Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-17 |
Nors didžiausiais Lietuvoje vadinamuose kolektyviniuose soduose Dituvoje gyvenimas verda ne tik sezono metu ir kasmet vis daugėja čia nuolatiniam gyvenimui įsikuriančių žmonių, centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų čia nėra ir artimiausioje perspektyvoje nebus. Rajono savivaldybė dar tik ieško, kas galėtų parengti priešprojektinius pasiūlymus dėl tokių tinklų įrengimo.
Martyno Vainoriaus nuotr.
Planuojamas orientacinis lėšų dydis šio projekto realizavimui – apie 2 milijonai eurų. Bet iš pradžių būtina išnagrinėti Derceklių, Lingių, Kaspariškių, Gručeikių kaimuose ir kitose teritorijose vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo alternatyvas, plėtros perspektyvas, numatyti šiose teritorijose centralizuotų tinklų įrengimą.
Minėtose teritorijose, esančiose už keliolikos kilometrų nuo Klaipėdos miesto, yra daugiau nei 8000 suformuotų žemės sklypų. Gyvenamoji statyba čia plečiasi uostamiesčio kryptimi ir pamažu sodai bei naujos nausėdijos tampa priemiesčiais.
„Klaipėdos vanduo” padėjo rajono savivaldybei suformuoti vandentiekio ir buitinių nuotekų šalinimo tinklų įrengimo priešprojektinių pasiūlymų rengimo Dituvos soduose techninę užduotį. Joje nurodoma, kad būtina išnagrinėti nuotekų šalinimo galimybes ir dvi galimas vandens tiekimo alternatyvas: iš vietinių šaltinių arba Klaipėdos miesto vandenviečių.
Pirmoji alternatyva – „suplanuoti bendro naudojimo skaičiuotino diametro vandentiekio tinklus Derceklių k., Lingių k., Kaspariškių k., Gručeikių k. ir kt. teritorijose“. Antroji alternatyva – vietiniais vandens tiekimo sprendiniai: „atlikti žvalgybinius tyrimus, vandens kokybės analizę ir/arba remiantis Lietuvos geologijos tarnybos ar kt. institucijų turimais faktiniais žvalgybinių tyrimų kokybiniais ir kiekybiniais duomenimis įvertinti galimybę Derceklių k. ar Lingių k. teritorijoje įrengti vandenvietę, suformuojant sklypą, vandenvietės apsaugos zonas ir infrastruktūrai funkcionuoti reikalingus servitutus”.
Be vandentiekio tinklų būtina suplanuoti bendro naudojimo buitinių nuotekų tinklus minėtose teritorijose, „įvertinus nuotekų surinkimo technologijas, reljefus, numatyti įrengti kuo daugiau savitakinių buitinių nuotekų tinklų“, taip pat – įvertinti reikalingą nuotekų siurblinių skaičių.
S\B Dituva,”uždelsto veikimo bomba”klaipėdos m.vandeniui,nes nevalytos nuotekos plaukia į kanalą iš kurio ima vandenį Klaipėdos m.gyventojams.Manau,kad ateis laikas epidemijai…
Nesuorantu kartais žmonių.Apsigyvena kur nori,kaip nori.Tie sodai,yra tik sodai.Tai nebuvo skirta pastoviam gyvenimui iš pat pradžių.Tik atvažiuoti laisvalaikiu,savaitgaliu.Dabar prisistatė rūmų,vos telpa į šešis arus.Dauguma kogero yra nusižengę visiems įstatams.O paskui pradeda reikalauti,nuotekos,vanduo,keliaiJeigu apsigyvenote ten,žinojote kas kaip,tai naivu būtu tikėtis,kad visi puls jums tvarkyti gerbuvi.Yra sklypai namų statybai,jau su visa infrastruktūra.Tai pirkit jau paruoštus sklypus.Patys save išsidūrėte,dabar ir turėkit,ką pirkot.
