Patvirtinta nauja Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra

Politika, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-25

„Informuojame, kad naujoji Savivaldybės administracijos struktūra (pridedama) yra patvirtinta ir įsigalios nuo šių metų rugsėjo 3 d. Visi administracijos darbuotojai apie tai yra informuoti įprastu darbovietėje būdu”, – tokį atsakymą iš Klaipėdos savivaldybės administracijos, pasirašytą Teisės skyriaus vedėjo Andriaus Kačalino, gavo „Atvira Klaipėda”.

„Atvira Klaipėdą” praėjusį mėnesį pasiekusiame administracijos struktūros projekte būta Viešojo transporto ir Saugaus eismo skyrių, kurių dabar atsisakyta. Be to, sugrįžo Paveldosaugos skyrius, kurio planuota atsisakyti.

Nuo rugsėjo Savivaldybės administracijoje vėl atsiras departamentai, jų bus šeši.

Naujojoje struktūroje nebelieka Sporto skyriaus, kuriam dabar vadovauja Rasa Rumšienė, Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus, neturinčio dabar vadovo, Urbanistikos ir architektūros skyrius, vadovaujamas Marijaus Mockaus, transformuojamas tik į Urbanistikos skyrių, neliks Geodezijos ir GIS skyriaus, kurio vedėju dabar yra Vytautas Nausėda. Miesto tvarkymo ir Aplinkosaugos skyrius (vedėjos Inga Kubilienė ir Rasa Jievaitienė) pakeis vienas – Aplinkosaugos ir miesto tvarkymo skyrius, nors opozicija ir itin kritikavo tokią idėją.

Nelieka ir Statinių administravimo skyriaus, dabar neturėjusio vedėjo, ir Viešosios tvarkos skyriaus (vedėjas Marius Poimanskis) – vietoje pastarojo atsiras du: Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos bei Administracinių nusižengimų skyriai. Nebeliks ir Socialinės paramos skyriaus, vadovaujamo Audronės Liestytės – vietoje jo atsiras du Socialinių išmokų skyriai ir Socialinių paslaugų skyrius. Socialinio būsto skyrius (vedėja Lina Murauskienė) transformuojamas į Savivaldybės būsto skyrių. Sveikatos apsaugos skyrių (vėdėja Rožė Perminienė) keis Sveikatos ir šeimos skyrius.

Civilinės metrikacijos ir registracijos skyrius (vedėja Diana Paliūnaitė) liks tik Civilinės metrikacijos skyriumi. Personalo ir Teisės skyriai (vedėjai Inga Gelžinytė-Litinskienė, kuri, beje, stojus šiai valdžiai buvo laikinąja Savivaldybės administracijos direktore, ir A. Kačalinas) irgi iškeliaus nebūtin – vietoje jų atsiras vienas: Teisės ir personalo skyrius. Informacinių technologijų skyrių (vedėjas Darius Kadys) keis Kibernetinio saugumo ir IT skyrius.

Nebelieka struktūroje ir vyriausiųjų patarėjų pareigybių. Jas šiuo metu užima Deivydas Petrolevičius, Gintaras Dovydaitis, Kastytis Macijauskas ir Ričardas Zulcas.

„Darbo organizavimo pertvarkymas pagal naujai patvirtintą Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos struktūrą vykdomas laikantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo bei Lietuvos Respublikos darbo kodekso normų reglamentuojančių atitinkamus darbo santykius, – rašoma A. Kačalino atsakyme. – Pagal valstybės tarnybos įstatymo 35 straipsnio „Valstybės tarnautojų atleidimas iš pareigų“ 1 dalies 10 punktą valstybės tarnautojas atleidžiamas iš pareigų, kai panaikinama valstybės tarnautojo pareigybė“.

Pagal Darbo kodekso 57 straipsnio „Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės“ 1 dalies 1 punktą darbdavys turi teisę nutraukti neterminuotą arba terminuotą darbo sutartį prieš terminą kai darbuotojo atliekama darbo funkcija darbdaviui tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų ar kitų priežasčių, susijusių su darbdavio veikla.

„Patikiname, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dėjo, deda ir dės visas pastangas, siekdama darbuotojų atleidimo iš darbo galimų neigiamų pasekmių realaus sušvelninimo”, – rašoma atsakyme.

Balandžio pradžioje, savo meravimo metinių proga surengtos spaudos konferencijos metu miesto vadovas Arvydas Vaitkus aiškino, kad praėjusios kadencijos metu sukurta horizontali valdymo struktūra tokio pobūdžio organizacijoje yra neefektyvi. Tuo metu opozicija tikino, kad tokia pertvarka yra gręžimasis nuo demokratijos bei valdžios vertikalės, primenančios sovietmetį, grąžinimas. Galutinėje struktūroje nėra atsižvelgta ir į kai kuriuos Savivaldybės administracijos Darbo tarybos pastebėjimus.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Tvarkys kiemus ir įrengs naują privažiavimo kelią į aikštelę

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog rengia dokumentus dar vienam kompleksiniam kiemų tvarkymo projektui, kurio metu bus atnaujinti kiemai teritorijoje prie daugiabučių ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Dviračių takas prie Dangės: ar išsipildys R. Taraškevičiaus pranašystė?

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių”, – ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Verslas

„Raguvilė“ prižiūrės ir visas Klaipėdos kapines

Nuo birželio vidurio pietinės Klaipėdos miesto dalies bendrųjų erdvių švara ir tvarka besirūpinanti UAB „Raguvilė“ trejus metus už beveik milijoną ...
2024-07-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This