Lietuvos jaunimo sostinės vėliava – kretingiškių rankose

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-12

Kitąmet Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine – trečiadienį paskelbė konkursą „Lietuvos jaunimo sostinė 2025 m.“ organizavusi Jaunimo reikalų agentūra.

„Su milžinišku džiugesiu dalinamės, kad 2025 m. Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine. Turėdama šį garbingą titulą, Kretingos rajono savivaldybė sieks strategiškai vystyti faktais ir žiniomis grįstos jaunimo politikos įgyvendinimą, užtikrinti kokybiško darbo su jaunimu plėtrą, plėtoti jaunimo poreikius atliepiančius savanorystės modelius, stiprinti jaunimo organizacijas ir lyderių auginimą. O kur dar visa gausybė diskusijų, koncertų ir kitų pramogų jaunimui bei dirbantiems su jaunimu!“ – trečiadienį pranešė Jaunimo reikalų agentūra.

Organizatorių nuotr.

Lietuvos jaunimo sostinė – tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva Lietuvoje, skirta šalies savivaldybėms bei jose gyvenančiam jaunimui. 2025 m. Lietuvos jaunimo sostinės titulą Kretinga pelnė nurungusi 12 kitų Lietuvos savivaldybių ir Jaunimo reikalų agentūros sprendimu jį perims iš pernai pirmąja jaunimo kultūros sostine tapusios Marijampolės.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės pranešimo, Lietuvos jaunimo sostinės programos veiklos bus orientuotos į jaunimo įgalinimą, savanorystės stiprinimą, darbo su jaunimu kokybės gerinimą ir plėtrą, tarptautinio ir tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimą, palankių sąlygų jaunimui dalyvauti savivaldybės gyvenime sudarymą, įskaitant išmanių priemonių jaunimo dalyvavimui kūrimą.

Kitąmet jaunimo laukia daugybė renginių ir veiklų: vyks savanorystės forumas, bus sukurtas Savanoriškos veiklos galimybių žemėlapis, planuojama suorganizuoti įvairius susitikimus su žymiais žmonėmis, mokymus jauniems žmonėms labiausiai aktualiomis temomis, tokiomis kaip būsto įsigijimas, jaunų šeimų galimybės mieste, finansinis raštingumas, darbo, studijų bei karjeros galimybės ir pan.

Taip pat vyks susitikimai su jaunimu ir jaunimo organizacijomis, diskusijos tarp jaunimo ir politikų, pažintinai vizitai, bus sukurta Lyderių ugdymo programa, numatyta Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programos plėtra, leisianti sudaryti galimybes įdarbinti daugiau jaunuolių ir kt.

Lietuvos jaunimo sostinės 2025 uždarymo ir padėkos vakaras vyks kartu su Kretingos jaunimo apdovanojimais, kur bus ne tik paminimi metų pasiekimai, pasidžiaugiama rezultatais, tačiau taip pat apdovanojami Kretingai ir sostinės projektui nusipelnę jaunimo atstovai, jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos bei kitos organizacijos, prisidėjusios prie jaunimo sostinės programos įgyvendinimo.

Tikimasi, jog 2025 m. Jaunimo sostinės organizuojamose veiklose dalyvaus jaunimas ne tik iš Kretingos rajono, bet ir iš besiribojančių Skuodo bei Klaipėdos rajonų, taip pat Palangos savivaldybių.

INFORMACIJA

Statistikos departamento 2024 m. sausio mėnesio duomenimis, Kretingos rajone gyveno 6 320 jaunų žmonių, kurių amžius – 14–29 metų. Jie sudaro 15,9 procento viso rajono gyventojų skaičiaus. Kad Kretingos rajono jaunimas turėtų įdomios veiklos, būtų užimtas ir turiningai leistų laisvalaikį, rūpinasi jaunimo reikalų koordinatorius bei Savivaldybės jaunimo reikalų taryba, 8 jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, prie darbo su jaunimu rajone prisideda ir čia veikiančios mokyklos bei gimnazijos, Kretingos rajono švietimo centras, futbolo akademija, visuomenės sveikatos biuras, muziejus bei kt. Pernai Kretingoje duris atvėrė Atviras jaunimo centras, turintis ir 2 mobilius jaunimo darbuotojus, kurie organizuoja mobilų darbą su jaunimu Darbėnuose, Vydmantuose, Kūlupėnuose, Salantuose ir Jokūbave, veikia atvira jaunimo erdvė „Savas kampas“.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Sukūrė dingusio sodo bityno avilių replikas

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje pradėjo veikti interaktyvi ekspozicija, kurioje atgyja negailestingų istorinių įvykių verpeto įsuktas ir sunaikintas ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This