Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-06 |
Pagal sutartį su Aplinkos ministerija Klaipėdos universitetas netrukus pradės paprastosios jūros kiaulės populiacijos tyrimus Baltijos jūroje. Jie tęsis iki 2025 metų rudens.
Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.
Paprastoji jūrų kiaulė – mažųjų banginių rūšis, kuriai išnykti yra didelė grėsmė ne tik Baltijos jūroje, bet ir visoje Europoje. Minėtų darbų tikslas – „prisidėti prie Susitarimo dėl mažųjų banginių apsaugos Baltijos ir Šiaurės jūrose, Šiaurės Rytų Atlante bei Airijos jūroje (ASCOBANS) šalių 2024-2025 m. organizuojamo koordinuoto jūros kiaulių Baltijos jūroje tyrimo”.
Universiteto mokslininkai tyrimus atliks Lietuvos jūriniuose vandenyse. O surinktus duomenis, gautus hidrofonais (prietaisai aukšto dažnio garsams įrašyti), turės pateikti Švedijos istorijos muziejui. Po duomenų analizės apibendrintos tyrimo išvados bus pateiktos ir užsakovui – Aplinkos ministerijai.
Hidrofonai bus nuleisti į jūrą Aplinkos ministerijos nurodytose vietose. Už šias paslaugas ministerija įsipareigojo sumokėti Klaipėdos universitetui beveik 57 tūkst. eurų.
Paprastosios jūrų kiaulės yra labai baikštūs gyvūnai, todėl juos pamatyti natūralioje aplinkoje paprastai beveik neįmanoma. Apie jų egzistavimą mūsų šalies vandenyse byloja tik keletas žinomų šių gyvūnų žūčių priekrantėse.
O tai kaip skaičiuos, jei pamatyti beveik neįmanoma?
Ar jau Aplinkos ministerija neturi kur daugiau ištaškyti pinigų?