Pasitraukti iš žvejybos verslo Kuršių mariose planuoja trečdalis įmonių

ELTA
ELTA
2024-06-03

Nuo pirmadienio verslinę žvejybą vidaus vandenyse nutraukiančios šalies įmonės ir fiziniai asmenys gali pretenduoti į paramą, kuriai šiemet iš valstybės biudžeto skiriama 1,5 mln. eurų.

Kaip pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija, paraiškas kviečiami teikti fiziniai asmenys, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės. Pažymima, kad išmokos nebus skiriamos ūkio subjektams, kurie turi teisę į žvejybos kvotą tik polderiuose ar (ir) tik specializuotajai stintų žvejybai.

Didžiausia galima išmokos suma pareiškėjams apskaičiuojama susumavus pareiškėjo 2018–2022 m. vidaus vandenyse iš žvejybos veiklos turėtas pajamas, su žvejybos veikla susijusio ilgalaikio materialaus turto likutinę vertę, darbuotojų atleidimo išlaidas ir nuostolius.

Ūkio subjektui pasitraukus iš žvejybos verslo, jo turėta žvejybos įrankių kvota nebegalės būti panaudota. Norintys gauti išmoką ūkio subjektai turės perleisti visą turimą žvejybos kvotą.

Preliminariais Aplinkos ministerijos skaičiavimais, pasitraukti iš žvejybos verslo Kuršių mariose planuotų trečdalis įmonių.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kuršių mariose stiprina verslinės žvejybos kontrolę

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d. Kuršių mariose stiprina verslinės žvejybos kontrolę – ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Regionas

Pamario galerijoje Juodkrantėje - menininkų rezidencijos

Juodkrantės Pamario galerijoje prasidėjo menininkų rezidencijų programa. Neringos savivaldybės finansuojamos rezidencijos vizualiųjų menų kūrėjams suteikia galimybę gyventi ir vystyti individualius ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Politika

Klaipėdos rajono liberalas tapo viceministru

Aplinkos ministerija, kuriai vadovauja klaipėdietis liberalas Simonas Gentvilas, pranešė, kad nuo pirmadienio darbą pradėjo viceministrai Giedrė Ričkutė ir Justas Ruškys. ...
2024-07-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This