Užimtumo tarnyba: palankus laikas ieškantiems darbo

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-10

Dirbančiųjų šalyje daugėjo, nedarbas traukėsi, darbuotojų paieška kai kuriuose sektoriuose buvo aktyviausia per pastaruosius 12 mėnesių. Tokias darbo rinkos tendencijas gegužę fiksavo Užimtumo tarnyba.

„Dabar – palankus metas ieškoti darbo: darbo rinka gyvybinga, laisvų darbo vietų gegužę skelbta daugiausiai nuo metų pradžios. Darbuotojų aktyviai ieško apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei statybos įmonės, pramogų ir sporto organizatoriai, prekybininkai. Švietimo įstaigos taip pat pradeda skelbti darbo pasiūlymus naujiems mokslo metams“, – pranešime pažymi Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Asociatyvi Palmiros Martinkienės nuotr.

Laisvų darbo vietų skaičius augo trečią mėnesį iš eilės. Užimtumo tarnyboje 5,2 tūkst. darbdavių gegužę registravo 17,5 tūkst. laisvų darbo vietų. Darbo pasiūlymų skaičius nuo metų pradžios buvo didžiausias didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, administracinės ir aptarnavimo veiklos, švietimo sektoriuose.

Barmenams, degalinių operatoriams, šaltkalviams, krovinių platformų ir krautuvų operatoriams, grindų ir plytelių klojėjams, metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams darbo pasiūlymų gegužę skelbta daugiausiai nuo 2023 m. pradžios.

Pasak Užimtumo tarnybos atstovės, darbo ieškančiųjų grįžimas į darbo rinką išliko aktyvus.

„Gegužę dirbti pradėjo 19,8 tūkst. klientų – mažiau nei balandį, tačiau daugiau nei gruodžio-kovo laikotarpiu. Dar 8,4 tūkst. žmonių pradėjo veiklą pagal verslo liudijimus“, – sakė ji.

Aktyviausiai nuo metų pradžios darbo ieškantieji darbinosi apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos, kasybos ir karjerų eksploatavimo bei nekilnojamojo turto operacijų veiklą vykdančiose įmonėse.

„Fiksuojame ne tik šiam sezonui būdingą darbo rinkos suaktyvėjimą, bet ir įprastą nedarbo mažėjimą tokiu metų laiku. Bedarbių skaičius per gegužę susitraukė beveik penkiais tūkstančiais. Šią vasarą pasitinkame mažesniu registruotu nedarbu nei prieš metus“, – pastebėjo J. Zemblytė.

Registruotas nedarbas gegužę sumažėjo 0,4 proc. punkto ir birželio pradžioje siekė 8,2 proc. Nedarbo rodikliai mažėjo 56 iš 60 savivaldybių. Labiausiai nedarbas traukėsi vyrų, moterų, jaunimo ir vyresniųjų (50+ ) grupėse.

Mažiausias nedarbas fiksuojamas Neringoje (2,3 proc.) ir Birštone (5,2 proc.), didžiausias – Kalvarijoje (12,4 proc.) ir Ignalinos r. (11,6 proc.), savivaldybėse.

Iš viso Užimtumo tarnyboje bedarbiais registruota 148,6 tūkst. asmenų, t. y. kas dvyliktas darbingo amžiaus asmuo ieško darbo.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Ekspertas: dauguma palangiškių siekia parduoti savo NT

„Ober-Haus“ Klaipėdos biuro vadovas Aurimas Petrikas teigia, kad Klaipėdos, Palangos ir Neringos nekilnojamojo turto (NT) rinkos pastaruoju metu juda gan ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Birželį prasidėjo mokytojų paieška

Birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai ...
2024-07-08
Skaityti daugiau

Regionas

Sezoninių darbuotojų deficitas: neranda virėjų ir už 4000 eurų atlyginimą

Nors kalendorinė vasara netrukus įpusės, sezoninis komandų formavimas pajūrio įmonėse vis dar vyksta. Ne visi spėjo surinkti reikiamą personalą – ...
2024-07-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This