Dėl statybų senamiestyje koreguos gatvės remonto planus (2)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-12

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad sklypuose šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis. Apleistoje teritorijoje bus pastatytas 60 kambarių viešbutis su restoranu ir SPA paslaugomis bei įrengtas pirmasis Klaipėdos senamiestyje požeminis parkavimas. Šie darbai esą pakoreguos ir savivaldybės planus.

Anot pranešimo, Aukštosios g. kapitalinis remontas bus pradėtas kiek vėliau nei planuota. Toks sprendimas priimtas siekiant, kad nesusiklostytų situacija, kai gatvė remontuojama, o ją iškart ima gadinti sunkiasvorė statybinė technika.

„Nutarėme, kad tikslinga palaukti, kol sklype šalia parodų rūmų bus baigti didžiausi statybos darbai ir tik tada pradėti kapitalinį šalia esančios Aukštosios gatvės remontą. Tvarkyti gatvę žinant, kad netrukus čia neišvengiamai turės judėti sunkiasvorė technika, būtų mažų mažiausiai neracionalu. Džiaugiamės, kad senamiestis keičiasi, tačiau kartu turime susiderinti darbus taip, kad viskas būtų koordinuota tarpusavyje“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Viešbučio Tomo g. statytojai su savivaldybe dar turės susiderinti eismo organizavimo schemą, kuria turės vadovautis į statybos objektą važiuojanti technika.

Kai čia bus baigti didieji statybos darbai, savivaldybė planuos Aukštosios g. kapitalinio remonto startą – tikėtina, antroje ateinančių metų pusėje.

Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Anot savivaldybės, tikimasi, kad statybos prasidės ir kitose apleistose teritorijose senamiestyje. Jau vyko susitikimas su Kultūros paveldo departamento ir statytojų atstovais dėl teritorijos Daržų g. 14 perspektyvų. Susitarta dėl paveldosaugininkų keliamų reikalavimų, kuriuos įgyvendinę statytojai galėtų tęsti darbus. Statybos šiame objekte įtakos Aukštosios g. kapitalinio remonto darbams neturėtų.

Remontuojant Aukštąją gatvę numatoma atnaujinti ruožą nuo Daržų iki Didžiosios Vandens gatvės. Vykdant darbus bus sutvarkyti gatvės pagrindai, lietaus nuotekų sistema, iš naujo klojamas akmens grindinys panaudojant esamus akmenis, atnaujinami pėsčiųjų takai, įrengiamas naujas apšvietimas. Numatoma, kad darbai užtruktų apie 6-8 mėn.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Dėl statybų senamiestyje koreguos gatvės remonto planus”: 2

  1. Džiugu parašė:

    Džiugu, kad pagaliau nebeliks senamiesčio gėdos. labai gražus projektas, labai papuoš senamiestį. Sėkmės ir greičiau.

  2. Algirdas parašė:

    Klaipėdos miesto taryba 2003-06-15 Nr. 1-148 patvirtino detalų planą. Detaliame plane nurodyta, formuojant sklypus stengtis išlaikyti buvusį istorinį urbanistikos struktūros charakterį. Deja, nuo 2021 projektiniai pasiūlymai nesvarstyti ir iki šios dienos projektiniams pasiūlymams nepritarta.
    Įdomų, kokių pagrindų išduotas statybai leidimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Politinių ambicijų kaina – 11 477 eurai iš mokesčių mokėtojų kišenės

Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos centre „su virimu ir kepimu nieko nebus”?

Pasiūlymą uždrausti dyzelinius ir benzininius generatorius naudoti per muges bei ruošti maistą arčiau nei 25 m nuo gyvenamųjų namų uostamiesčio politikai sutiko ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This