Atidarys Vido Pinkevičiaus tapybos darbų parodą

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-06

Galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) birželio 13 dieną, 17.30 val., bus atidaroma vieno žymiausių ir produktyviausių Klaipėdos
dailininkų – Vido Pinkevičiaus (1949-2012) – tapybos paroda „Amžinas kūrybos alkis“.

Anot galerijos, surengti šią parodą paskatino galerijos kuratorių – dailininko Juozo Vosyliaus ir menotyrininkės Agotos Bričkutės, apsilankymas šviesaus atminimo V. Pinkevičiaus namuose bei juose įrengtoje kūrybinio palikimo saugykloje.

V. Pinkevičius garsėjo kaip itin produktyvus menininkas, po mirties palikęs šimtus drobių, piešinių ir eskizų. Grafikė Felicija Kačenauskaitė-Pinkevičienė rašytiniuose prisiminimuose dalinosi mintimis apie prieš 12 metų išėjusį savo vyrą: „…tu dirbai be paliovos, diena iš dienos, ir buvo nuostabu, kaip drobes nutapytas tu krovei į dideles stirtas. Tol tapei, kol du dideli kambariai prisipildė spalvų, tarsi pasaulių naujų.“.

Parodoje „Amžinas kūrybos alkis“ bus eksponuojami 1978-1999 metais dailininko sukurti paveikslai. Pastarojo laikmečio kūryba yra laikoma brandžiausia V. Pinkevičiaus meninėje karjeroje. Per keturis aktyvius kūrybos dešimtmečius, dailininkas atsiskleidė ir kaip virtuoziškas piešėjas ir kaip unikalios aliejinės tapybos atstovas, visuomet išlaikęs savitą braižą, kantriai gludinęs savo tapybinę meistrystę.

Religinio, istorinio bei peizažo žanro paveiksluose atsiskleidžia V. Pinkevičiui būdingas ekspresyvus ir dažnai drastiškas tapybos braižas – emocionaliai ekspresyvus potėpis, sugestyviai apibendrinta ir sugrubinta forma, daugiafigūrės kompozicijos, prisodrintos gausybės alegorinių metaforų.

Parodoje daug dėmesio skiriama religinio žanro autoriaus paveikslams. Kurdamas sakralinio siužeto paveikslus autorius savitai išreiškė savo santykį su tikėjimu – pasiaukojantis, beatodairiškas tarnavimas kūrybai ir nuoširdus atsidavimas savo pašaukimui buvo V. Pinkevičiaus „bažnyčia“ bei kasdienė malda.

Paroda galerijoje „Lyceum“ tęsis iki liepos 5 d.

Vidas Pinkevičius gimė 1949 m. lapkričio 9 d. Gruzdžių miestelyje, Šiaulių rajone. 1968–1973 m. studijavo freską-mozaiką Vilniaus valstybiniame dailės institute pas profesorę Sofiją Veiverytę. 1973 m. atvyko gyventi į Klaipėdą, iki mirties dėstė tapybą Adomo Brako dailės mokykloje. Dirbo monumentaliosios ir molbertinės tapybos srityse, surengė per 50 personalinių parodų, jo darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai ir privatūs asmenys, JAV, Olandijos, Rusijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių kolekcininkai.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Muziejus kvies susitikti prie švyturio

Liepos 23-ąją, 17.30 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma paroda „Susitikime prie švyturio“. Paroda bus ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Domšaičio galerijoje – Angelinos Banytės darbų paroda

Prano Domšaičio galerija liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į parodos „Angelina Banytė: modernios freskos ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - dvi naujos parodos

Liepos 12-ąją, penktadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaroma Artūro Tamašausko mažųjų formų ...
2024-07-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This