Kazkoks prisigeres pavyduoklis
Niekas ir neprašo nes žmonės patys investavo savo pinigus nuotekoms ir vandeniui prasivesti nuo šulinio.Tik tinginiai ir laukia iš valdžios malonės….
Esu s/b Guboja” pirmininkė., Lingių kaimas. Turime virš 500 nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų, teritorija sparčiai urbanizuojama. Turime įstatais įtvirtintą nuostatą neleisti plėsti sklypų kelio apsaugos zonų, žaliųjų plotų ir melioracijos kanalų sąskaita, bandome išsaugoti minimas teritorijas plėtrai, kurios kai kurie laukiame virš 20 metų. Tačiau po Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos patikrinimų, apie kuriuos nesame informuojami, esame verčiami leisti privatizuoti savavališkai užstatytas žaliąsias zonas ir taip leisti įteisinti savavališką statybą, motyvuojant, kad tai įsiterpęs žemės sklypas. Nekalbu apie suinteresuotų asmenų bauginimus televizijomis, žiniasklaida ir šmeižtu viešojoje erdvėje teigiant, kad bendrijoje jokie įstatymai negalioja ir pirmininkas bei valdyba savivaliauja. Sodininkų bendrija, tikėtina, ir kitos, teikia viešąsias paslaugas valydamos kelius ir užtikrindamos jų pravažumą žiemos metu spec. transportui, mokykliniams autobusams. Taigi, bendrijos paliktos tvarkytis kaip išgali ir kiek finansai leidžia, kai tuo tarpu jau dabar aišku, kad naujose tankiai gyvenamose teritorijose daugiausia problemų dėl infrastruktūros plėtros ir kyla dėl to, kad apie žemę, kuri tam reikalinga, pagalvota nebuvo. Belieka tikėtis, kad procesai galų gale prasidės ne tik popieriuje. Esame mokesčių mokėtojai, turime gauti pilnavertes viešąsias paslaugas ir gyvenimui pritaikytą infrastruktūrą.
Pritariu 100%.
Jūs šaunuole.
O „Smiltelės” soduose privatizavo Uosių gatvės gabalą. Naujas savininkas net metalinį tvorą užtvėrė. Dabar, keliu link Dovilų važiuojantys vairuotojai, tikriausiai, keikia kelio kraštu rėpliojančius , tai ką dabar priimta vadinti, senojus. Taigi, gerb. vairuotojai, savo keiksmus siųskite tiems, kas leido gatvę privatizuoti ir tam, kas to žemės gabalėlio pasigviešė.
Aiškiai buvo skirta Klaipėdos r Dercekliams nuotėkoms ir vandeniui įrengti. Buvo Vakarų eksprese straipsnis aiškiai nurodyta 2016m Tai išgaravo??? Jūs baikit čia pasakas sekt kad žmogus gali vietiniais filtrais išvalyti ir gauti tinkamą vandenį.
Dabar tas pareiškimas teks palaukti jau be terminų!!! Mickų kelias 40m pažadų maišai. Žinant kad pardavė visą pajūrį užsienio teršalynams tai čia greit bus negyvenama zona nes vandens nėra.
Zulcai, nustok kliedyti. Visoj Lietuvoj vandentiekininkai išsivogė ES skirtas lėšas. Klausimukas pačiam – kodėl nekeliat VIEŠO pasipiktinimo kosminėmis VALSTYBINIŲ įmonių vadovų algomis? Jeigu jie tokie neįgalūs? Ar čia sudirba principas „ranka ranką plauna”?..
Greičiau planuokit kol neužstatė visų sklypų, paskiau vėl rašysit nebėra vietos reikia išpirjinėti žemę.
Tegu neseka pasaku nuo naujų pradės kontroliuoti nuotėkų išvežimą ir valymo įrengimo vandens kokybės, taip pradės spausti žmonės krauti juos baudom, kol žmonės ipareiguos ta vandentiekį už savo pinigus pasidaryti. Palei planą jau 2016m turėjo būti padaryta, bet pinigai į vandeny o vanduo užšalęs.