Vyks muzikinis seminaras „Muzika gydo – džiazas vienija”

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-14

Birželio 27-29 dienomis Klaipėdoje vyksiantį jubiliejinį XXX Klaipėdos pilies džiazo festivalį birželio 26 d. 19 val. pradės muzikinis seminaras „Muzika gydo“, vyksiantis Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios onkologijos centro koplyčioje.

Koncertas-seminaras šiais metais skiriamas Kaunas Jazz festivalio meno vadovei Indrei Jučaitei- Sarnickienei bei kitiems džiazo žmonėms, kuriuos pasiglemžė onkologija, atminti.

Muzikinis seminaras „Muzika gydo“ vyks Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios onkologijos centro koplyčioje. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Džiazas vienija” – tokia buvo mėgstamiausia Indrės frazė.

„Net ir dabar dažnai pagalvoju, reikia paskambinti savo džiazo sesei ir padiskutuoti, pasitarti. Ir prisimenu, kad ji jau neatsilieps. Indrut, džiazuojanti siela, tikiu, kad klausysi iš aukštybių mūsų tau dedikuoto koncerto. Tikiu, kad pakviesi ir kitus išėjusius amžinybėn. Tikiu, kad gyvensi mūsų širdyse amžinai”, – pranešime cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė

Šis, jau tradiciniu tapęs ir su broliais pranciškonais rengiamas socialinis projektas skirtas sukurti erdvę, kuri muzikos dėka užsipildo šiluma, suteikia saugumą dalintis patirtimis bei įkvepia tikėti. Šiemet savo šiluma su klausytojais dalinsis Tomasz Chyla quintet iš Lenkijos.

Tomasz Chyla quintet – viena geriausių jaunų grupių Lenkijos džiazo scenoje. Jie yra iš Tricity srities šiaurinėje Lenkijoje. Didžiausias grupės pasiekimas – 2016 m. gruodžio mėn. Krokuvoje vykusio 40-ojo tarptautinio džiazo jaunių festivalio Grand Prix laimėjimas. Tomasz Chyla kvintetas koncertavo Europos ir Azijos scenose. Muzikantai buvo pakviesti į Kiniją, Taivaną, Kroatiją, Čekiją, Vengriją, Italiją ir Ispaniją.

Jaunosios grupės pasirodymai garsėja nepaprastai išraiškingais, virtuoziškais solistų pasirodymais ir energinga, bendra bei atvira visos kompozicijos improvizacija, kuri neprieštarauja paprastos formos ir melodingumo skoniui. Tai puikiai apibrėžta muzikos vizija, kurią turi grupės lyderis – smuikininkas Tomasz Chyła, kuris pakvietė bendradarbiauti savo draugus, puikius muzikantus.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Vyks žmonių su negalia vasaros sporto festivalis

Rugpjūčio 10 d., šeštadienį, Klaipėda kviečia į tradicinį žmonių, turinčių negalią, vasaros sporto festivalį, kuris šįkart vyks išskirtinėje vietoje – ...
2024-07-16
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi įspūdingais pasirodymais

Šeštadienį baigėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jame pasirodė Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  iš Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, taip pat – ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra

Džiazo muzikantui Donatui Bukauskui - garbingas apdovanojimas

Penktadienį, antrąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio dieną, Teatro aikštėje pasirodė Tomasz Chyla Quintet iš Lenkijos, Domas Aleksa & Nnaji iš ...
2024-06-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This