Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-08 |
Ketvirtadienį Lietuvos rekordininkas Gintautas Markevičius pajudėjo naujo savo rekordo link. Pusės kūno nevaldantis vyras pasiryžo apvažiuoti Lietuvą su elektriniu triračiu ir per beveik dvi savaites įveikti daugiau kaip 1100 kilometrų. Jei jam pavyks, tai bus jau antras šiemet klaipėdiečio pasiektas Lietuvos rekordas.
Prieš 6 metus menininkas G. Markevičius patyrė hemoraginį insultą, dėl kurio dešinioji kūno pusė tapo sunkiai valdoma, tačiau tai nesustabdė vyro noro kabintis į gyvenimą. Pirmuosius dvejus metus neįgaliojo vežimėlyje praleidęs klaipėdietis šiuo metu jau juda vaikštynės pagalba, o atsisėdęs ant triračio jis atrado ir galimybių aktyviai keliauti.
„Galimybė judėti, važiuoti toli – man yra gyvenimas ir beprotiškas malonumas, tiesiog „kaifas“. Aš tuo gyvenu. Praktiškai kasdien judu – vaikštau su vaikštyne, o tolimesnius atstumus, pavyzdžiui, nuo Klaipėdos iki Palangos, įveikiu su elektriniu triračiu. Tikiu, kad mano pavyzdys griauna stereotipus, jog žmonės su negalia tik sėdi užsidarę namuose. Noriu parodyti, kad viskas įmanoma – siekti svajonių, keliauti pagal savo galimybes“, – sako G. Markevičius, kurio darbingumo lygis siekia vos 30 proc.
Šių metų gegužę vyras per mažiau nei 50 val. savo triračiu nukeliavo iš Klaipėdos į Vilnių ir pasiekė Lietuvos rekordą – didžiausią elektriniu triračiu neįgaliojo įveiktą atstumą, kuris siekė 365 km.
Ketvirtadienį Klaipėdoje startavęs G. Markevičius siekia antrojo savo rekordo – yra pasiryžęs įveikti daugiau kaip 1100 km atstumą aplink Lietuvą. Klaipėdiečio maršrutas drieksis per pasienio miestus: Šilutę, Pagėgius, Jurbarką, Šakius, Kudirkos Naumiestį, Vilkaviškį, Kalvariją, Lazdijus, Druskininkus, Varėną, Eišiškes, Šalčininkus, Medininkus, Švenčionis, Zarasus, Rokiškį, Biržus, Joniškį, Žagarę, Mažeikius, Skuodą, Darbėnus, Palangą ir baigsis Klaipėdoje.
„Nors ir esu pensininkas, bet važiuoju tikrai ne pensijiniu greičiu – 30-35 kilometrus per valandą, tad triratis greitai dėvisi. Šiai kelionei specialiai jį atnaujinome: sutaisėme ir sutvirtinome anksčiau lūžusią ašį, atnaujinome grandinę ir padangas, kuriose sumontavome specialias pradūrimams atsparias kameras“, – vardina vyras.
„Palaikome žmonių su negalia pasiryžimą įveikti ne tik gyvenimo mestus iššūkius, bet ir savo galimybių ribas. Jau kuris laikas remiame Lietuvos paralimpinę rinktinę ir mūsų šalį garsinančius profesionalius jos sportininkus, taip pat ir aktyvius žmones su negalia. Nuoširdžiai žavimės Gintauto pozityvumu ir užsispyrimu, su kuriuo jis leidžiasi į dar vieną, naujo Lietuvos rekordo vertą kelionę. Tikime, kad jo rodomas pavyzdys įkvėps ne tik atkreipti dėmesį į žmonių su negalia poreikius, bet ir prisidės prie didesnės jų įtraukties visuomenėje“, – sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.
Į kelionę aplink Lietuvą G. Markevičius leidžiasi vienas, tačiau kai kuriose atkarpose jį lydės draugai ir pažįstami. Vyras kviečia visus prijaučiančius jį palaikyti ar bent truputį palydėti kelyje.
„Dar nesu suplanavęs visų nakvynės vietų – viskas priklausys nuo oro sąlygų ir kaip seksis kelionė. Tomis dienomis, kai važiuosiu pavėjui, stengsiuosi įveikti didesnį atstumą, kad pasikeitus vėjo krypčiai galėčiau pasilikti trumpesnes, mažiau varginančias atkarpas. Esu visiškai pasiruošęs lietui, turiu specialią aprangą, tačiau prieš vėją nėra malonu važiuoti net ir negalios neturinčiam žmogui“, – sako G. Markevičius.
Vyro kelionę stebės Lietuvos rekordų registravimo agentūra „Rekordų akademija“. Planuojamas kelionės aplink Lietuvą finišas – rugpjūčio 20 d. Klaipėdoje.
Parašykite komentarą