomis, 14.30 val., kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.

Pavasarį pristatyta Lietuvos nacionalinio muziejaus išleista knyga apie J. Šliūpą susilaukė didelio populiarumo – Jono Šliūpo muziejuje tai perkamiausia prekė. Leidinyje pristatomų objektų maršrutu ir bus leidžiamasi į kelionę po Palangos kurortą šios spalvingos ir kontroversiškos asmenybės keliais.

Jonas Šliūpas (1861–1944) – tai nepaprastu aktyvumu, gabumu ir atkaklumu tiek Lietuvoje, tiek išeivijoje garsėjusi asmenybė, savo darbais ir idėjomis visuomenėje vis įžiebdavusi audringų diskusijų. Jo biografijoje gausu neeilinių patirčių, neįtikėtinų likimo posūkių, pakilimų ir paklydimų.

Vienas iš svarbiausių J. Šliūpo biografijos faktų ir veiklos etapų siejamas su Palanga. Čia jisn gyveno nuo 1930 metų, o Palangai gavus miesto teises, 1933-iaisiais tapo pirmuoju burmistru ir su pertraukomis dirbo juo iki 1941 metų. Palangos miesto savivaldoje jis nuveikė visą aibę darbų: rūpinosi miesto infrastruktūra, gatvių ir paplūdimių tvarkymu, pigesne elektros energija gyventojams, sveikatinimosi galimybėmis ir vandens procedūromis poilsiautojams. Burmistras dėjo daug pastangų, kad būtų įkurtos laisvamanių kapinės, įsteigta gimnazija, įrodinėjo ir kovojo, kad mieste pradėtų veikti viešoji biblioteka, ambulatorija, senelių prieglauda, vaikų darželis, šelpė neturtingų šeimų vaikus mokyklose, kėlė idėją įsteigti Pajūrio muziejų Palangoje.

Artinantis antrajai sovietų okupacijai, 1944 metų spalį su šeima iš Palangos jis pasitraukė į Vakarus.

Ekskursijos metu bus ieškoma su tarpukario Palanga susijusių kultūros paveldo ir kitų istorinių miesto objektų, kurie įprasmino svarbiausius įvykius Jono Šliūpo gyvenimo čia laikais. Kiekvienam objektui skirtas pasakojimas primins, su kokiais iššūkiais burmistrui teko susidurti.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl į ją prašome registruotis iš anksto arba el. paštu mindaugas.surblys@lnm.lt.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Iš Palangos ir Žibininkų - ekskursija autobusu 

Kretingos rajono turizmo informacijos centras pristato naujovę – ekskursiją autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“. ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

„Rąžė” šią vasarą žada naujienų

Palangos socialinis klubas „Rąžė” skelbia oficialų sezono atidarymą. Šį vasaros sezoną žadama kur kas platesnė kultūrinė programa ir naujai atgimusios ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje Algis Kriščiūnas kviečia į paveikslus pasinerti ir virtualioje realybėje

„Kablys + Jūra“ patalpose Palangoje įsikūrusios Algio Kriščiūno galerijos lankytojai galės ne vien apžiūrėti naujus menininko paveikslus, bet ir pasinerti ...
2024-06-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This