Tauralaukyje įrengs slidinėjimo trasą (7)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-06-17

Klaipėdos savivaldybė ieško rangovų, kurie per porą mėnesių Tauralaukyje, sklype Klaipėdos g. 8, įrengtų slidinėjimo trasą ir parengtų sklypo aukščių planą. Šiems darbas numatyta skirti iki 50 tūkstančių eurų.

„Tauralaukio bendruomenė pasiūlė dalyvaujamo biudžeto iniciatyvą – prie Klaipėdos gatvės įrengti kalniuką, tinkamą tiek rogučių entuziastams, tiek slidininkams, tiek snieglentininkams, – rašoma paskelbtuose dokumentuose. – Iniciatoriai nurodė, kad daugelį metų natūralus kalniukas prie Klaipėdos g. ir Skroblų g. sankryžos prisnigus tampa šiaurinės Klaipėdos žiemos linksmybių sostine.”

Savivaldybė teigia, kad „po aptarimo su iniciatoriumi, sutarta, kad tinkamesnė vieta slidinėjimo trasai yra priešinga Klaipėdos g. pusė, kuri šiuo metu yra apleista, apaugusi žolių kupstais ir krūmais“. Ši pusė esą labiau tinkama, nes ji nesiriboja su privačiu sklypu, joje nėra inžinerinių tinklų ir pati trasa bus saugesnė nei dabartinė.

Jeigu savivaldybei pavyks rasti rangovą šiems darbams, per mėnesį po sutarties su juo pasirašymo turi būti parengtas slidinėjimo trasos įrengimo aprašas ir sklypo aukščių vertikalinis planas. Apraše ir plane turi būti nurodytas slidinėjimo trasos ilgis ir plotis, trasos ribų koordinatės, trasos aukščiai ir nuolydžiai ir visi kiti reikalingi duomenys, kad sklypas būtų pritaikytas saugiam slidinėjimui vietos bendruomenei. 

Preliminariai siūlomas trasos plotis – 15 metrų, ilgis – 50 metrų (galima ir ilgesnė trasa). Trasą norima suformuoti taip, kad ji būtų lovelio formos, t. y. paaukštinti trasos šonai ir trasos apačioje apsauginis sustojimo pylimas, kad vaikai saugiai sustotų trasos apačioje. Pačioje slidinėjimo trasoje numatoma įrengti vieną pylimą, kuris tarnautų kaip mini tramplynas, bet būtų saugaus aukščio. 

Trasos pradžioje taip pat  siūloma suplanuoti lygaus paviršiaus vietą su skalda, kurioje būtų betoninis stalo teniso stalas, betoninis žaidimų (dvi šachmatų lentos) stalas su dviem suolais su atlošais ir kt. Manoma, kad žaidimo stalai suteiks vietai gyvybingumo ir tuo metu, kai nėra sniego.

Taip pat numatoma įrengti apsauginius atitvarus, kad vaikai neišbėgtų į važiuojamąją dalį. Taip pat išilgai, trasos kitoje pusėje, reikės įrengti atitvarus po nusileidimo nuo kalniuko užlipimui atgal į viršų. 

Žymos: | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Tauralaukyje įrengs slidinėjimo trasą”: 7

 1. Česlovas 3D parašė:

  Jau vien „vizualizacjijos” turbūt kainavo 5000 😀

 2. Žinantis parašė:

  Taip viskas ir prasideda: viską įvelka neva į gražią idėją, paskiau atsiras projektukas dėl tam tikrų aptarnavimo patalpėlių, tada ir sandėliukų, pateiks projektą, jog reikia ir komercinės paskirties patalpų ir t.t., taip ir naikina dar likusias žaliąsias erdves….

 3. Anonimas parašė:

  Jo 50 000,Euriuku neblogai,bet tai tik pradzia svarbu ranka i kisene ikisti … (valstybines reiksmes reikaliukas).

 4. Anonimas parašė:

  Bože, bože… nėra kur pinigų dėti. Dar už 30 000 Eur įrenkite elektroninius stendus arba nuo kalniuko čiuožiančiųjų skaičiuotuvą.

 5. Tauralaukio gyventojas parašė:

  Tikrai, tiesiog puiku. Žiemą, kai oras bent truputį tinkamas, šis kalnas pavirsta mažuoju slidinėjimo, čiuožinėjimo rojumi. Kalnas būna pilnas, pilnas vaikučių, tėvelių. Vaizdas šitaip džiugina. Vaikai, o ir tėveliai nesėdi prie kompiuterių , o laiką leidžia gryname ore. Tik kaip bus su saugumu? O gal būtu galima tam tikromis valandomis, kai vaikų kiekis didžiausias, kažkaip išspręsti, kad nebūtu galima važiuoti gatve tarp kalniuko ir slidinėjimo trąsos. Gi rajono gyventojams apvažiavimas per kadagių ir
  Klaipėdos gatvę nesukeltu didelių nepatogumų, o vaikų saugumas būtų užtikrintas.

 6. Klaipėdietė parašė:

  Tiesiog puiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Miestas

Atnaujins memorialą Skulptūrų parke

Savivaldybė ieško projektuotojų, kurie per keturis mėnesius parengtų paminklo žuvusiems per 1923 m. karinę operaciją, kurios dėka Klaipėdos kraštas buvo prijungtas ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This