Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-09 |
Po rekonstrukcijos prie Klaipėdos miesto poliklinikos, į kurią miesto valdžia žada sukelti ir kitas savo poliklinikas, per valandą atvažiuos apie 200 automobilių, – teigia projektuotojai. Jie šiuo metu suka galvas, kaip rasti įvažiavimo ir išvažiavimo kelius, kaip pravingiuoti juos į Taikos prospektą, Naikupės, Kalnupės ir kitas, mažesnes gatves.
„Pats poliklinikos sklypas iš esmės nepertvarkomas, bet šalia, gretimame sklype, suformuotas atskiras sklypas. Per visą tą sklypą planuojama suprojektuoti, sakyčiau, įterpti automobilių stovėjimo aikštelę. <…> Bet kadangi mes neperprojektuojam ir nepertvarkom aplinkinių gatvių prisijungimo taškų, tai kyla klausimų. <…> Nežinau, kaip čia pristatyti. Manome, kad ne didesnis nei 200 automobilių per valandą srautas turėtų gautis iš tos aikštelės”, – sunkiai problematiką ketvirtadienį Eismo saugumo komisijos posėdžio metu dėstė Tomas Kazlauskas, UAB „Synergy Solutions“ atstovas.
Ši bendrovė balandžio 17 d. pasirašė su Klaipėdos savivaldybe 278,9 tūkst. eurų vertės sutartį dėl Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projekto parengimo. Projektas turi būti parengtas per 10 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos.
Planuojama, kad kapitalinis poliklinikos remontas galėtų startuoti 2026 metų pradžioje.
Per trumpą diskusiją Eismo saugumo komisijos nariai kartu su projektuotojais ieškojo sprendinių, kaip optimaliai organizuoti transporto eismą prie šio objekto, kad nereikėtų keisti galiojančių teritorijų planavimo dokumentų, nors sutartyje su projektuotojais yra numatyta galimybė atlikti ir teritorijos prie pastato Taikos pr. 76 detaliojo plano korektūrą.
Komisijos pirmininko vicemero Algirdo Kamarausko siūlymu ir bendru sutarimu pritarta projektuotojų pasiūlytai transporto eismo schemai „su tiesioginiu išvažiavimu į Kalnupės gatvę” ir paprašyta „derinti šiuos sprendinius su kaimynais”. Giraitės gatvėje planuojamas vienpusis eismas kryptimi į Naikupės gatvę.
Poliklinikos bendras plotas – 11,6 tūkst. kvadratinių metrų. Žadama, kad 1979 metais iškilęs pastatas bus ne tik atnaujintas, bet ir perplanuotos erdvės, atsisakant nenaudingų plotų bei užtikrinant, kad patalpos būtų išnaudojamos racionaliai. Pastatą numatoma remontuoti dalimis, tad įstaigos iškraustyti nereikė. Tikimasi, kad apie 2028 m. baigus darbus atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų.
Klaipėdos miesto poliklinika – didžiausia pirminės sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdoje, įstaigos savininkė – miesto savivaldybė. Šiai poliklinikai savo sveikatos priežiūrą yra patikėję beveik 35 tūkst. gyventojų.
Specialistai turbūt „pamiršo”, kad šalia poliklinikos esantys apleisti buitinių paslaugų statiniai pavirs į dar vieną didelį prekybcentrį. Įvažiavimas – išvažiavimas kreipiamas į tas pačias mažas gatveles. Programuojami automobilių kamščiai ir kitos problemos su transporto srauto padidėjimu. Kažko norint, planuojant, projektuojant, reikia galvoti, kokias gyvenimo sąlygas , kuriat šios vietos gyventojams. Vienus miestiečius gydys, vietinius „damuš”.
Paprasta spręsti miesto problemą, kai tokie idėjų generatoriai negyvena šiame rajone.
Šventa tiesa – visa savivaldybė senai jau namus pasistatė užmiesty. Iš kruvinu prakaitu uždirbtų skatikų, žinoma… 😁😁😁
tai kad toje komisijoje nėra nei vieno specialisto kuris išmano miesto planavimą ar projektavimą. Saviveiklos būrelis su pirmininku priešaky užsakė, o projektuotojai bando įtikti ir gauti apmokėjimą kaip nors. Tokia jau miesto valdžių tradicija senai ir su visais miesto objektais
Kiek lėšų bus išmesta aikštelėms , privažiavimams , išvažiavimams , viso pastato kap. remontas , visi nepatogumai gyventojams , geriausias variantas buvo statyti nauja ir pigiau ir geriau .
Dar vienas įrodymas, kad poliklinikų mieste turi būti ne viena. Deja, dabartiniai valdžios veikėjai sumąstė kad užteks vienos.
Su kaimynais . Gerb. Šulcai . Kaip Jums Denreceno 44 gyventojų ateitis . Jie laukia , kai iš abiejų namo pusių bus intensyvus transporto judėjimas. Gyventojų nuomonė miesto merui neįdomi.