Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-19 |
Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija pasidalino informacija, kad ties Olandų Kepure buvo rasta mamuto iltis.
„Nenorintis viešumo, prisistatęs menininku Artūru (vardas tikras), parko nuolatinis lankytojas, klaipėdietis, praėjusią savaitę pamatė paplūdimyje iš smėlio bangų mūšos zonoje kyšantį medžio šakos gabaliuką, o kadangi naudoja tokius dalykus kūrybai, susidomėjo, truktelėjo ir ištraukė kaulą. Supratęs taktiliškai, kad tai gali būti kaulas, iš apžiūros įtaręs, kad mamuto iltis, paskambino Mažosios Lietuvos muziejaus archeologijos ir restauravimo skyriaus vedėjai Romai Songailaitei, kuri iškart apžiūrėjo ir patvirtino, kad taip ir yra. Šiandien su muziejaus komanda, istoriku dr. Titu Tamkvaičiu, fondų saugotoju Dmitrijumi Papariga bei pakviestu gyvūnų kaulų morfologu prof. Linu Daugnora, radvietėtėje atliko kasinėjimus ir rado ilties dalių, bei organinėje struktūroje ilties buvimo vietos žymę. Ką tik baigus tyrimą, konstatuota, kad ilties vieta patvirtinta. Ekspertas profesorius Linas Daugnora patvirtino, kad iltis mamuto“, – pirmadienį paskelbtoje žinutėje rašo direkcija.
Iltis yra apie 55 cm ilgio, (su nuolaužomis būtų beveik 60 cm) ir šiuo metu yra saugi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, kuris artimiausiu metu atliks jos konservavimo darbus ir tada kiekvienas galės ją pamatyti muziejaus ekspozicijoje.
Planuojama atlikti radiokarbono metodu tyrimą ir nustatyti laikmetį, kada gyveno mamutas. Lietuvoje yra apie 50 mamuto kaulų radimo atvejų, garsiausias yra Vilniaus mamutas, kai buvo aptikta didelė dalis skeleto. Anksčiau rastas mamuto dubenkaulis eksponuojamas Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.
Šiame parke dar buvo rasta gauruotojo raganosio slankstelio dalis, laukinio arklio vamzdinis kaulas.
Paskutiniai vilnoniniai mamutai dar buvo išlikę Rusijos tolimos šiaurės Vrangelio saloje Holoceno epochoje prieš 3700–4000 metų.
Parašykite komentarą