Bibliotekoje – „Spindulys pro debesį“

Kultūra
Birutė Skaisgirienė
2024-06-04

Birželio 10 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) bus atidaroma Reginos Maželytės-Taurinskienės kūrybos paroda „Spindulys pro debesį“.

Ši kukli Reginos Maželytės-Taurinskienės paroda, tai dukros Rasos Taurinskaitės noras pristatyti ir priminti savo Mamą ne tik kaip pedagogę, akvarelės plenerų organizatorę, bet kaip išskirtinio braižo kūrėją. Eksponuojamoje parodoje pristatomi Reginos Taurinskienės kūriniai iš asmeninės dukros kolekcijos ir šiai parodai paskolinti grafikos darbai ir akvarelės, iš Klaipėdos regioninio valstybės archyvo, A. Kliševičiaus dailės fondo.

Grafikė Regina Taurinskienė amžinybėn iškeliavo 2020 metų lapkričio 23 dieną. Dailininkės namuose liko daugybė jos moksleivių grafikos darbų ir visai kuklus pačios dailininkės kūrybinis palikimas: retai rodyti, daugeliui visai nematyti R. Taurinskienės grafikos darbai, piešiniai ir akvarelės. Moksleivių darbus dukra Rasa išdalino autoriams, dalį kolekcijos padovanojo Meno bibliotekai, o pluoštą mamos darbų perdavė saugojimui neseniai įkurtam Algio Kliševičiaus dailės fondui prie Klaipėdos regioninio valstybės archyvo. A. Kliševičiaus dailės fondo misija – archyvuoti klaipėdiečių menininkų kūrinius ateities kartoms ir tiek gyvai, tiek virtualiai supažindinti su uostamiesčio menininkų kūryba.

Ilgai galvojome kaip pavadinti grafikės Reginos Taurinskienės parodą. Reikėjo kažko labai šilto, jautraus ir asmeniško. Rasa sako, kad jai mama visados primindavo saulės spindulį, prasiveržusį pro debesį. Toks motyvas dažnai kartojosi ir Reginos Taurinskienės kūriniuose. Matyt, ne be priežasties.

Pati Regina Taurinskienė buvo šviesos spindulys savo dukrai, anūkei, mokiniams ir artimiesiems.

„Ji buvo optimistė, ir visada tai pabrėždavo. Kamuojama ligos, ji nepasidavė, visą laiką tikėjo, kad sunkumai laikini, kad tuoj saulės spindulys ir vėl prasiverš pro debesį“, – mamą prisimena Rasa.

Regina Taurinskienė buvo kukli ir reikli sau. Dukra Rasa dažnai ragindavo mamą surengti autorinę parodą, bet Regina vis rasdavo priežasčių vernisažą atidėti. Ji nemanė, kad yra puiki piešėja, kad jos nulietos akvarelės ir grafikos darbai yra profesionalūs ir išskirtiniai. Todėl personalinės R. Taurinskienės parodos Klaipėdoje buvo rengiamos retai.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Atidarys Anatolijaus Klemencovo jubiliejui skirtą parodą

Rugpjūčio 2-ąją, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose bus atidaroma retrospektyvinė Anatolijaus Klemencovo paroda „Pradžia“. Parodinių erdvių pirmajame ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Muziejus kvies susitikti prie švyturio

Liepos 23-ąją, 17.30 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma paroda „Susitikime prie švyturio“. Paroda bus ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Domšaičio galerijoje – Angelinos Banytės darbų paroda

Prano Domšaičio galerija liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į parodos „Angelina Banytė: modernios freskos ...
2024-07-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This