Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-07-17 |
Klaipėda tapo trečiojo kompensatoriaus, reikalingo šalies sinchronizacijai su Europos elektros tinklais, kelionės stotele. Krovos procesams buvo pasitelkta įmonės „Vakarų krova“ infrastruktūra.
Ruoštis šiai operacijai Vakarų laivų gamyklos (VLG) grupei priklausanti įmonė pradėjo dar sausį – projektas esą išsiskyrė ne tik negabaritiniu kroviniu, kurį rengtasi priimti, bet ir kompleksiškumu. „Vakarų krovos“ komanda bendradarbiavusi su transporto ekspedicine ir laivų agentavimo įmone „Jūrtransa“.
Gegužės pradžioje į Klaipėdą atplukdytas sinchroninis kompensatorius, kaip ir kiti du analogiški įrenginiai, jau anksčiau priimti Klaipėdos uoste, buvo pagamintas „Siemens Energy“ gamykloje Vokietijoje. Drauge su šiuo 254 t sveriančiu įrenginiu bei papildomomis jo dalimis, kurių svoris siekė apie 250 t, Roterdamo uoste buvo pakrauta ir jo transportavimo priemonė – du geležinkelio sąstatai, sveriantys per 160 t. Iki Lietuvos šis krovinys keliavo maždaug 1500 km per Šiaurės ir Baltijos jūras.
Klaipėdoje pasitinkant unikalų krovinį teko specialiai paruošti krantinę paklojant metalo lakštus, kad svoris pasiskirstytų tolygiai ir jos nepažeistų. Krovos proceso metu buvo naudoti laivo bei VLG teritorijoje esantys kranai, pasitelkta ir išorinių partnerių technika. Sinchroninio kompensatoriaus gabenimui skirtas transporteris buvo renkamas vietoje – kaip ir jam reikalingos geležinkelio bėgių konstrukcijos.
Kroviniui specialiai jam nutiestu geležinkeliu pasiekus numatytą vietą, kompensatoriaus transportavimo įranga grįžo į „Vakarų krovos“ terminalą Klaipėdoje, vėl buvo pakrauta į laivą ir pargabenta į Vokietiją.
Du sinchroniniai kompensatoriai į Klaipėdos uostą buvo atgabenti praėjusių metų vasarą – atskirais komponentais jie buvo nugabenti į Telšių ir Alytaus pastotes. Trečiajam tokio pobūdžio įrenginiui buvo numatyta Vilniaus rajone esanti Neries transformatorių pastotė.
Sinchroninių kompensatorių įrengimas yra vienas pagrindinių sinchronizacijos su Europos tinklais programos projektų, vykdomas Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“.
Parašykite komentarą