„Keliaujanti vėtrungė” Nidoje kvies atrasti gintaro legendas  

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-07-05

Liepos 13 d. 22 val. festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ kviečia į savo antrąjį renginį, kuris vyks ant Parnidžio kopos, Nidoje.

Apie gintaro legendas pasakojanti renginio meninė programa, režisuota Mariaus Tumšio, žada nepamirštamą patirtį – mistifikuotos šviesos projekcijos susilies su kompozitoriaus Mariaus Salyno interpretuota muzika, sukurdamos kerinčią atmosferą, o atlikėja Laurita Peleniūtė pasiners į pasakojimų gelmes, savo balsu perteikdama legendų pasaulį.

Organizatorių nuotr.

Festivalio „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ kuratorė Viktorija Binkulienė teigia, kad šis festivalis itin svarbus ne tik Mažosios Lietuvos kraštui, bet ir visai Lietuvai. Festivalio pavadinimas „Keliaujanti vėtrungė“ simbolizuoja mobilumą ir gebėjimą aplankyti skirtingas etnografinio Mažosios Lietuvos regiono vietoves, skleidžiant žinią apie unikalią šio krašto gamtą, kultūrą, istorinį paveldą ir tradicijas.

Mindaugo Valiuko tekstai atskleis daug negirdėtų ir tik menamų faktų apie gintaro kilmę ir jo istoriją. Pasak šviesų projekcijų režisieriaus Audriaus Lauručio, mistifikuotos projekcijos savo šokiu apglėbs daug simbolinių prasmių turintį objektą – saulės laikrodį ir stichiškas, nakties prieblandoje tūnančias medžių lajas. Šviesos įgalina pajusti legendas, kurias mums nori papasakoti gintaras ir jame mieganti istorija. Šviesos projekcijų kūrėjų komanda sukurs magišką atmosferą, atspindinčią gintaro šilumą ir jo paslaptingumą.

L. Peleniūtė, žinoma lietuvių atlikėja ir folkloro entuziastė, kartu su grupe pristatys programą, kurioje susipins muzika ir legendos apie gintarą. Unikali balso ir muzikos interpretacija suteiks gyvybės, o žiūrovai galės pasinerti į mistišką pasakojimų pasaulį. Laurita garsėja gebėjimu sujungti tradicijas su šiuolaikine kūryba, todėl jos pasirodymai visada yra nepakartojami ir įtraukiantys. Atlikėja kvies renginio dalyvius kartu dainuoti sutartines ir pristatys visiškai naujai adaptuotą sutartinę „Gintarėlio lylia, gintarėlio lylia“.  

Festivalio baigiamasis renginys – rugpjūčio 16 d. 21 val. „Tikėjimas“ prie Ventės rago švyturio. Stebėdami šokio trupės „Nuepiko“ modernaus šokio programą, klausydamiesi šiuolaikinės ir folkloro motyvais apipintos muzikos, festivalio žiūrovai susipažins su seniausiu Mažosios Lietuvos švyturiu, kuris rodydavo žvejams saugų kelią į krantą. Čia, minint Švyturių metus, įvyks Nidos ir Ventės rago švyturių sąšauka.

INFORMACIJA

Mizgirių gintaro muziejaus direktoriaus pavaduotoja Judita Eičinienė: „Daugelis tautų gintaro kilmę gausiai apipynė legendomis ir mitais. Tačiau pati romantiškiausia yra lietuvių tautos legenda apie Jūratę ir Kastytį. Nemirtingoji deivė Jūratė gyveno pasakiško grožio gintariniuose rūmuose Baltijos jūros dugne. Kartą, pamačiusi žvejojantį Kastytį, jį įsimylėjo, ir tuo užrūstino dangaus dievą Perkūną. Įsiutęs Perkūnas nuskandino Kastytį ir galingais žaibais sudaužė rūmus. Iki šiol jūros bangos į krantą neša sudaužytų rūmų likučius, o patys mažiausi gintarėliai – tai nelaimingos ir savo meilės niekaip negalinčios pamiršti Jūratės ašaros“.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasara

Žemiausios oro temperatūros liepos mėnesį

Liepa – vidutiniškai šilčiausias vasaros ir visų metų mėnuo. Šis mėnuo Lietuvoje yra vienintelis, kuomet niekada šalies meteorologinių stebėjimų istorijoje ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Regionas

Koncertu Nidoje prasidėjo Thomo Manno festivalis

Šeštadienį, liepos 13 d., Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje prasidėjo XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Regionas

Šeštadienį Nidoje prasidės Thomo Manno festivalis 

Liepos 13-ąją Nidoje prasidės savaitę vyksiantis XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei turiningas diskusijas – ir ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This