Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-29 |
Artėjant rugsėjo 1-ajai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skambina pavojaus varpais, skelbdama,jog šalyje trūksta daugiau kaip 650 mokytojų. Pedagogų trūkumą jaučia ir uostamiesčio mokymo įstaigos.
Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Vidos Bubliauskienės, daugiausia trūksta ikimokyklinio ugdymo pedagogų bei mokytojų-dalykininkų: matematikos, lietuvių kalbos.
Vedėjos teigimu, gera žinia yra ta, jog dauguma uostamiesčio mokymų įstaigų naujuosius mokslo metus pasitiks atsinaujinusios.
„Paprastojo remonto darbai šią vasarą vyko 22 įstaigose, 4 įstaigose vyksta sanitarinių patalpų remontas, elektros instaliacijos darbai – 11 įstaigų, stogų, fasadų, lietaus nuvedimo sistemų remonto darbai – 9 įstaigose. Iš viso bus atlikta darbų už apie 2,5 mln. Eur (neskaičiuojant Hermano Zudermano gimnazijos ir lopšelio darželio „Vėtrungėlė“). Kai kur darbai dar vyksta, tačiau daugeliu atvejų jie bus užbaigti iki ugdymo proceso pradžios”, – komentavo V. Bubliauskienė.
Tuo metu Hermano Zudermano gimnazijos auklėtiniai į savo mokyklos klases nuo rugsėjo 1-osios dar negrįš. Dėl gimnazijoje vykstančio kapitalinio remonto jie bus mokomi Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atviro jaunimo centro patalpose, esančiose suaugusiųjų gimnazijoje.
„Bus siekiama, kad 1–4 klasių mokiniai mokytis į dalį renovuotų gimnazijos patalpų galėtų sugrįžti jau lapkričio mėnesį, po rudens atostogų, o 5–12 klasių mokiniai – 2025 m. sausio mėnesį po kalėdinių atostogų”, – vylėsi Švietimo skyriaus vedėja.
Hermano Zudermano gimnazijos auklėtiniai į savo mokyklos klases dėl vykstančio remonto nuo rugsėjo 1-osios dar negrįš. Palmiros Martinkienės nuotr.
Ji priminė, jog darbų sutartis dėl Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos kapitalinio remonto pasirašyta šių metų balandžio 19 d. Pagal sutarties sąlygas darbai turi būti užbaigti kitų metų liepą, t.y. per 14 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. Darbų vertė – 3, 317 mln. eurų.
Be to, dabar kapitaliniai remontuojamas ir lopšelis darželis „Vėtrungėlė“. Darbus už kiek daugiau nei 1 mln. eurų irgi būtina baigti per 14 mėn. nuo rangos darbų sutarties, pasirašytos šių metų gegužės 15 d.
Mažieji „Vėtrungėlė” ugdytiniai, pasak V. Bubliauskienės, remonto metu glausis Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Rytas“ patalpose Taikos pr. 68 bei modulinėse grupėse kitame „Vėtrungėlės” skyriuje Sausio 15-osios g.
Mokymo įstaigų nuo šių mokslo metų laukia dar vienas iššūkis – įtraukusis ugdymas, kai kartu su visais mokiniais bendrose klasėse mokysis ir specialiųjų poreikių turintys vaikai. Pasak viceministro Igno Gaižiūno, šiuo metu jau daugiau nei 90 proc. tokių vaikų yra mokomi bendrose klasėse. Kartu išliks ir specialiosios klasės bei specialiosios mokyklos – tėvai galės pasirinkit, kur mokytis jų vaikui. Su spaudos konferencija, skirta įtraukiajam ugdymui, galite susipažinti čia.
Švietimą kuruojanti vicemerė Vaida Raugelė trečiadienį vykusios miesto švietimo įstaigų vadovų konferencijos metu teigė besitikinti, jog bendruomenė jaučia, kad dabartinei miesto valdžiai švietimas yra prioritetas.
Pasak jos, nuo rugsėjo kiekvienam ikimokyklinio ugdymo pedagogui irgi bus skiriama po 70 eurų kanceliarinėms išlaidoms. Taip pat šiemet bus finansiškai pradėti skatinti ir šimtukus valstybinių egzaminų metu gavusius mokinius parengę mokytojai.
Vicemerė informavo, kad speciali komisija apvažiavo 15 mokyklų, atrinktų pagal padarytas suvestines, kokios būklės jų infrastruktūra ir energijos suvartojimas. Sudarytas dešimtukas įstaigų ir keturioms jau rengiami techniniai projektai.
„Infrastruktūros srityje norisi daugiau tempo, kad nebūtų projektavimo klaidų, ir bus kompleksinis požiūris, kad nebūtų tik lopoma“, – kalbėjo V. Raugelė.
Pasak V. Bubliauskienės, pietinėje miesto dalyje esančiuose darželiuose jau dažnai kalbama apie optimalų ar net tik minimalų grupių užpildymą. Tai esą nėra blogai vien dėl to, kad sunkiai nerasi grupės, kurioje nebūtų specialius poreikius turinčio vaiko.
Šiuo metu yra sukomplektuota 116 lopšelių grupių, naujai priimti 1267 vaikai (1-3 metų), yra likusios 99 laisvos vietos. Į ikimokyklines grupes priimti 493 vaikai (3-6 metų), čia dar yra 335 laisvos vietos. Į priešmokyklines grupes priimti 133 vaikai (5-7 metų), tokiose grupėse yra 48 laisvos vietos.
Planuojamas miesto mokinių skaičius – daugiau nei 23 tūkstančiai mokinių: savivaldybės pavaldumo mokyklose mokysis 21 613, nevalstybinėse mokyklose – 1599 mokiniai. Miesto mokyklos šiemet sulauks daugiau nei 1900 pirmokų: į savivaldybės pavaldumo mokyklas ateis 1802, į nevalstybines – 124 mokiniai.
Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, šiemet buvo didelis iššūkis sutalpinti devintokus, nes jų šiemet yra 165 daugiau. V. Bubliauskienės teigimu, kitąmet aštuntokų bus išleista dar daugiau, tad sutalpinti juos centre ir šiaurinėje dalyje bus dar sunkiau.
Beje, V. Bubliauskienė minėtos konferencijos metu pripažino, kad pokyčius išgyvena ir jos vadovaujamas skyrius.
„Kiek čia dirbu, tiek pokyčių dar nebuvo“, – teigė vedėja, pristačiusi dvi naujas savo pavaldines – Redą Saukantienę ir Kristiną Sipavičienę, kurios pakeitė dvi šį skyrių palikusias specialistes.
(Atnaujinta) Ketvirtadienį savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog naujais mokslo metais Klaipėdoje atidaroma ir visiškai nauja mokykla – duris atvers Tauralaukio progimnazija. Nauja mokykla pastatyta Senvagės gatvėje, čia galės mokytis 666 vaikai, mokykla skirta pirmų–aštuntų klasių moksleiviams. Naujoji mokykla turi du korpusus, sujungtus stikline galerija. Apvalios formos statinys bus mokomasis mokyklos korpusas, stačiakampio formos – sportinis.
INFORMACIJA
Šiemet mokslo metų pradžios šventė Klaipėdoje vyks rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. 9 val. Lietuvininkų aikštėje vyks tradicinis naujų mokslo metų pradžios renginys. Po jo, apie 9.45 val., iš Lietuvininkų aikštės Sausio 15-osios gatvės link pajudės automobilių kolona – mokslo metų pradžią skelbiantys skambučiai bus parvežti į mokyklas.
Parašykite komentarą