Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-23 |
Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes Darom“ kviečia į nemokamą aplinkosaugos festivalį „Darom prie jūros 2024“, kuris vyks rugpjūčio 23-25 dienomis Melnragėje. Jau ketvirtus metus iš eilės gyventojai galės prisidėti prie kopų „auginimo“, dalyvauti įvairiose pramogose ir koncertuose. Festivalio tikslas – skatinti tvarią gyvenseną ir mažinti taršą Baltijos jūroje.
Festivalio vieta pasirinkta neatsitiktinai – I Melnragės paplūdimyje kopų būklė yra viena prasčiausių visame Lietuvos pajūryje. Organizatoriai kviečia prisidėti prie šio paplūdimio atstatymo, klojant šakas, kurios efektyviai sulaiko vėjo nešamą smėlį labiausiai pažeistose vietose.
„Įsitikinti, kad toks kopų tvarkymo būdas veikia, festivalio lankytojai galės ir gyvai. Praėjusiais metais festivalio metu čia suklotos šakos jau spėjo „apaugti“. Jeigu dirbsime taip kiekvienais metais, galime pasiekti puikių rezultatų“, – teigia „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Baltuška.
Kopų tvarkymas vyks šeštadienį, nuo 10.30 val. be išankstinės registracijos, o visomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai.
Festivalio organizatoriai pabrėžia, jog festivalis yra draugiškas ne tik gamtai, bet ir visai šeimai. Programa sudėliota taip, kad veiklos turėtų įvairaus amžiaus dalyviai.
„Kaip ir kiekvienais metais, visiems, kurie yra neabejingi Baltijos jūros išsaugojimui, pasiūlysime ir daugybę pramogų. Dienos metu laukia įvairūs lauko žaidimai, įtraukiančios edukacinės veiklos, o saulei besileidžiant, dalyvius šokdins grupės ir atlikėjai: Superkoloritas, Lukas Pilkauskas ir Biplan. Be to, abu vakarus kino mėgėjai turės išskirtinę galimybę – žiūrėti filmus ant jūros kranto“, – apie programą pasakojo E. Baltuška.
Sekmadienį festivalis kelsis į Klaipėdą, kur vyks „Baidarom“ iniciatyva. Jos metu dalyviai baidarėmis plauks Dangės upe ir rinks atliekas.
„Kalbėdami apie Baltijos jūrą, turime nepamiršti, kad jos būklė labai tiesiogiai priklauso ir nuo mūsų upių kokybės. Į upes patekusios šiukšlės galiausiai suteka į Baltijos jūrą, todėl privalome rūpintis visais vandens telkiniais“, – teigė E. Baltuška.
Festivalyje įsikurs ir Lietuvos jūrų muziejaus projektas „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“. Čia sutelkiamos verslo įmonės ir kiti muziejaus partneriai edukacinei veiklai.
Šiais metais festivalyje bus pristatyta ir menininkės Agnės Kišonaitės kartu su UAB „Ekonovus“ sukurta iš atliekų pagaminta instaliacija „Choras“. „Choras“ atlikdamas specialią pajūriui sukurtą sutartinę, siunčia klausytojams svarbią žinutę – mažinkime taršą.
Daugiau informacijos apie festivalį – mesdarom.lt/darom-prie-juros/
Puiki iniciatyva. Dalyvausime