Dviračių taką Smiltynė-Juodkrantė atvers savaitgalį

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-14

Susisiekimo ministerija skelbia, kad Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Juodkrantės ir Pervalkos rekonstrukcija esą juda sparčiau nei tikėtasi. Dalis tako, nuo Smiltynės iki Juodkrantės bei jos pliažų, eismui bus atidaryta jau šį savaitgalį, likusi dalis – mėnesiu anksčiau nei planuota – rugsėjo pradžioje.

Nors baigiamieji darbai šį savaitgalį eismui atidaromoje dviračių tako nuo Smiltynės iki pat Juodkrantės (4,2 km) atkarpoje dar vyksta, tačiau naująjį taką jau kviečiami išbandyti tiek vietos gyventojai, tiek Kuršių nerijos svečiai. Įspėjama, jog atidaromoje eismui atkarpoje dar vykdomi baigiamieji kelkraščių tvarkymo darbai, todėl dviratininkų prašoma būti atidiems ir atsargiems.

Likusioje dviračių tako atkarpoje (18 km), nuo Juodkrantės iki Pervalkos, Preilos ir jūros link, eismas bus atidarytas rugsėjo pradžioje, o baigiamieji tako rekonstrukcijos darbai vykdomi iki spalio.

Visų šių darbų metu iš viso bus rekonstruota 22 km ilgio dviračių tako dalis, kuri susijungs su praėjusiais metais atnaujinta 13,5 km atkarpa.

„Rekonstruojama atkarpa nuo Juodkrantės iki Pervalkos yra paskutinė trūkstama dalis Neringos dviračių tako dėlionėje. Šio tako rekonstrukcija iš mirties taško nejudėjo keletą pastarųjų dešimtmečių, todėl man asmeniškai labai džiugu, kad ministerijų, savivaldybių ir gamtosaugininkų bendros pastangos pagaliau leido išspręsti įsisenėjusią problemą. Džiaugiuosi ir tuo, jog pradėtais darbais neapsiribojome. Suprasdami ir girdėdami visuomenės lūkesčius, šiam projektui skyrėme ir papildomas jėgas, ir pastangas. Tai leido maksimaliai paspartinti darbus ir tikimės taką eismui atidaryti net anksčiau, nei planuota“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Rekonstruotas pėsčiųjų ir dviračių takas Smiltynė–Nida bus 2,5–3,5 m pločio, su asfalto danga, įrėminta bortais. Tai leis užtikrinti, kad, esant poreikiui, specialusis transportas tinkamai galėtų naudotis susisiekimo infrastruktūra ir nepažeistų rekonstruoto tako konstrukcijos. 2,5 m pločio takas rengiamas Naglių gamtinio rezervato teritorijoje, siekiant sumažinti žalą saugomoms gamtos vertybėms.

Ties Juodkrante, 2,77 km ilgio atkarpoje, bus rengiama 5,5 m pločio dviračių gatvė su 2 m pločio šaligatviais pėstiesiems. Šioje atkarpoje taip pat numatoma įrengti 37 automobilių stovėjimo vietas. Projekto metu rekonstruojamose tako atkarpose suplanuota įrengti ir poilsio aikštelės su suoliukais bei dviračių stovais.

„Šią vasarą Kuršių nerijoje vyksta intensyvūs darbai, stengiamasi, jog jie vyktų maksimaliai greitai ir džiaugiamės galėdami dviratininkus pradžiuginti dar trumpesniais terminais nei planuota“, – sako projektą įgyvendinančios „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Viso Kuršių nerijos nacionaliniame parke besidriekiančio pėsčiųjų ir dviračių tako ilgis yra apie 50 km. Jo didžioji dalis, t. y. atkarpos nuo Smiltynės iki Juodkrantės ir nuo Juodkrantės iki Pervalkos, priklauso rekonstrukciją vykdančiai AB „Via Lietuva“, kuri rangos darbų sutartį yra pasirašiusi su konkursą laimėjusia įmone „YIT Lietuva“. Galutinis tako ruožas nuo Preilos iki Nidos, priklausantis Neringos savivaldybei, buvo remontuotas anksčiau.

Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimas vyko keliais etapais. Ruožas nuo Pervalkos gyvenvietės iki Pervalkos paplūdimio buvo įrengtas dar 1978 m. Nuo to laiko dalimis lipdytas, per visą pusiasalį nuvingiuojantis takas sulaukdavo tik būtinojo remonto ir iki 2022 m. rekonstruojamas nebuvo.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Kur galima statyti automobilius pajūryje?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Verslas

Ekspertas: dauguma palangiškių siekia parduoti savo NT

„Ober-Haus“ Klaipėdos biuro vadovas Aurimas Petrikas teigia, kad Klaipėdos, Palangos ir Neringos nekilnojamojo turto (NT) rinkos pastaruoju metu juda gan ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Vasara

Pirmoji savaitės pusė - saulėta ir šilta (birželio apžvalga)

Poilsiaujantiems pajūryje sinoptikai turi gerų žinių – orai artimiausiomis dienomis bus vasariškai malonūs. Pirmadienį trumpas lietus numatomas tik Rytų Lietuvoje, ...
2024-07-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This