Klaipėdos etnokultūros centrui – premija už tradicijų puoselėjimą

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-14

Kultūros ministro įsakymu už pastarųjų penkerių metų aktyvią ir kryptingą veiklą Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centrui skirta premija už mėgėjų meno ir dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą.

Per pastaruosius penkerius metus Klaipėdos etnokultūros centro iniciatyva bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu parengus bylas, į Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įtrauktos keturios Mažosios Lietuvos etnografinio regiono nematerialaus kultūros paveldo vertybės  – Mažosios Lietuvos delmonas, Lietuvininkų dainavimo tradicija, Mažosios Lietuvos muzikavimo tradicija, Šiupinio šventė. Etnokultūros centras nuolat rūpinasi šių vertybių išsaugojimu, sklaida, įgyvendina įvairių formų jų pristatymui  skirtus projektus.

Ansamblio „Kuršių ainiai“ dalyvės. Palmiros Martinkienės nuotr.

Senamiesčio erdvių įveiklinimui ir tradicinių amatų išsaugojimui bei plėtrai skirtas projektas „Mažosios Lietuvos amatystė“, edukacinės programos, tradicinių šokių mokymai jaunimui, lopšinių ir žaidinimų – mamytėms su mažyliais  – šie ir daugelis kitų renginių pritraukia tiek klaipėdiečius , tiek miesto turistus.

Organizuojant didžiąsias kalendorines šventes – Užgavėnes, Atvelykį, Jonines – centras nuolat ieško naujų formų ir išraiškų tradicinių elementų pristatymui, tai nelieka nepastebėta, renginiai sutraukia tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių.

Kas antrus metus Klaipėdoje šurmuliuoja Etnokultūros centro rengiamas analogo Lietuvoje ir Europoje neturintis Tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“,  pristatantis UNESCO saugomo nematerialaus kultūros paveldo žodinės ir muzikinės kultūros, unikalaus liaudies meno pavyzdžius.

Įstaigoje veikiantys pirmos – aukščiausiosios mėgėjų meno – kategorijos folkloro ansambliai „Alka“, „Alkiukai“, „Kuršių ainiai“, „Kuršiukai“, tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“ savo inovatyvia, įtraukia veikla buria folkloro mėgėjų bendruomenę mieste, aukščiausiu lygiu reprezentuoja Mažosios Lietuvos tradicijas Klaipėdoje, Lietuvoje ir už jos ribų. Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvai vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo rengti ir pristatyti teatralizuotas tradicijų pristatymo programas, tai neliko nepastebėta – visi kolektyvai yra įvertinti aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu Lietuvoje – Aukso paukšte.

Klaipėdos etnokultūros centras džiaugiasi, kad nuosekli ir aktyvi centro veikla sulaukė šio svarbaus įvertinimo ir toliau burs Klaipėdos bendruomenę Mažosios Lietuvos folkloro, papročių, tradicijų, amatų pažinimui. 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„Kūjeliai” koncertuos kartu su šeimos nariais

Liepos 12 d., šeštadienį, 19 val., Klaipėdos etnokultūros centro kieme (Daržų g. 10) vyks grupės „Kūjeliai” ir Vaicenavičių šeimynos koncertas. ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Žiemą varė su vestuvėmis

Užgavėnes uostamiestyje tradiciškai organizuojantis Klaipėdos etnokultūros centras sekmadienio popietę pakvietė į Teatro aikštę, kur žiemos išvarymas šįkart buvo suorganizuotas kartu ...
2024-02-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia į advento pašnekesį su Ričardu Doveika

Gruodžio 5 d., antradienį, 18 val., Klaipėdos etnokultūros centras kviečia visus klaipėdiečius ir miesto svečius į renginį Lietuvos muzikos ir ...
2023-11-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This