Lietuvos ROTARY apygardai vadovaus klaipėdietis

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-07-06

Klaipėdos piliavietės poternoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje, kurioje dalyvavo būrys šalies rotariečių ir svečių, Lietuvos ROTARY apygardos valdytojo regalijos perduotos klaipėdiečiui Andrejui Geraščenko.

Andrejus Geraščenko su žmona Gintare

A. Geraščenko yra 11-asis šiemet dešimtmetį mininčios savarankiškos ROTARY International Lietuvos apygardos 1462 valdytojas.

„Nesu geresnis už kitus, tiesiog renkuosi tokį savo gyvenimo etapą. Tarnystė bei santykio kūrimas yra vienos pagrindinių mano vertybių. Tikiu, jog nesavanaudiškos lyderystės pagrindu dirbant komandoje išvien, galima pasiekti stebuklingų rezultatų“, – sako A. Geraščenko, regalijas perėmęs iš buvusio valdytojo Mariaus Grigelionio.

Kasmet liepos 1-ąją prasidedantys nauji ROTARY International bendruomenės metai startuoja su nauja metų tema.

„Šių metų tema – „Magic of ROTARY“ arba „ROTARY stebuklas“ – apibūdina visą daugiau nei šimtmetį skaičiuojančios didžiausios pasaulyje savanorių organizacijos pastangas keisti pasaulį, puoselėti tarpusavio ryšį bendruomenėje ir kurti įkvepiančias istorijas ateities kartoms. Lietuvos ROTARY bendruomenė toliau tęs bei vykdys paramos projektus ir sieks teigiamų pokyčių savo pagrindinėse veiklos srityse: taikos, aplinkosaugos, švietimo, sveikatos, moterų ir vaikų apsaugos, vietinės ekonomikos skatinimo, geriamojo vandens ir higienos priemonių tiekimo jų stokojančioms šalims. Remsime Ukrainą, padėsime siekti mokslo talentingiems vaikams ir jaunimui, prisidėsime prie paralimpiečių pergalių, puoselėsime ir tausosime aplinką, toliau kovosime ir stabdysime poliomielito plitimą pasaulyje“, – apie pagrindines organizacijos veiklos kryptis sako A. Geraščenko.

Gimęs tolimame pasaulio krašte – Kamčiatkoje, būdamas vienerių metukų A. Geraščenko su mama grįžo gyventi į Vilnių, o prieš du dešimtmečius tapo klaipėdiečiu. Savo verslui vadovaujantis sporto entuziastas, buvęs Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunimo rinktinės narys, prieš dešimtmetį prisijungė prie ROTARY tapdamas Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubo nariu.

Andrejus su žmona Gintare augina keturis vaikus.

Tarptautinė ROTARY organizacija skaičiuoja jau 120-uosius savo gyvavimo metus. 46 tūkst. šios organizacijos klubų veikia daugiau nei 220 pasaulio šalių ir vienija per 1,4 mln. įvairių profesijų žmonių.

Savarankiška ROTARY 1462 apygarda Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu labdaros organizacija, kurią vienija apie 2000 narių, turi 63 ROTARY klubus 35 šalies miestuose. ROTARY bendruomenei taip pat priklauso 11 Rotaract (jaunimo nuo 18 m.) ir 19 Interact (jaunuolių iki 18 m.) klubų.

Pirmasis Lietuvoje ROTARY klubas buvo įkurtas Kaune 1934 metais Kauno apygardos teismo pirmininko Karolio Žalkausko iniciatyva. Atkūrus nepriklausomybę ROTARY klubai 1992 metais Lietuvoje atnaujino savo veiklą.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Klubo dešimtmetį paminėjo prasmingai

Vietoje šventinio vakaro sau ir draugams Klaipėdos rotarietės, priklausančios klubui „Karalienė Luize“, nusprendė paremti nuo karo kenčiančią Ukrainą. ROTARY organizacijos ...
2023-03-01
Skaityti daugiau

Mums rašo

Klaipėdos verslo atstovai ir aktyvus jaunimas bendram tikslui sujungė jėgas

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje startavo jaunimo mentorystės programa „Rotary akademija“, kurią jau 9-ą kartą organizuoja jaunimo organizacija Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubas. ...
2022-02-11
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje – jubiliejinės Rotary sporto žaidynės

Šį savaitgalį šimtai rotariečių su šeimomis susirinks į Palangoje vyksiančias tradicines sporto žaidynes – „Rotariadą“. Jau dvidešimtą kartą rengiamoje rotariečių ...
2021-09-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This