Gynybos hakatone pristatyta 13 inovatyvių sprendimų

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-14

Pirmąjį birželio savaitgalį vienu metu šešiose Europos šalyse vyko Europos gynybos temai skirtas EUDIS hakatonas 2024, pakvietęs technologijų entuziastus ir inovacijų kūrėjus susiburti į komandas ir darbuotis prie trijų pagrindinių iššūkių-krypčių: situacijos suvokimo gerinimo, povandeninės infrastruktūros apsaugos ir kibernetinio gynybos saugumo.

Lietuvoje hakatoną organizavo KTU „Startup Space“ drauge su Klaipėdos „Lighthouse Hub“.Organizatorių nuotr.

Tris dienas vykęs renginys unikalus ne tik tuo, kad tai buvo pirmasis Europos Sąjungos inicijuotas gynybos tematikos hakatonas, bet ir savo neįprastu formatu.

Hakatono mestą iššūkio pirštinę Lietuvoje pakėlė per pusšimtis dalyvių – nuo studentų iki patyrusių programuotojų, inžinierių, gynybos ir technologijų entuziastų, dalyvavusių renginyje, vykusiame uostamiestyje veikiančiame Klaipėdos „Lighthouse Hub“.

Į sprendimų paieškas jungėsi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių atstovai – renginyje dalyvavo atstovai iš Latvijos, Italijos, Švedijos.

Per tris dienas hakatono dalyviai Lietuvoje sukūrė ir pristatė 13 inovatyvių sprendimų, kuriuos vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš verslo, mokslo ir gynybos srities specialistų, atsižvelgiant į darbo inovatyvumą, idėjos naujumą, atitikimą renginio tematikai.

Pagrindinį prizą ir nacionalinį Lietuvos finalą laimėjo komanda „Eye of Lizdeika“, pristačiusi išmaniuosius sensorius. Jai atiteko ir tiesioginis bilietas į EUDIS Hakatono 2024 Europos šalių finalą, kuriame susirungė 6 šalių laimėtojai.

Europos finale laimėtojais tapo Graikijos, Belgijos ir Lenkijos atstovai, kurių sprendimai pasiskirstė minėtose trijose iššūkių kategorijose. Šie dalyviai toliau tęs savo produkto vystymo kelionę Europos Sąjungos koordinuojamame gynybos inovacijų akseleratoriuje.

Renginyje Klaipėdoje dalyvavo ir per dvidešimt profesionalų, kurie savo ekspertinėmis žiniomis prisidėjo prie komandų mentorystės. Hakatone komandas konsultavo kibernetinio saugumo ekspertai, informacinių technologijų atstovai, inžinerijos mokslų specialistai bei gynybos srities žinovai.

Renginio dalyvių laukė ne tik intensyvios užduotys, bet ir kitos veiklos: praktinės mentorystės išvyka į Lietuvos karinių jūrų laivyną, kuriame karininkai pasakojo apie karinių laivų specifiką ir atsakinėjo į dalyvių klausimus.

„Tai išskirtinė galimybė visiems renginio dalyviams, kadangi ši teritorija – karinė, akylai saugoma ir laisvai į ją užsukti ar pasižvalgyti plačiajai visuomenei galimybių nėra“, – po išvykos įspūdžiais dalijosi dalyviai.

Nors visas tris dienas komandos intensyviai dirbo ir vystė novatoriškus sprendimus, tačiau kūrybiškumui pasitelkti buvo naudojamos ir meninės priemonės – paskutiniąją renginio dieną, pačių dalyvių iniciatyva, suburta gyvo garso instrumentinė grupė su karaokė konkursu, kuriame, be kitų kalbų, skambėjo ir itališkos bei švediškos dainos.

Prie renginio prisidėjo ir dalyviams prizus įsteigė tokie Lietuvoje puikiai žinomi informacinių technologijų kūrėjų vardai kaip „Telesoftas“ ir „Tesonet“, pre-akseleratorius „Rockit“, rizikos kapitalo fondas „Sandbox“.

Pirmąją vietą laimėjusi komanda buvo apdovanota ne tik bilietu į EUDIS 2024 finalą, tačiau ir piniginiu prizu, kurį įsteigė technologijų įmonė „Telesoftas“.

INFORMACIJA

Šis hakatonas – tai Europos sąjungos Gynybos inovacijų schemos (EUDIS) veiklos dalis, skirta sukurti žinių perdavimo jungtis, technologijų sklaidą ir inovatyvių sprendimų integravimą iš kitų sektorių į Europos gynybą. Tai pirmasis Europos Sąjungos inicijuotas hakatonas Europoje, kurį Lietuvoje organizavo KTU „Startup Space“ drauge su Klaipėdos „Lighthouse Hub“.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Uostamiestis pasiruošęs priimti didžiuosius burlaivius

Klaipėdos uostą ir miestą netrukus papuoš kone pusšimtis gražuolių burinių laivų. Toks renginys uostamiestyje vyks po septynerių metų pertraukos. Pirmą ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - lietuviški ir berlynietiški prieskoniai

Birželio 28 d. Klaipėdos teatro aikštėje Domas Aleksa & Nnaji kvies leistis į muzikinę kelionę  su berlynietišku prieskoniu. Paskutinis Domo ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Miestas

„Lighthouse Hub” gimtadienyje - mokslas, diskusijos bei inovacijų menas

„Lighthouse Hub”, kuriame per pirmuosius tris vystymosi etapus įsikūrė bendradarbystės erdvė, aukštoji mokykla bei Skaitmeninių inovacijų centras, gegužės 31 dieną, ...
2024-05-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This