Aukščiausiasis Teismas baigė nagrinėti „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą

ELTA
Gytis Pankūnas (ELTA)
2024-06-03

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmadienį baigė nagrinėti nuteistųjų vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kasacinius skundus. Sprendimą šioje byloje teismas planuoja skelbti šių metų spalį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaip LAT posėdyje teigė bylą nagrinėjančių teisėjų kolegijos pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė, kadangi byloje, kasaciniuose skunduose keliama daug įvairių klausimų, sprendimo byloje parengimui prireiks daugiau laiko.

„Teisėjų kolegija sprendimą planuotų skelbti spalio 16 dieną, 14 valandą“, – paskelbė teisėja.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikančiam prokurorui Justui Lauciui praėjusį teismo posėdį pristačius savo poziciją dėl nuteistųjų kasacinių skundų, pirmadienį LAT nuteistųjų advokatai pateikė papildomus paaiškinimus.

Darbo partijos advokatas Vaidotas Sviderskis teigė nesutinkantis su prokuroro teiginiais, jog nuteistasis Vytautas Gapšys, darydamas nusikalstamas veikas, buvo faktiniu Darbo partijos vadovu.

„Tai yra visiška nesąmonė. (…) Juridinis asmuo veikia tik tada, kai priima sprendimus dėl atitinkamos pozicijos“, – pažymėjo advokatas.

Bendrovės „MG Grupė“ gynėjas Linas Belevičius savo ruožtu aiškino, kad atskirų asmenų, kurie atstovauja dukterinėms įmonėms, veiksmus negalima sieti su motinine įmone. Šiuo atveju, pasak advokato, „MG Grupė“ nepadarė jokių nusikalstamų veikų.

„MG Grupė“ apskritai neatliko jokių veiksmų, kurie galėjo būti vertinti kaip kyšio davimas“, – pažymėjo L. Belevičius.

Buvusio „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius kėlė klausimą dėl jo ginamojo atžvilgiu taikytų kontržvalgybinių ir kriminalinės žvalgybos tyrimų. Jis kartojo, kad R. Kurlianskis buvo sekamas daugiau nei 10 metų. G. Danėlius pažymėjo, kad asmens sekimas tokį laiką nėra pagrįstas. Be to, anot jo, teismo nutartyse, kuriomis leista sekti R. Kurlianskį, aiškiai neįvardijama, kodėl jį reikėjo sekti tiek laiko.

„Minėtų nutarčių 80 procentų yra užjuodintos – nėra aišku, kokios aplinkybės ten nurodytos“, – sakė G. Danėlius.

Jis taip pat prieštaravo prokuroro J. Lauciaus pastebėjimams, jog „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjęs Apeliacinio teismo teisėjas Albinas Bielskis apie tai, kad buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje, tad esą teisėjas šio fakto neslėpė, jis dėl to nebuvo pažeidžiamas.

G. Danėlius atkreipė dėmesį į tai, kad minimas teisėjas apie savo statusą byloje prabilo tik po to, kai „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje paprašyta jo nušalinimo.

„Teisėjas pasinaudojo teise pateikti paaiškinimus jau po sprendimo dėl nenusišalinimo. Tai yra ne tas, kas pranešti apie tai pačiam“, – aiškino R. Kurlianskio advokatas.

Kaip anksčiau skelbė LAT, atsižvelgus į tai, kad „MG Baltic“ byla yra sudėtinga, didelės apimties, ilgą baudžiamojo proceso byloje trukmę (kaltinamasis aktas pirmosios instancijos teisme gautas 2018 m. balandžio 18 d.), taip pat į tai, kad byla buvo pripažinta greičiau nagrinėtina pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose – ši byla pripažinta pirmo lygio greičiau nagrinėtina kasacine byla, o bylos nagrinėjimui sudaryta išplėstinė septynių teisėjų kolegija.

Anot LAT, byloje priimti nagrinėti 12 kasacinių skundų: nuteistojo, parlamentaro V. Gapšio ir jo gynėjo advokato Mindaugo Barkausko, nuteistojo buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio ir jo gynėjo advokato Ruslano Boiko, nuteistojo, buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio ir jo gynėjų advokatų Simono Slapšinsko ir G. Danėliaus, nuteistojo, buvusio liberalo Šarūno Gustainio, nuteistojo, eksparlamentaro Gintaro Steponavičiaus ir jo gynėjo advokato Rimgaudo Černiaus, nuteisto juridinio asmens koncerno „MG Baltic“ (naujas pavadinimas – „MG grupė“) atstovo advokato Lino Belevičiaus, nuteistojo juridinio asmens „Liberalų sąjūdis“ atstovo advokato Raimundo Jurkos, nuteistojo juridinio asmens „Darbo partija“ atstovo advokato V. Sviderskio.

Daugelis nuteistųjų byloje siekia išteisinimo.

Prokuratūra LAT neskundė apkaltinamojo teismo nuosprendžio vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.
ELTA primena, kad praėjusių metų lapkričio 22 dieną Apeliacinis teismas pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą R. Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį E. Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamentarams Š. Gustainiui ir G. Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Garsios žmogžudystės atgarsių byloje prisiminimus dangstė svarstymais apie valstybės paslaptį 

Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjama byla, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą buvo ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

ELTA

Prokuroras apie „MG Baltic“ bylą: vykdant kriminalinės žvalgybos tyrimą, žmogaus teisės nebuvo pažeistos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį toliau nagrinėjo nuteistųjų vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kasacinius skundus. Prokuroras Justas Laucius, reaguodamas ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Politinės korupcijos byla: ko iš LAT gali tikėtis nuteistieji?

Ketvirtadienį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) bus atnaujintas vienos plačiausiai viešojoje erdvėje pastaraisiais metais aptarinėtų baudžiamųjų bylų nagrinėjimas. Vadinamoji MG Baltic ...
2024-05-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This