Savivaldybė jau ieško naujo vadovo (10)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-07-05

Nors nauja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos struktūra, kurioje dirba per 480 žmonių, įsigalios tik nuo rugsėjo 3 d., jau paskelbta vieno departamento vadovo paieška. Žinia, nuo rugsėjo Savivaldybės administracijoje bus įkuri šeši departamentai. 

Aukštų pareigybių savivaldybės rūmuose vis daugėja. Artūro Šulco nuotr.

Administravimo departamento direktoriui siūloma 4117,84 euro mėnesinė alga (pareiginės algos koeficientas – 2,34). Šiam karjeros valstybės tarnautojui bus taikomas 3 mėnesių išbandymo laikotarpis.

Būsimo departamento direktoriaus atsakomybės sritys: valstybės ir savivaldybės politikos užtikrinimas viešosios tvarkos, civilinės saugos, mobilizacijos ir priimančios šalies paramos, licencijavimo, vartotojų teisių apsaugos srityse; valstybinės kalbos vartojimo taisyklingumo, dokumentų valdymo ir saugojimo mieste įgyvendinimas; administracijos kibernetinio saugumo, patalpų eksploatavimo, tarnybinio transporto naudojimo, darbų saugos reikalavimų įgyvendinimas; bendros informacinės sistemos ir duomenų apsaugos politikos įgyvendinimas.

Šis pareigūnas, be kitų atitikties reikalavimų, turi būti įgijęs universitetinį išsilavinimą (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją teisės kryptyje.  Be to, turi atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

Daugiau už šio departamento direktorių uždirba tik trys vicemerai – apie 5679 eurus neatskaičius mokesčių. Panašus ir administracijos direktoriaus uždarbis. Vyriausieji specialistai, kurių yra apie 260, uždirba vidutiniškai 2220 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių. 

Šių metų balandžio pradžioje, savo meravimo metinių proga surengtos spaudos konferencijos metu miesto vadovas Arvydas Vaitkus aiškino, kad praėjusios kadencijos metu sukurta horizontali valdymo struktūra tokio pobūdžio organizacijoje esą yra neefektyvi. Tuo metu opozicija tikino, kad tokia pertvarka yra gręžimasis nuo demokratijos bei valdžios vertikalės, primenančios sovietmetį, grąžinimas. Galutinėje struktūroje nėra atsižvelgta ir į kai kuriuos Savivaldybės administracijos Darbo tarybos pastebėjimus.

Žymos: | |

Komentarai (10):

Atsakymų į “Savivaldybė jau ieško naujo vadovo”: 10

 1. Kas čia darosi? parašė:

  Konkursas rengiamas negali būti, jei bent vienas savivaldybės administracijos darbuotojas pagal išsilavinimą ir kitus kvalifikacinius reikalavimus atitinka šiai konkursinei pareigybei. Kur žiūri Darbo taryba, ką mano patys savivaldybės teisininkai?

 2. Belieka stebėtis parašė:

  Turime ” bukalaurų” vyriausybę, tai dabar dar ir ” bukalaurų” savivaldybę?

 3. Bakalauras parašė:

  Tokiai pozicijai tik bakalauras nėra logikos.

 4. "Drin trava" parašė:

  Jėzau, ne darbas- atostogos! Civilinė sauga, kibernetika. Sėdi ir nosį nosį krapštai . Ir tik bakalauro( anuomečio technikumo) kvalifikacija

 5. Dov. parašė:

  Tik bakalauro laipsnis? Kai tuo tarpu net bibliotekos skyriaus vedėjai reikia MAGISTRO. Su 3 ar net 4 kart mažesne alga.

 6. Husky parašė:

  Na,toje savibliadybėje daug niuancų,bet iš kitos pusės paėmus,jei kaimo valdymo organe 480 „specialistų”,tai kitaip ir būti negali.

 7. Mindaugas parašė:

  Neesu is tu kuris raso komentarus… Bet, padarom isimti 🙂 Nors pats IT sferoje sukuosi jau daugiau kaip 15 m., man asmeniskai idomiausios 2 sritys is N isvardintu…

  „dokumentų valdymo ir saugojimo mieste įgyvendinimas; administracijos kibernetinio saugumo”

  Suprantu kad ieskoma zmogaus 10 in 1, bet kas nors gali paaiskinti dokumentu saugojima mieste principa. As gal truputi atsilikes nuo naujoviu 🙂 Siaip smalsu, nes man asmeniskai cia kazkas kertasi su elementaria logika (ok, ok, Klaipedos merijoj aplamai ja sunku rasti), bet tiesiog… Man tas saugojimas kazkas is fantastikos srities. Na, bet kai turi uztikrinti civiline sauga, bet tuo paciu ir kibernetine sauga, tai kaip viskas ir aisku. Arba savivaldybe raso fantastikos romana, arba eilini karta durnina liaudi pranesdama kaip sunkiai dirbs vadovas (:

  • Pritariu parašė:

   Pamatytumėte kitus savivaldybės klerkų paruoštus, projektus, potvarkius įvairius visokius visokius dokumentus taisykles, Ten tokia kalba, tokia leksika, tokia terminologija, sudėtingesnė nei kokioje 500 lapų niekam nesuprantamo teksto teismo byloje…. toks atsiprašant turinys, kad tie kurie rašė patys nesupranta ką parašė(paukščių kalba)….

  • Logiškajam parašė:

   Geriau jau ir būtumėte likęs, tas, kuris nekomentuoja. Savivaldybė perima likviduojamų miesto įmonių dokumentus ir juos saugo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Miestas

Atnaujins memorialą Skulptūrų parke

Savivaldybė ieško projektuotojų, kurie per keturis mėnesius parengtų paminklo žuvusiems per 1923 m. karinę operaciją, kurios dėka Klaipėdos kraštas buvo prijungtas ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This