Svarbių gyvenimo įvykių dokumentų kopijas bus galima gauti greičiau

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-06

Svarbių gyvenimo įvykių – gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo – dokumentų kopijas nuo šiol galima gauti iškart. Registrų centras atnaujino savo savitarnos svetainę ir nuo šiol šiuos gyvenimo įvykius liudijančių civilinės būklės akto įrašų kopijos sugeneruojamos automatiškai.

„Skaitmenizuodami savo teikiamas paslaugas ne tik siekiame kuo daugiau savo teikiamų paslaugų perkelti į elektroninę erdvę, bet ir tobulinti esamas paslaugas, kad jų užsakymas klientams būtų kuo paprastesnis ir patogesnis, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė. – Gimimą, santuoką ar skyrybas liudijančių dokumentų gyventojams prireikia įvairiais gyvenimo atvejais, pavyzdžiui, kreipiantis į gydymo įstaigas, sprendžiant paveldėjimo klausimus ar kreipiantis tam tikrų išmokų. Nuo šiol šių dokumentų elektronines kopijas gyventojai gali gauti tą pačią dieną, kai bus užsakyti.“

Martyno Vainoriaus nuotr.

Civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus, kopijas ar nuorašus greičiausiai ir patogiausiai galima užsisakyti prisijungus prie Registrų centro savitarnos sistemos. Prisijungus prie sistemos ir pasirinkus Gyventojų registro paslaugas tereikia pasirinkti norimą išrašą – gimimą, santuokos sudarymą ar santuokos nutraukimą liudijantį dokumentą.

Automatizavus paslaugos teikimą elektroninis išrašas bus parengtas tuojau pat ir gali būti atsiųstas kliento nurodytų el. pašto adresu arba pateiktas Registrų centro savitarnoje.

Iki šiol Registrų centras, gavęs kliento prašymą, parengdavo civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą, kurios formą nustato Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Įprastas šios paslaugos suteikimo terminas būdavo 20 darbo dienų, skubos tvarka – per vieną darbo dieną.

Pažymėtina, kad automatiškai sugeneruoti gali būti tik tie civilinės būklės akto įrašą apie gimimą, sudarytą ar nutrauktą santuoką liudijantys išrašai, jei duomenys apie gimimą Gyventojų registre įvesti ne anksčiau nei 1993 metais, o apie sudarytą ar nutrauktą santuoką – ne anksčiau nei 2005 metais.

Registrų centro duomenimis, kiekvieną mėnesį civilinės būklės akto įrašų išrašus užsisako po daugiau kaip 1000 klientų. Maždaug du trečdaliai klientų tai daro atvykdami į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių. Skubos tvarka parengti šiuos išrašus prašo kas antras klientas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Per pirmą pusmetį Klaipėdoje - sumažėję butų pardavimai

Gegužę fiksuotas nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkos pakilimas neužsitęsė – atėjus vasarai rinkos kreivė vėl pakrypo žemyn. Mažesnis birželio NT ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Pristato naują e. dokumentų pasirašymo sprendimą

Registrų centras sukūrė ir rinkai pristato elektroninių dokumentų pasirašymo bei tapatybės patvirtinimo elektroninėje erdvėje sprendimą. Mobilioji programėlė LT ID leidžia ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Verslas

NT rinka ir toliau merdi

Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This