Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-21 |
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) gydytoja kviečia į medikų (ir ne tik) kasdienybę pažvelgti kitu kampu – empatiškai, kūrybiškai, sąmoningai. Ji išleido knygą „POLIklinika arba netikėti medžiai“, kurioje gilinasi į svarbią medikų bendruomenei temą – perdegimą.
Pati autorė pakeitė ne vieną medicinos specialybę ir pripažįsta, kad knygos apie gydytojo psichologinio gyvenimo sunkumus negalėjo neparašyti.
„Jau du dešimtmečius – nuo tada, kai įžengiau į medicinos fakultetą – kone kasdien susiduriu su degančiais, perdegusiais, rūkstančiais, anglėjančiais medžiais… žmonėmis. Regiu, kaip išsekimas ilgainiui išgraužia jų jausmus, užrakina savastis, neatpažįstamai pakeičia – laužia, gniuždo, atima paskutinę galimybę jaustis laisvu ir stipriu. Vienas tokių – šios knygos herojus Antanas, išsunktas nevilties ir bejėgystės cunamio. Tikrai nežinau geriausio sprendimo, kaip perdegimo išvengti ar iš jo kapanotis, bet nujaučiu, jog iš šios būsenos galimas ne vienas žingsnis. Rašiau šią istoriją galvodama apie pasidavusį, viltį praradusį žmogų, kviesdama drauge tyrinėti galimus gyvenimo scenarijus, semiantis įkvėpimo iš netikėtų medžių”, – sako B. Jarašūnė.
Kaip atrodė pačios rašytojos kelias į gydytojo gyvenimą? Apie perdegimą, prasmės paieškas ir radybas, iš(si)kvėpimus ir įkvėpimus klausykite LRT radijo laidoje.
Būtinai perskaitysiu, ir kuo greičiau. Pirmiausiai mane sudomino MEDŽIŲ reikšmės mūsų sveikatai vertinimas Puiku, ačiū daktarei. Tikiuosi, kad Jūs padėsit skleisti ir Medžių sveikatos problemas….
Na, Atviraklaipėda.lt „nesiliauja” maloninti savo skaitytojus vis įdomesniais ir įdomesniais rašiniais. Ačiū…