Žemaitijos gimnazijos nesutinka su numatoma pertvarka

ELTA
Martyna Pikelytė (ELTA)
2024-07-09

Nuo rugsėjo įsigaliojant reikalavimui turėti bent 21 mokinį III gimnazijos klasėje, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) pasiekė peticija, kuria prieštaraujama keliamai kartelei. Visgi, viceministro Igno Gaižiūno teigimu, ministerija nesutinka su išsakomais prieštaravimais ir siūlymu klasėse vienuoliktokų skaičių mažinti iki 12 moksleivių. 

Salantų gimnazija. Palmiros Martinkienės nuotr.

Tryškių miestelio bendruomenės inicijuotą ir Vyriausybei, Seimui bei prezidentui adresuotą peticiją jau pasirašė per 5000 gyventojų. 

„Reikalavimai nėra nauji, jie yra tie, kuriuos girdėjome visą laiką. Jeigu 2021 m. priėmėme sprendimą turėti 21 mokinį, šiandien girdime naują reikalavimą – atsitraukti iki 12 mokinių. Toje peticijoje mes ir turime reikalavimą atsitraukti iki 12 mokinių. Tai nėra teisingas sprendimas, matome būdų, kaip rasti tarpinius variantus, ir su autoriais turėsime tą diskusiją, – antradienį žurnalistams teigė I. Gaižiūnas. – Vienas iš būdų – steigti jungtinę gimnaziją. Jos padaliniuose gali būti mažesnės klasės, taip pat galimas skyriaus formavimas, tai gali būti vaikų ugdymas vykdant bendradarbiavimo sutartį. Arba tais metais neformuoti klasės atitinkamoje mokykloje ir užtikrinti vaikų pavėžėjimą į kitą mokyklą“.  

Pasak viceministro, ši peticija nėra vienintelis pasipriešinimas pokyčiams gimnazijose. Anot jo, visoje Lietuvoje yra apie 15 mokyklų, kurios numatyto reikalavimo dar nėra išsprendusios. Dauguma šių ugdymo įstaigų – Žemaitijoje, tarp jų I. Gaižiūnas įvardija Kretingos, Telšių, Šilalės ir Šilutės rajonus. 

„Nuo pat pirmų dienų, kai priiminėjame sprendimus dėl mokyklų tinklo tvarkymo, jautėme pakankamą pasipriešinimą ir nenorą priiminėti sudėtingus sprendimus. Šiandien dienai tikrai turime keletą mokyklų per Lietuvą, keletą savivaldybių, kuriose nepriimami reikalingi sprendimai ir ieškoma būdų, kaip atsukti juos atgal“, – akcentavo jis. 

ELTA primena, kad Vyriausybė dar 2021 m. pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. 

Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos. 

Išlieka ir anksčiau galiojusi nuostata, kad nuo 2024 m. gimnazijose sudaromos ne mažiau kaip dvi III gimnazijos klasės, tačiau yra numatyta nemažai išimčių, kai mažiausias mokinių skaičius turi būti 21 arba net 12.

Ministerija numato išimtis tautinių mažumų mokykloms, mokyklų skyriams, jungtinėms gimnazijoms ir gimnazijoms, kurios yra vienintelės visoje savivaldybėje. 

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

I. Šimonytė palaiko gimnazijų optimizavimą: akcentuoja vaikų interesus

Daliai mažųjų gimnazijų pateikus peticiją dėl reikalavimo turėti bent 21 mokinį III gimnazijos klasėje, premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžia, kad šiose ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Regionas

Susidūrus keturioms transporto priemonėms, nukentėjo trys žmonės

Antradienio pavakare Kretingos rajone į eismo įvykį pateko keturios transporto priemonės, sužeisti trys žmonės atsidūrė ligoninėje. Reidas TV facebook nuotr. ...
2024-07-10
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19: tarp labiausiai sergančių savivaldybių atsidūrė Kretingos rajonas

Valstybės duomenų agentūra informuoja, kad ketvirtadienį šalyje buvo patvirtinti 27 nauji COVID-19 atvejai (penki žmonės susirgo antrą kartą, du – ...
2024-06-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This