Gyventojai „Sodrai” skolingi 12 mln. eurų: sulauks skambučių

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-04

59 tūkstančiai gyventojų, kurie COVID-19 pandemijos metu naudojosi lengvata savarankiškai dirbantiems ir nemokėjo einamųjų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų, dar nesumokėjo nuo karantino likusios skolos. Jų bendras įsiskolinimas siekia 12 mln. eurų. Šią savaitę „Sodra“ papildomai primins apie skolą – automatinių skambučių sulauks apie 44 tūkstančiai žmonių.

„Sodros“ skambučių informacijos centras adresuos automatinius skambučius gyventojams, kurie nesumokėjo skolos. Planuojama skambinti gyventojams antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį iki 18 valandos.

Palmiros Martinkienės nuotr.

Pasak „Sodros“ pranešimo, automatiniai skambučiai skirti tik informuoti gyventojus apie susidariusią skolą, galimybes sumokėti įmokas arba kreiptis dėl įsiskolinimo atidėjimo. „Sodra“ nei telefonu, nei kitais kanalais neprašo gyventojų pateikti jokių prisijungimo duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Gyventojai raginami išlikti budrūs ir saugotis sukčių.

Galimybe laikinai nemokėti PSD įmokų karantino metu naudojosi apie 115 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių. Net ir nemokėdami šių įmokų, jie galėjo gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Nesumokėtas įmokas reikėjo sumokėti vėliausiai praėjus dvejiems metams nuo karantino ir ekstremaliosios situacijos pabaigos, tai yra, iki šių metų balandžio 30 d.

Jei mokestine lengvata žmogus naudojosi viso karantino metu, maksimali nesumokėta PSD įmokų suma vienam žmogui gali siekti 692,56 euro.

Visi savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie per karantiną nemokėjo PSD įmokų, gavo „Sodros“ pranešimus, kuriuose nurodyta tiksli mokėtina suma. Pranešimai buvo siunčiami į asmenines „Sodros“ paskyras arba elektroniniu paštu.

Jei žmogus negali iškart sumokėti visos nurodytos PSD įmokų skolos, gali pateikti prašymą dėl PSD įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo. Įsiskolinimą galima atidėti, jei skolos suma didesnė nei 125 eurai ir jei žmogus neturi galiojančio sprendimo dėl skolos atidėjimo.

Skelbiama, jog nesumokėjus PSD įmokų, pradedamas skolos išieškojimas. Be to, nutrūksta sveikatos draudimas – skolininkai negali pasinaudoti sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų paslaugomis nemokamai, gauti kompensuojamus vaistus. Teikiant būtinąją pagalbą neatsižvelgiama, ar žmogus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, ar ne.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos policija įspėja – plinta naujas sukčiavimo būdas (atnaujinta)

Į Klaipėdos apskrities policijos pareigūnus jau kreipėsi keli nukentėję asmenys, kurie nurodė, kad elektroninėje erdvėje rado pasiūlymą neva laimėti galimybę ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Senolis prisiinvestavo

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad penktadienį sulaukė 76-erių vyro pareiškimo, kad jog jis nuo gegužės 27 d. iki ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Sukčiai siaučia: didžiausia išviliota suma siekia beveik 44 tūkst. eurų (atnaujinta)

Sukčiai vis dar nesunkiai randa lengvatikių, patikėjusių jų pažadais. Ketvirtadienį į Klaipėdos policiją dėl sukčių padarytų finansinių nuostolių kreipėsi net ...
2024-07-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This