„MET Group“ žada įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-06

„MET Group“, viena sparčiausiai augančių integruotų Europos energetikos bendrovių, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, skelbia ketinanti įsigyti 54,07 proc. Baltijos šalyse pirmaujančios azoto trąšų ir chemijos produktų gamintojos koncerno „Achemos grupė“ akcijų.

Sandorio tikslas – sujungti abiejų bendrovių viena kitą papildančias stipriąsias puses ir taip sukurti pridėtinę vertę.

„Šis potencialus įsigijimas būtų svarbus žingsnis, kuriant pridėtinę vertę „Achema“ darbuotojams, klientams bei visai aplinkai. Norime naujos klestinčios „Achemos“ eros ir esame pasiryžę kurti visoms suinteresuotosioms šalims priimtinus sprendimus, pagrįstus partnerystės filosofija“, – pranešime cituojamas Benjamin Lakatos, „MET Group“ pirmininkas ir generalinis direktorius. 

Norint užbaigti sandorį, reikia atlikti įprastinį išsamų patikrinimą ir gauti reguliavimo institucijų patvirtinimus. Be to, „MET“ planuoja siekti susitarimo ir su smulkiųjų akcininkų atstovais. Todėl numatomas ilgesnis procesas, apimantis kelis teisinius ir parengiamuosius etapus. 

Apie tai, kad „Achemos grupės“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė parduoda kontrolinį įmonės akcijų paketą vengrų energetikos įmonei „MET Group“, dar gegužės pradžioje skelbė portalas delfi.lt, remdamasis savo šaltiniais.

INFORMACIJA

„Achemos grupės“ veikla apima ne tik trąšų gamybą ir prekybą, agroverslą, krovos ir logistikos bei kitus verslus, bet ji taip pat valdo Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją („Klasco“) ir Lietuvos SGD terminalo Klaipėdoje operatorės akcijų paketą, per kurį įsigyja didelę dalį suskystintų gamtinių dujų trąšų gamybai, o gamtinės dujos yra pagrindinė žaliava ir sudaro apie 70 proc. sąnaudų. Grupės įmonės veikia kaip integruota vertės grandinė. Lyda Lubienė ir jos dukra Viktorija Lubytė kartu valdo 54,07 proc. kontrolinio „Achemos grupės“ akcijų paketo.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Akvatoriją prieš Kiaulės nugarą gilins iki 12 metrų

Nors Uosto direkcijos projektinėje užduotyje buvo nurodyta „parengti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos, reikalingos vėjo elektrinių veiklai vykdyti, gilinimo (iki ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Naftininkai susirūpino „aukštesniu saugos kultūros lygiu”

„Saugos kultūros lygio įvertinimo, audito ir gerintinų sričių identifikavimo paslauga. Saugos strategijos 2030 metams parengimas ir strategijos įgyvendinimo plano parengimas”, ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

ELTA

Kodėl kitąmet augs SGD terminalo veiklos kaštai?

Lietuvai iki kitų metų išpirkus suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“, terminalo veiklos kaštai didės dėl iki nulio sumažintos pastoviosios ...
2024-06-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This