Universiteto ir kariuomenės sutartį primins ąžuoliukas

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-20

Ketvirtadienį pasirašyta Lietuvos kariuomenės ir Klaipėdos universiteto (KU) bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Vėliau KU bendruomenės iniciatyva V. Rupšys pasodino ąžuoliuką universiteto šimtmečio ąžuolų alėjoje. Tai jau 19-asis alėjos ąžuolas.

Universitetas ir kariuomenė sutartimi siekia šviesti ir informuoti visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą, rūpintis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu, rūpintis vaikų ir jaunimo socializacija, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą, puoselėti jaunimo nacionalines ir dorovines vertybes.

„Bendradarbiavimas vyksta ne tik su istorikais. Mūsų daug karių studijavo, studijuoja čia. Didžiuojamės, kad išmokslinot juos čia. Jie tapo šaunesniais kariais ir piliečiais. Labai už tai dėkojame. Saugumas yra esminė sąlyga mūsų valstybei gyvuoti ir klestėti visomis prasmėmis. Žvelgiant iš kariuomenės perspektyvos, saugumą mes įsivaizduojam tik dalyvaujant kolektyvinėje saugumo sistemoje. Kad būtume NATO nariai, neužtenka ginklų, neužtenka veržlumo, bet reikia ir kultūriškai integruotis į Vakarų pasaulį. Integracija kariuomenės ir visos Lietuvos į Vakarų pasaulį ir vyksta per mokslą, per universitetus“, – sakė kariuomenės vadas.

Kadenciją baigiančiam V. Rupšiui KU padovanojo ukrainiečių dailininko Sergiy Lysyy paveikslą su Klaipėdos universiteto miestelio vaizdu ir ąžuoliuką, priminsiantį Lietuvos kariuomenės istoriją. O sutarties pasirašymą KU primins generolo V. Rupšio rektoriui įteiktas kariuomenės vado ženklas bei alėjoje passodintas naujasis ąžuoliukas.

ISTORIJA

1924 m. Lietuvos kariuomenės 7-ojo pėstininkų žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulko karininkai ir kariai tuometėse kareivinėse pasodino ąžuolus, skirtus Laisvei, Klaipėdai ir Vilniui. 2018 m., Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, Universiteto istorikų doc. dr. Silvos Pocytės ir doc. dr. Vytauto Jokubausko iniciatyva buvo surinktos ir pasodintos šių istorinių ąžuolų gilės. Per kelerius metus išauginti ąžuoliukai 2023 m. rudenį, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, buvo pasodinti KU ąžuolų alėjoje.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Lietuvių kalbos mokysis rekordiškai daug užsieniečių 

Klaipėdos universitete (KU) startavo 23-ius metus organizuojama Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Šiemet lietuvių kalbos mokysis arba jos žinias ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

ELTA

Brangs gyvenimas Klaipėdos universiteto bendrabutyje

Artėjant mokslo metams, būsimų pirmakursių dėmesys krypsta į būsto paieškas. Nekilnojamojo turto ekspertas pastebi, jog butų nuomos kainos mieste verčia ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

Spyglys

Rajono savivaldybės merui viešumas yra svetimas*

Klaipėdos rajoną valdančiam valstiečių merui, ko gero, yra ką slėpti nuo rinkėjų. Antraip, viešai būtų skelbiami fiziniai asmenys, iš kurių ...
2024-07-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This