Klaipėdos pilies džiazo festivalyje – lietuviški ir berlynietiški prieskoniai

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-12

Birželio 28 d. Klaipėdos teatro aikštėje Domas Aleksa & Nnaji kvies leistis į muzikinę kelionę  su berlynietišku prieskoniu.

Paskutinis Domo Aleksos koncertinis turas įvyko Kinijoje prieš 6 metus, о dabar Domas sugrįžta su nauju albumu „TRIPPIN”, kurį įrašė kartu su vokalistu Nnaji, kilusiu iš Berlyno R&B ir Neosoul scenos. 2023 m. išleistame albume susijungia daug skirtingų muzikos žanrų – nuo soul iki rock’o, nuo jazz iki hiphop’o. 

D. Aleksa – vienas geriausių bosinės gitaros atlikėjų Lietuvoje, kompozitorius ir prodiuseris, yra koncertavęs daugiau nei 50-tyje skirtingų prestižinių muzikos festivalių Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Amerikoje.

Domo muzikinė kelionė prasidėjo būnant 6-erių, kai jis pradėjo mokytis klasikinės muzikos grodamas violončele. Bosine gitara Domas pradėjo groti tik būdamas 12-kos. Su įvairiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais yra įrašęs daugiau nei 40 muzikinių albumų tarp kurių ir 4 solo albumus. Vilniuje Domas taip pat yra įkūręs ir „Boso mokyklą”, kurioje per paskutinį dešimtmetį mokinius jau skaičiuoja šimtais.

NNAJI – soul ir R’n’B vokalistas, dainų autorius ir muzikos prodiuseris, gimęs ir užaugęs Berlyne, įgijęs pripažinimą koncertuodamas su Vokietijos nacionaliniu džiazo orkestru ir organizuodamas puikiai žinomus ‘NeoSoul Jam Sessions’ Berlyne. Nnaji vokalas sklandžiai sujungia skirtingus muzikos žanrus, sukurdamas jausmingą ir įsimintiną patirtį.

Liutauras Janušaitis – multi-instrumentalistas, kompozitorius, aranžuotojas, elektroninės muzikos kūrėjas. Su įvairiais muzikiniais projektais yra dalyvavęs muzikos festivaliuose ne tik daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Azerbaidžane bet taip pat  Japonijoje, P.Korėjoje, Kinijoje, Indijoje, UNESCO remiamoje menininkų rezidencijos programoje Brazilijoje.  

Robertas Semeniukas – kompozitorius, prodiuseris, aranžuotojas, gitaristas, dainininkas. Koncertavo įvairiuose prestižiniuose muzikos festivaliuose JAV, Kinijoje, Kanadoje, Austrijoje, Norvegijoje, D. Britanijoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, bei kitose Europos šalyse. Robertas yra grupės „Žalvarinis” įkūrėjas ir dainų autorius. Yra išleidęs dešimt grupės albumų, taip pat du solinius albumus.

Augustas Baronas – vienas pagrindinių būgnininkų Lietuvos džiazo scenoje, grojantis įvairiuose projektuose nuo tradicinio džiazo iki R’n’B, soul ir rock muzikos stilių. Pabaigęs studijas Hagos bei Amsterdamo konservatorijose 2017 m. Augustas grįžo į Lietuvą ir užsiima koncertine bei pedagogine veikla.  

INFORMACIJA

Klaipėdos pilies džiazo festivalis organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų. XXX festivalis vyks birželio 27-29 d. Klaipėdos teatro aikštėje. Visi renginiai nemokami. Jubiliejinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis taip pat yra ir birželio 27-30 „The Tall Ships Races Klaipėda 2024“ kultūrinės programos partneris, bendradarbiauja su tarptautiniu nematerialaus kultūros pavaldo festivaliu „Lauksnos“.

Žymos: | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Skubiai pavyko persodinti organus šešiems žmonėms

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) paruoštas efektyvus donoras padovanojo viltį gyventi šešiems sergantiems žmonėms. KUL facebook nuotr. „Netekties skausme gimė viltis ...
2024-07-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – ir iki tol nematyti pokyčiai 

„Galima pasidžiaugti, kad pusmetis pasižymėjo stabilumu. Krova pasiekė pagrindą, nuo kurio galima kalbėti tik apie augimą“, – vertindamas šių metų ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

ELTA

Pasaulyje sutriko IT sistemos: stabdomi skrydžiai, „Microsoft“ imasi priemonių

Sutrikus paslaugų teikimui, JAV technologijų milžinas „Microsoft“ penktadienį pareiškė, kad imasi poveikio švelninimo priemonių. „Mūsų paslaugų teikimas toliau gerėja, o ...
2024-07-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This